REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Kvalitní bezpečnostní dveře odrazují zloděje. Jak vybrat správné vchodové dveře?

Domov je místo, kde se potřebujeme cítit v bezpečí, které by mělo zůstat chráněno před všemi negativními vlivy, ať je to požár nebo vyloupení. Jednou z věcí, které můžete pro zabezpečení domova udělat, je vybavit jej vstupními bezpečnostními dveřmi.

Společnost SAPELI, která nedávno uvedla na trh bezpečnostní dveře nové generace GOLIAS, přináší několik tipů, jak se v této džungli orientovat.

„Kvalitní bezpečnostní dveře odrazují zloděje a snižují pravděpodobnost vykradení nemovitosti až o 80 %,“ uvádí Aleš Ullmann, technický specialista SAPELI. Domácnost ochrání i před požárem a fakt, že je máte, zásadně sníží cenu pojistky vaší domácnosti.

Bezpečnostní dveře Goliáš

Na jaké parametry se zaměřit?

  1. Bezpečnostní třída
  2. Materiál
  3. Zámky, klíče, čepy a závěsy
  4. Protihluková a protipožární ochrana
  5. Vzhled
  6. Reference
  7. Nadstandartní výbava

Jak správně vybrat bezpečnostní dveře se dozvíte v podrobnějším článku.

Rychlost, výroba a instalace bezpečnostních dveří je individuální záležitostí. „Samotná výroba bezpečnostních dveří je otázkou několika dní. Co však ovlivňuje délku celé zakázky je výběr materiálu a jeho dodací lhůty, přesný termín dodání se tedy odvíjí od konkrétní zakázky,“ doplňuje Aleš Ullmann, technický specialista SAPELI. Instalace dveří včetně bezpečnostní zárubně zabere certifikovaným profesionálům maximálně 6 hodin.

Bezpečnostní třídy RC1 – RC6

RC1 – základní ochrana – základní zabezpečení, které zloději neklade skoro žádné překážky.
RC2 – zvýšená ochrana – dveře nějakou dobu odolají, nelze je prokopnout, ale dostat se přes ně nemusí být složité.
RC3 – vysoká ochrana – novinky v této třídě jsou již tak zabezpečeny, že odolají i 70 cm dlouhému páčidlu nebo ruční mechanické vrtačce.
RC4 – velmi vysoká ochrana – na otevření dveří musí být zloděj velice zkušený, při otevírání by však vydával takový hluk, že by jeho činnost nezůstala bez povšimnutí.
Do kategorie RC5 a RC6 spadají tzv. trezorové dveře s extrémní odolností proti vloupání.

Tip na bezpečnostní dveře:

Bezpečné dveře nové generace GOLIAS od SAPELI

Nové dvoupolodrážkové dveře 3. bezpečnostní třídy GOLIAS přináší dokonalé zabezpečení. Zloději by se totiž museli dostat přes tříbodový hákový zámek, 3 plynule seřiditelné závěsy a 3 pasivní čepy, které tvoří zábranu proti vysazení dveří. O prokopnutí dveří nemůže být vůbec řeč a odolají i 70 cm dlouhému páčidlu či ruční mechanické vrtačce. Díky protipožární ochraně odolají dveře GOLIAS požáru po dobu minimálně 30 minut. Zvukotěsnost 43 dB zase maximálně utlumí okolní zvuky. A třešničkou na dortu je možnost sladění s ostatními dveřmi v interiéru, a to ve více než 100 dekorech, které SAPELI nabízí. Dokonce můžou vaše dveře z každé strany vypadat jinak.

Cena bezpečnostních dveří RC3 GOLIAS v provedení Elegant 10, s povrchem CPL, s protipožární, protihlukovou, a Klima 2 úpravou je se zárubní a montáží 28 980 Kč vč. DPH.

Cena bezpečnostních dveří RC3 GOLIAS v provedení Alegro 15, s povrchem dýha ořech americký je 38 169 Kč vč. DPH (včetně zárubně a montáže, provedení v plné výbavě – protipožární, protihlukové, kouřotěsné a Klima 3).

U obou dveří do konce roku navíc s bezpečnostní zárubní zdarma. Ušetříte 3 160 Kč bez DPH.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

SAPELI CENTRUM v Brně v novém designu

SAPELI CENTRUM v Brně v novém designu

První SAPELI CENTRUM zrekonstruované ve zcela novém architektonickém konceptu bylo otevřeno v brněnském H-Parku. Z původně „halového“ stylu tohoto prodejního showroomu společnosti SAPELI byl vytvořen ...

Pokoj pro malého školáka

Pokoj pro malého školáka

Děti se neustále vyvíjejí. S vyšším věkem se mění jejich charakter, potřeby i touhy a pokoj musí růst společně s nimi. Pro děti chceme vždy to nejlepší, a proto zařizování dětského pokoje věnujeme ...

Designové inovace a technické vychytávky dveří SAPELI

Designové inovace a technické vychytávky dveří SAPELI

Jednička na trhu v oblasti výroby dveří a zárubní, společnost SAPELI, pro letošní rok připravila řadu designových inovací a technických vychytávek. Elegantní tenké drážky, zasklení bez lišt, zcela ...

REKLAMA