REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Pasivní dřevostavba s červenými okny

Tento pasivní dům byl navržen Ing. arch. Lukášem Pejsarem a postaven společností 3AE s.r.o. na místě, kde stával zahradní domek a byl tedy navržen tak, aby bylo možné částečně využít stávajících základů. Návrh domu citlivě reaguje na okolní krajinu.

Veškeré materiály byly zvoleny tak, aby stavba zapadla do okolní přírody. Je zde použit dřevěný obklad ze sibiřského modřínu v přírodní barvě. Dřevěná červená okna dům rozjasňují a dávají mu jedinečný charakter a osobitost.

Dům je otevřen směrem k jihozápadu, do zahrady, čímž dodává vnitřnímu prostoru objektu patřičnou intimitu a umožňuje v zimních měsících využití nemalých tepelných zisků ze slunečního záření. V letních měsících jsou tyto zisky eliminovány venkovním zastíněním.

Dokonalé je propojení prostoru obývacího pokoje, jídelny a terasy, která obytný prostor rozšiřuje, se zahradou. Vzrostlé stromy poskytují v létě dostatečný stín a tím pádem je to ideální místo k odpočinku.

Objekt je dvoupodlažní. V prvním nadzemním podlaží se nachází při východní straně vstup, technické zázemí s koupelnou a WC a zádveří. Zbývající část pak tvoří obývací pokoj a jídelna s kuchyní. Dominantou je velká knihovna a krb, který dodává energii akumulační nádrži. Ta je v létě zásobena energií fotovoltaické elektrárny, umístěné na střeše domu.

V obývacím pokoji je umístěno i schodiště, vedoucí do druhého nadzemního podlaží. Tady se nachází dvě ložnice se samostatnou velkou šatnou a koupelnou s WC. Přístup z těchto místností je z chodby.

Majitelům se podařilo skvěle barevně i typově propojit interiér s exteriérem a vytvořili tím domov, kde se jim pohodově žije.

"Dům je finalistou soutěžní přehlidky Pasivní dům roku 2016, čtenáři pro něj mohou hlasovat."

Užitná plocha: 106 m2
Zastavěná plocha: 80 m2
Obestavěný prostor: 281 m3
Potřeba tepla k vytápění: 15 kWh/m2rok
Střecha je pultová, s povlakovou střešní krytinou se sklonem 2 %.
Hlavním zdrojem centrálního vytápění zůstala jednotka teplovzdušného vytápění s rekuperací tepla.
Z NZÚ získáno 585 tisíc Kč.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Architektura

Zdroj: Agnès Clotis

Jak se staví domov? Rekonstrukce malého domu z historického Bordeaux

Město, s předlouhou historií, které voní slaným mořským vzduchem a vínem. Bordeaux. Romantický fenomén, perla historické architektury chráněná UNESCO, kulturní a univerzitní centrum. Krása. Když ale přijde na obyčejné žití, zase tak veselé to tu není. Záměry stavebních rekonstrukcí tu musí podléhat přísným pravidlům,…

Právo, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Hřib: Dostálová porušila sliby samosprávám o stavebním zákoně

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) při projednávání stavebního zákona, který dnes schvaluje Sněmovna, nezohlednila požadavky velkých měst a Svazu měst a obcí ČR (SMO), i když to přislíbila. Novinářům to dnes řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). On a další zástupci samospráv požadují…

Zdroj: Gilbert McCarragher

Dům s výkladní skříní do dvora propojuje interiér s nebem

Zatímco většina vlastníků domů si přeje, aby případné rozšíření jejich nemovitosti hladce a takříkajíc bezešvě navázalo na původní stavbu, klienti z Londýna to protentokrát pojali opačně. Z nitra domu nechali směrem do dvora vybublat dočista nový a zřetelně odlišený objem přístavby, která se k existenci hlásí…

REKLAMA