REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Hradec Králové opět odmítl legalizaci černé stavby CTP

Zastupitelé Hradce Králové opět odmítli legalizaci černé stavby obchodního parku společnosti CTP Invest na okraji Hradce Králové. Potvrdili své zářijové rozhodnutí, kterým odmítli firmě dát souhlas se stavbou příjezdové silnice k parku na městských pozemcích. Svým rozhodnutím zastupitelé současně odmítli dar sedm milionů korun, které CTP Invest městu za udělení souhlasu nabídla. Proti legalizaci černé stavby hlasovalo 26 zastupitelů, tři se zdrželi a šest nehlasovalo.
Hradec Králové

Rozsáhlý objekt obchodního parku firma začala bez povolení budovat loni na podzim u výpadové silnice z Hradce Králové na Ostravu. Po několika předchozích neúspěšných výzvách úřadů k zastavení stavby práce začátkem března přerušila. V tu dobu již měla první halu téměř hotovou a u druhé byla na začátku stavby. Za to, že firma neuposlechla výzev úřadů k zastavení prací, zaplatila pokuty 1,7 milionu korun.

Zastupitelé z opozičního hnutí ANO navrhovali hlasová odložit. Zdůvodňovali to tím, že mají k problému málo informací, zejména jim chyběla právní analýza zpracovaná radnicí. "Je možné, že se vystavíme soudnímu sporu (s CTP)," varoval zastupitel Václav Víška (ANO). Většina diskutujících zastupitelů žádala hlasování s poukazem na to, že proti září k žádné změně situace nedošlo. "Pozemky jsou naše, je tedy v naší plné kompetenci se k tomu vyjadřovat," uvedl náměstek primátora Jindřich Vedlich (TOP 09), který již dříve označil firmu za nedůvěryhodnou. Bez souhlasu města s rozšířením silnice nemůže CTP dostat dodatečné stavební povolení.

CTP Invest se snažila zastupitele v minulých týdnech přesvědčit k udělení souhlasu, nabídla finanční dar městu a veřejnosti vysvětlovala své záměry. "Naší snahou je vyřešit současnou situaci konstruktivně, ku prospěchu všech zúčastněných stran, to jest bez nutnosti demolovat budovy, které jsou těsně před dokončením," uvedl minulý týden v dopise představitelům města jednatel CTP Invest Radek Zeman.

CTP již před hlasováním uvedlo, že negativní rozhodnutí města rozhodně nebude znamenat bourání hal. "Mohlo by dojít na dlouhé soudní spory, které budou nákladné pro obě strany, a po celou dobu těchto vleklých soudních sporů budou stát na předměstí Hradce torza rozestavěných hal," citoval Hradecký deník právního zástupce CTP Luboše Zajíčka.

Po dokončení by měl CTPark podle původních plánů nabídnout přes 21.000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Celková plocha parku má přes pět hektarů, nájemci mají být Česká spořitelna a firma Dachser. Zeman v dopise uvedl, že plánem CTP Invest je do projektu v Hradci Králové investovat asi 800 milionů korun, z nichž již 270 milionů korun bylo prostavěno. Projekt měl údajně přinést 350 pracovních míst.

Skupina CTP, kterou vlastní několik nizozemských podnikatelů, provozuje síť 36 logistických a průmyslových CTParků a v Česku je největším průmyslovým developerem. Kromě Česka se nacházejí i na Slovensku, v Rumunsku a Polsku. Celková rozloha dosahuje 2,3 milionu metrů čtverečních ploch. Předloni skupina hospodařila s provozním ziskem 100 milionů eur (asi 2,75 miliardy korun).

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška