REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Proměna pod taktovkou architektů: Ze staré haly vznikla stylová prodejna

Hledání odpovídajících prostor pro zřízení showroomu, výkladní skříně podniku, není jednoduchou záležitostí. Společnost Everel, dovozce podlahových krytin belgického výrobce Quick-Step, potřebovala nejen reprezentativní prodejnu, ale také dostatek místa pro skladování výrobků.

V jejím hledáčku se objevila stará pražská průmyslová hala, kterou s pomocí architektů oblékla do nového hávu s koupelnou, krbem i prostorem pro přednášky.

Hledání vhodného místa trvalo několik měsíců, až volba nakonec padla na prostor v pražské čtvrti Komořany. Na první pohled nevábně působící sklad bývalé svářečské dílny se ukázal být nejen v dobré kondici, ale především na vhodném místě. Interiér samotné dílny byl v katastrofálním stavu, architekti ze studia Free architects Karolína Reslerová a Petr Záluský ale díky tomu dostali volné ruce pro svou tvorbu. Prostor bylo nutné přepracovat doslova od podlahy, architekti jej však dokázali změnit k nepoznání.

Ve správnou chvíli na správném místě

Proměna staré zanedbané haly byla bez péče profesionálů z architektonického studia nemyslitelná. Ti díky svému působení v pořadu Jak se staví sen znali styl práce, materiály a potřeby značky Quick-Step, a díky tomu se jim podařilo vdechnout komořanské hale duši a inspirativní charakter. Z budovy nevznikla běžná okoukaná prodejna, místo toho se naplno projevil její všudypřítomný génius loci a své návštěvníky nyní vítá v útulném obývacím pokoji, koupelně i přednáškovém sále naráz.

Dobře navržený interiér nejen lépe prodává, ale především se v něm příjemně nakupuje. A přesně to je naším cílem. Podporujeme motivaci k uskutečnění obchodu na obou stranách pultu. Snažíme se poskytnout ty správné barvy, světlo a materiály, které vytvoří ten pocit, že jste ve správnou chvíli na správném místě. V obchodě, který vám rozumí a se kterým se můžete ztotožnit. Úspěšné firmy jsou si vědomy náskoku, který jim poskytuje originální kabát, vzhled jejich provozoven. Šaty přeci dělají člověka,“ říká Karolína Reslerová.

Inspirace pro podnikání i domov

Architektonické práce v interiéru budovy trvaly tři měsíce, avšak postupné dokončování všech detailů probíhalo ještě během několika dalších. Prodejna nyní funguje již čtvrtým rokem, její podoba ale nezůstala neměnná. Interiér je uzpůsoben k tomu, aby se mohl obměňovat podle nových potřeb firmy i zákazníků. „Jakmile se na trhu objeví novinka z našeho portfolia, lze ji ihned instalovat přímo v prodejně, aby zákazník mohl podlahu nejen vidět, ale i cítit na dotek,“ vysvětluje Daniel Čabrada, obchodní manažer značky Quick-Step pro ČR a SR.

Při navrhování provozovny, obchodu nebo vzorkovny se vyplatí vsadit na jedinečnou atmosféru místa, na přehlednost a promyšlenost interiérového řešení. Univerzálním pravidlem, které platí ve všech situacích, je nenechávat nic náhodě. Inspirace z unikátně řešeného prostoru navíc může pomoci i při hledání vhodného materiálu a vytváření domova, kde se jeho obyvatelé budou skutečně cítit jako doma.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

S novým webem Quick-Step je výběr podlahy opravdu snadný

S novým webem Quick-Step je výběr podlahy opravdu snadný

Webová prezentace přední značky dřevěných, laminátových a luxusních vinylových podlah Quick-Step, kterou každoročně zhlédne asi pět milionů návštěvníků, získala svěží vzhled, jednodušší strukturu a intuitivní navigaci.

Vinylové krytiny Quick-Step Pulse jsou bezkonkurenčně odolné proti opotřebení

Vinylové krytiny Quick-Step Pulse jsou bezkonkurenčně odolné proti opotřebení

Nová kolekce krytin Quick-Step Pulse je podlahou budoucnosti. Tato luxusní kolekce vinylových podlahovin s nebývale realistickým vzhledem díky revolučnímu výrobnímu postupu dnes představuje nejpraktičtější designové řešení podlah na trhu. Krytiny Pulse jsou odolné proti opotřebení, voděodolné, teplé, absorbují hluk,…

Přivítejme zpět styl Memphis!

Přivítejme zpět styl Memphis!

Když se v osmdesátých letech objevil styl Memphis, vysloveně otřásl světem designu v základech. Jeho abstraktní vzory, geometrické motivy, zářivé barvy a kontrastní kombinace představují pro všechny, kdo věří na hru podle pravidel, skutečnou výzvu. Ale „osmdesátky“ se vrátily s nečekanou intenzitou, Memphis s nimi a…

REKLAMA