Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Více prostoru pro bydlení

Problematika nedostatku prostoru je častým tématem nejen v samotných domácnostech, ale také mezi projektanty a designéry. Pro specifické případy malometrážních bytů, zkosených stropů v podkroví nebo úzké prostory, kde se potkává více dveří, jsou skvělým řešením speciální úsporné dveřní systémy.

Kvalitní alternativou ke klasickým posuvným a otočným dveřím jsou systémy COMPACKERGON, technologicky navržené do místností, kde schází dostatek prostoru okolo zárubně a dveře není kam otevřít.

Dveřní systém COMPACK funguje na principu složení dveřního křídla a jeho překlopení na stěnu vedle zárubně. Čistý průchod tak zůstává v původní šíři a není zmenšen jako v případě běžných skládacích dveří, které po otevření zůstávají složené v průchodu, čím dochází k jeho značnému zúžení. Požadavek na místo ke složení dveřního křídla vedle zárubně je přitom u systému COMPACK minimální. Velkou výhodou tohoto systému je jeho instalace, která si nevyžaduje speciální úpravy stěn a stavební otvor si nárokuje stejnou připravenost jako v případě otočných dveří. Používání dveří s tímto systémem je velmi pohodlné a vhodné i do místností, kam chodí děti, a to díky kvalitní technologii, která dodává dveřím lehký, tichý a plynulý pohyb. Kromě osvědčeného použití na dveře jednokřídlé, je systém rovněž vyhledáván i pro dveře dvoukřídlé, například oddělující obývací pokoj od kuchyně. V případě dvoukřídlých dveří se také dveřní křídla otevírají systémem složení na stěnu vedle zárubní a nepřekáží v pohybu ani na jedné straně. Důležitým plusem dveřního systému COMPACK je tepelná a zvuková izolace díky těsnění na zárubni, ke kterému křídlo doléhá, identicky jako standardní otočné dveře a vy tak získáte oproti dveřím shrnovacím akustický komfort.

Funkčnost systému ERGON je technologicky odlišná, nicméně docílí stejného výsledku. Dveře se otevírají na bázi otočně posuvného mechanismu, kdy křídlo při otevření zabírá pouze polovinu své šířky v prostoru  a minimalizuje tak požadavky na prostor pro otevření dveří. Oproti klasickému otočnému křídlu je úspora až o 40% prostoru v zádveří. Z tohoto důvodu se systém ERGON hojně používá právě v prostorách, kde dochází ke kolizi se šikmým stropem, nebo v malometrážních bytech, kde se střetává více dveřních křídel.

Výhodou systému ERGON je rovněž možnost oboustranného otevírání. Dveře je možné vždy otevřít ve směru chůze. Dveře jsou bezhlučné a lehce ovladatelné, proto doporučované rovněž jako COMPACK i do prostor, kde se vyskytují děti nebo pohybově omezené osoby, kterým se díky snadnému otevírání zjednodušuje užívání. ERGON nevyžaduje žádné speciální stavební úpravy. Dveře s tímto systémem lze osadit do standardních i atypických stavebních otvorů.

A pokud se ptáte, zda jsou tyto praktická řešení omezená v oblasti designového provedení, pak se není čeho obávat. Předností systémů COMPACK i ERGON je nepřeberné množství rozměrových i designových provedení. Dveřní křídlo může být jak prosklené, tak plné a to v jakékoliv povrchové úpravě (dýha, lak, HPL, CPL).

Změňte plochu nutnou k otevření dveří a zlepšete si o komfort svého bydlení i vy.

TWIN s.r.o

logo
Zemědělská 571/9
321 00 Plzeň - Litice

telefon: +420 377 328 012
e-mail: twin@twin.cz

web: www.twin.cz, www.skrytezarubne.info

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

ROZHOVOR: Vybíráte si dveřní kliky? Víte, na co si máte dát při výběru pozor?

ROZHOVOR: Vybíráte si dveřní kliky? Víte, na co si máte dát při výběru pozor?

Dveřní kování je součástí každodenního života, a proto je nutné věnovat jeho nákupu značnou pozornost. Design a povrchová úprava hrají při konečném výběru velkou roli, nicméně na trhu existuje nepřeberné množství tvarů kování a je důležité zaměřit se na kvalitu a vybírat z certifikovaných produktů. S odborníkem z…

REKLAMA