REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Wienerberger oceněn Svazem podnikatelů ve stavebnictví ČR

V rámci 9. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin 2015 získal cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR největší výrobce cihel společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. za kvalitu a inovace výrobků Porotherm.

Vyhlášení nejlepších výrobců stavebních hmot a materiálů v České republice se konalo dne 13. 9. 2016 v Břevnovském klášteře v Praze. Společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., získala v rámci této soutěže mimořádné ocenění „Cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR“ za kvalitu a inovace výrobků cihelného systému Porotherm. Z rukou předsedy Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR, Ing. Václava Matyáše, převzal toto významné ocenění Ing. Daniel Uskokovič, technický poradce společnosti Wienerberger.

Cílem soutěže Nejlepší výrobce stavebnin 2015 je upozornit odbornou i laickou veřejnost na nejmodernější výrobní provozy a závody výrobců stavebních hmot a jejich výrobky v České republice. Současně se snaží ukázat, že i výroba stavebních hmot a materiálů může být z hlediska ochrany prostředí šetrná, moderní a úsporná.

Odbornými garanty soutěže jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR, ÚRS PRAHA, a.s. a Ministerstvo průmyslu a obchodu. Mediálním partnerem soutěže je časopis Stavebnictví. Pro 9. ročník soutěže bylo zvoleno motto „Nové moderní výrobky a technologie pro stavby a budovy s pozitivní bilancí energie“.

„V současné době je snížení energetické náročnosti budov tématem velmi aktuálním. Cihelný systém Porotherm má tu přednost, že dosahuje velkých energetických úspor jak při samotné výrobě, stavbě tak při vytápění postaveného domu. I za předpokladu, že se jedná o jednovrstvé zdivo bez zateplovacího systému. Pozitivně hodnotíme nejen úspory při tepelném provozu budovy z Porothermu, ale také skutečnost, že jde o přírodní ekologické materiály,“ doplňuje Ing. Daniel Uskokovič.

Společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., se sídlem v Českých Budějovicích, je největším výrobcem pálených cihel v ČR. Po loňském převzetí společnosti Tondach se stala také největším výrobcem keramických střešních krytin u nás. Její portfolio na trhu v ČR nyní zahrnuje zdící systém Porotherm a Keratherm, obkladové a lícové cihly Terca a pálenou střešní krytinu Tondach.

Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

logoPlachého 388/28
370 01 České Budějovice 1

telefon: +420 383 826 111 Fax: 420 383 826 115
e-mail: info@wienerberger.com

web: wienerberger.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška