REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Pasivní dřevostavba s červenými okny

Tento pasivní dům byl navržen Ing. arch. Lukášem Pejsarem a postaven společností 3AE s.r.o. na místě, kde stával zahradní domek a byl tedy navržen tak, aby bylo možné částečně využít stávajících základů. Návrh domu citlivě reaguje na okolní krajinu.

Veškeré materiály byly zvoleny tak, aby stavba zapadla do okolní přírody. Je zde použit dřevěný obklad ze sibiřského modřínu v přírodní barvě. Dřevěná červená okna dům rozjasňují a dávají mu jedinečný charakter a osobitost.

Dům je otevřen směrem k jihozápadu, do zahrady, čímž dodává vnitřnímu prostoru objektu patřičnou intimitu a umožňuje v zimních měsících využití nemalých tepelných zisků ze slunečního záření. V letních měsících jsou tyto zisky eliminovány venkovním zastíněním.

Dokonalé je propojení prostoru obývacího pokoje, jídelny a terasy, která obytný prostor rozšiřuje, se zahradou. Vzrostlé stromy poskytují v létě dostatečný stín a tím pádem je to ideální místo k odpočinku.

Objekt je dvoupodlažní. V prvním nadzemním podlaží se nachází při východní straně vstup, technické zázemí s koupelnou a WC a zádveří. Zbývající část pak tvoří obývací pokoj a jídelna s kuchyní. Dominantou je velká knihovna a krb, který dodává energii akumulační nádrži. Ta je v létě zásobena energií fotovoltaické elektrárny, umístěné na střeše domu.

V obývacím pokoji je umístěno i schodiště, vedoucí do druhého nadzemního podlaží. Tady se nachází dvě ložnice se samostatnou velkou šatnou a koupelnou s WC. Přístup z těchto místností je z chodby.

Majitelům se podařilo skvěle barevně i typově propojit interiér s exteriérem a vytvořili tím domov, kde se jim pohodově žije.

"Dům je finalistou soutěžní přehlidky Pasivní dům roku 2016, čtenáři pro něj mohou hlasovat."

Užitná plocha: 106 m2
Zastavěná plocha: 80 m2
Obestavěný prostor: 281 m3
Potřeba tepla k vytápění: 15 kWh/m2rok
Střecha je pultová, s povlakovou střešní krytinou se sklonem 2 %.
Hlavním zdrojem centrálního vytápění zůstala jednotka teplovzdušného vytápění s rekuperací tepla.
Z NZÚ získáno 585 tisíc Kč.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Architektura

Zdroj: BoysPlayNice

Podolskou vilu postavili do svahu, aby majitelům dopřáli zahradu

Umění hledat kompromisy ale současně vůle přidržet se jasného cíle charakterizuje realizaci v Podolí, za níž stojí tým architektů z Atelier 6. Důkladné rozpracování detailů, sesazených do jednoho povedeného celku, pak vytváří rámec obrazu Vily H. Stavby, která komplikované topografií stavební parcely neztrácí, ale…

Zdroj:Fotolia.com - francois-roux

Největší rezidenční mrakodrapy v New Yorku. Jak se dnes staví věže na Manhattanu

Kdo byl v posledních letech v New Yorku, zaregistroval bouřlivou výstavbu nových mrakodrapů na Manhattanu, které výškou pokořují i nové Světové obchodní centrum. Řeč je o štíhlých bytových věžích na 57. ulici, které se začalo přezdívat billionaires' row. O nových mrakodrapech, měnících panorama Manhattanu, jsme…

Foto: Střediska ekologické výchovy Chaloupky o.p.s.

Zachráněná a rekonstruovaná zemědělská stavení na Vysočině slouží jako ekocentra

Střediska ekologické výchovy Chaloupky se rozrůstají a modernizují. Sedm specializovaných pracovišť nabízí široké spektrum činností založených na vzájemném souznění člověka s přírodou. Patří sem rovněž ekologické bydlení a lidové stavitelství, které má podle slov zástupců střediska pozitivní účinky na kvalitu…

REKLAMA