REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Teplovodní či elektrické podlahové topení? Když máte možnost výběru

Spor dvou podpodlahových technologií se rozhoří vždy s novou silou, jakmile se na trhu objeví nějaká nová technologická novinka. Takový „spor“ se určitě netýká těch, kteří nemají jinou možnost než topit elektřinou. Pokud to nejsou rozhazovační milionáři, pak je to volba jasná.

Zvolí elektrické podlahové topení, protože každá jiná volba je nákladná a provozně drahá, ale – a to je to podstatné – je méně účinná. Nemusí to řešit ani ti, kteří nemají z hlediska konstrukčního řešení podlahy jiné východisko. Například v panelových domech je podlahové teplovodní topení vyloučené – potřebuje výšku 7-12 cm podle toho, zda se jedná o poloakumulační nebo akumulační pokládku.

Na rozdíl od toho je systémy Raychem možné namontovat například přímo na existující podlahu. Rohož T2QuickNet má tloušťku pouhé 3 mm, takže navýšení konstrukční výšky podlahy nepředstavuje žádný problém. Dokonce i samoregulační systém T2Red a T2Red s T2Reflecta má pouze 13 mm tloušťky, což umožňuje prakticky konstrukčně neomezené využití.

Řešit by to tedy měli ti, kteří se zajímají o úsporné, moderní, komfortní, ekologické a provozně nenáročné bezúdržbové topení a mají možnost výběru. To vše totiž dokáže splnit elektrické podlahové topení Raychem v případě novostavby i rekonstrukce.

Raychem topné systémy

logo
nVent Thermal Belgium, o.z.
Na Příkopě 988/31
110 00 Praha 1

telefon: +420 603 864 909
e-mail: Czechinfo@nvent.com

web: www.nvent.com/cs-cz/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Využijte akci Zimní pohotovost od Raychem topné systémy

Akce Zimní pohotovost je připravena

Nejen, že vyřešíte ochranu potrubí, okapů a svodů před ledem a zamrzáním pomocí samoregulačních topných kabelů, ale navíc získáte od výrobce Raychem mimořádnou slevu.

Designový termostat Raychem GREEN LEAF nově i do kulaté instalační krabice

Designový termostat Raychem GREEN LEAF nově i do kulaté instalační krabice

Designový termostat Raychem GREEN LEAF, který byl původně určen pro anglický trh, bude již v září k dostání pro instalaci i do běžné elektroinstalační krabice používané v ČR. Programovatelný termostat s jedinečnou dvanáctiletou zárukou pro každý topný systém.

REKLAMA