Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Dveře MASTER v designu „by J.Ranný“

Hrátky s povrchovými materiály umožňují designové dveře MASTER od svého počátku. Aktuálně získávají nové pojetí díky novinkové kolekci „by J.Ranný“, jejíž přípravy se ujal Ing. arch. Jan Ranný, a nové modely dveří skryly hliníkové příčky a ukázaly netradiční členění dveří na jednotlivé vertikální segmenty.

Dveře MASTER jsou zástupcem dveří s vnitřní hliníkovou konstrukcí, kterou tvoří nejen obvodový hliníkový rám, ale i vnitřní zpevňující příčky, které dveřím umožňují nejen kombinaci povrchových materiálů, ale i maxi rozměry – do výšky až 3,7 m a šířky přes jeden metr.

„Právě pro svou rozmanitost šíře možností jsou dveře MASTER často využívány architekty v jejich individuálních návrzích interiérů. Odtud vzešel nápad, oslovit jednoho z nich, který by vytvořil originální modelovou kolekci pro koncového zákazníka,“ říká úvodem pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která tyto dveře vyvinula a v Česku vyrábí.

A jak tuto nabídku zpětně hodnotí autor návrhů, Ing. arch. Jan Ranný? „Kreativní a hodně výtvarná práce… lákalo mě vyzkoušet si různé možnosti designu dveří MASTER, které jsou opravdu nekonečné. A samozřejmě musím dodat, že vytvořit autorský design pro českého výrobce, který se snaží držet vysoký standard v designu dveřních systémů, následně vidět výrobně vznikat dveře od prototypu po finální výrobky, je také zkušenost, která se nenabízí každý den.“

Jedním z typických znaků pro část novinkových modelů dveří MASTER je fakt, že z povrchu dveří zmizely hliníkové příčky, které umožňují propojení více dílů, a napojované sklo tak musí být velice precizně zahraněno, aby dílčí pásy na sebe přesně doléhaly a vytvořily esteticky přijatelný vzhled povrchu dveří. „Hodně jsem se věnoval principu postupného ubývání jednoho materiálu a současně přibývání materiálu jiného od jedné strany dveří směrem ke druhé. U mnoha modelů tak dochází k  prolínání jednoho s druhým, a to jak horizontálně, tak vertikálně,“ vysvětluje Ing. arch. Ranný.

Většina modelů kolekce „by J. Ranný“ je geometricky jednoduchá a zaměřena především na kombinaci vhodných materiálů, přičemž byl u nich kladen důraz také na praktičnost údržby. Autor se snažil, aby každý z modelů měl jasný výtvarný záměr, jejich design byl čistý a dal vyniknout kráse i kontrastům použitých materiálů. „U většiny modelů jsem kombinoval maximálně dva materiály, právě kvůli čistotě designu. I když přiznávám, že některé modely jsou designově trochu „divočejší“, protože pro ně jsem se inspiroval například pavučinou nebo zářezy motorové pily,“ dodává Ing. arch. Ranný.

Italské trendy pro designové dveřní systémy

„Čistý a ničím nerušený design dveří, skryté zárubně, vyšší výšky až do varianty bez nadpraží... to je základ, který se ukazuje již delší dobu. Zásadně nové je vzájemné ladění barev, a to nejen u samotných dveří, ale i na jejich hliníkových rámech a především zárubních. Tedy vše v jednom barevném tónu. Barevný směr vede k vyloženě teplým odstínům, a to především šedé, hnědé, nebo zelené. Přinést do interiéru více pocitového tepla je dalším trendem, a k tomu mají napomoci i stále častěji používané matné povrchy, které postupně nahrazují ty lesklé.“

JAP FUTURE s.r.o.

logo
Nivky 67
750 02 Přerov

telefon: 581 587 811
e-mail: jap@japcz.cz

web: www.japcz.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Hra na schovávanou

Hra na schovávanou

Oblíbená dětská kratochvíle může být inspirací pro interiérový design. Schovat dveřní zárubeň do příčky je v současnosti velkým trendem, ale možnosti bezobložkového řešení jsou daleko širší!

REKLAMA