Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Majitelům nových domů zajistí úspory tvárnice Lambda YQ a systém Ytong

V malebných Brdech vzniká moderní projekt, který se v konkurenci ostatních chystá zaujmout nejen lokalitou, ale také kvalitním provedením domů, které budou v nezměněné kvalitě sloužit po generace. Stavební firma Palazzio dokončuje 20 rodinných domů, které mají několik zásadních plus – blízkost přírody, úsporný provoz a nadstandardní realizaci.

Pro svůj projekt si zvolili kompletní stavební systém Ytong, včetně stropů, střechy, komínů a schodišť. Když se na trhu objevila nová Lambda YQ, rozhodli se obvodové zdivo domů postavit právě z této řady tepelněizolačních tvárnic. 

Materiál Lambda YQ jsme použili proto, že současné nároky na úsporu energie si žádají řešení, jakým je právě Lambda YQ. S tímto stavebním materiálem, který vyniká svou tepelnou izolací a požární odolností, jsme při stavbě dosáhli optimálního poměru kvality a úspory finančních prostředků. Domy není třeba dodatečně izolovat, protože i bez dodatečného zateplení dosahují náročných požadavků stanovených pro nízkoenergetické domy.  K vytápění domů jsme zvolili tepelné čerpadlo a podlahové vytápění, náklady na vytápění a ohřev TUV tak dosahují u našich domů částky kolem 330 eur za rok. Kombinací Lambdy YQ a tepelného čerpadla šetříme finanční prostředky budoucích majitelů při běžném provozu“, uvádí ke svému rozhodnutí Zdeněk Kovačič, obchodní ředitel společnosti.

Rychlá a efektivní výstavba s jedním materiálem

Developerský projekt v Brdech je unikátní použitím celého systému stavebních komponentů Ytong. Kromě obvodového zdiva z tepelněizolačních tvárnic Lambda YQ jsou zde použity příčky Ytong 150 mm,  stropy Ekonom, střecha Komfort se zateplením Multipor, točité schodiště Ytong na míru a komín Ytong.  „Systém Ytong nabízí snadné řešení doslova od podlahy až po střechu. Vlastě tedy až po komín, který systém doplnil nedávno. Na celé stavbě pracujeme s jedním materiálem. Pro nás je z ekonomického hlediska důležité, že rychle a efektivně. Využitím všech těchto systémových prvků, které Ytong nabízí, se nám podařilo snížit cenu stavby oproti velikostně podobným domům konkurenčních developerských projektů.

Za velkou konkurenční výhodu považujeme použití systému Ytong při konstrukci střechy. Se střechou Komfort získaly naše domy nadstandartní obytný prostor ve 2.np., který by jinak zůstal mrtvým prostorem. Místnosti působí vzdušněji, prostorněji a je možné je lépe využít. Při zachování nízké ceny tak můžeme klientům nabídnout velkorysý prostor. Upozornil bych zde ještě na použití schodiště, které umožňuje vysokou variabilitu a výraznou úsporu nákladů. V tomto případě je pro budoucí majitele výhodné, že mohou využít i prostor pod ním", doplňuje Zdeněk Kovačič, obchodní ředitel společnosti

Podívejte se, jak se staví dům z YTONGU

Xella CZ, s.r.o.

logo
Vodní 550
664 62 Hrušovany u Brna

telefon: 547 102 104, zákaznická info linka 800 828 828
e-mail: obchod.cz@xella.com

web: www.xella.cz/cs_CZ/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Systémové omítky pro zrychlení povrchových úprav v interiéru

Systémové omítky pro zrychlení povrchových úprav v interiéru

Pro ještě snazší a kvalitnější stavění jsme rozšířili sortiment o novinky. Lehčená vnitřní omítka Ytong Innenputz a hlazená vnitřní stěrka Ytong Glattputz doplňují systémové řešení Lambda YQ. Byly vyvinuty speciálně pro práci s Ytongem.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

HELUZ zavádí výhodné FIRST MINUTE ceny na nákup cihel, zdroj Heluz

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Letní akce s chladničkami LG, foto LG Eletronics CZ

Letní akce s chladničkami LG

Letní akce s chladničkami LG

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA