Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Stavba jednoho z nejmodernějších světových závodů pod taktovkou DELTY

V květnu otevřela oficiálně společnost WITTE Automotive svůj nový výrobně-administrativní areál v Ostrově na Karlovarsku. Architektonický návrh a projektovou dokumentaci vypracovala společnost DELTA, která také kompletně řídila celý tendr na dodavatele stavby, zajistila technický dozor investora a koordinovala celou výstavbu.

Stavební management DELTY se opět osvědčil. Na jaře 2015 byl symbolicky položen základní kámen objektu, fyzická výstavba byla zahájena v červnu téhož roku. Ani ne rok na to, již v květnu 2016 proběhl za přítomnosti premiéra vlády ČR, Bohuslava Sobotky, slavnostní Grand Opening této vysoce moderní výrobní haly, která za pomoci jedenácti robotů je schopna v lakovně vyprodukovat až 20 milionů dveřních klik pro různé automobilové značky za jeden rok

DELTA, jako projektový manažer, se významně podílela na úspěšné realizaci naší nové továrny na vnější kliky s integrovanou lakovnou, která v České republice představuje důležitý stavební kámen dalšího růstu společnosti“, vysvětlil jednatel Rainer Gölz. „Zároveň stále investujeme do vývoje inovativních systémových řešení pro dveře, kapoty, interiéry a sedadla.

Když se estetika a funkčnost doplňují

DELTA Projektconsult má v Čechách, na Slovensku, ale i v Rakousku či na Ukrajině s projektováním a řízením výstavby podobných průmyslových hal bohaté zkušenosti. Ve svých referencích v projekci a řízení výstavby má mnohačetné průmyslové budovy a zejména obdobné projekty z automobilového průmyslu. Proto také dostala DELTA příležitost pracovat na rozsáhlém stavebním projektu společnosti WITTE, aby se jako projektový manažer podílela na utváření základní vize objektu, a proto hned při startu projektu zpracovala investorovi na míru architektonický návrh.

„Architektura objektu vychází ze skulpturálního vnímání hmoty objektu s primárně řešeným rohem administrativního průčelí objektu při vstupu do areálu WITTE. Svým tvarovým řešením jsme zároveň chtěli vyjádřit náš pozitivní postoj k designu vyráběných dílů pro automobilový průmysl. Zaoblené, moderní a ergonomické tvary s výrazným pohledem na využitelnost se přetavily do hmot a prostorového členění architektury. Vnímání automobilů jako rychle se pohybujících objektů jsme transformovali do měnícího se vnímání objektu stavby v závislosti na úhlu pohledu na ni samotnou. Měnící efekt barevnosti byl dosažen díky různé barevnosti stran vertikálních protislunečních lamel.  Protože se jedná o výrobní halu s administrativní částí, oceňuji, že se podařilo najít architektonickou řeč této stavby za přiměřenou cenu, tak aby svým vzhledem a uživatelností byla přívětivá pro okolojdoucí, návštěvníky a samozřejmě pro samotné uživatele budovy“, doplňuje ke zrodu architektonického návrhu této vysoce moderní rozlehlé továrny Ing. arch. Adam Cifra z bratislavské pobočky společnosti DELTA. 

Tolik potřebné garance a kvalita

Tato výrobní hala podléhá díky provozu, který pracuje s barvami, vysoké úrovni ochrany proti požáru a znečištění životního prostředí, což bylo úkolem společnosti DELTA zajistit prostřednictvím precizního stavebního dozoru vysoký důraz na kvalitu provedení protipožárních opatření a souvisejících technických příprav.

Tato moderní výrobní hala, jejíž celkové investiční náklady dosáhly cirka 1,33 miliardy korun, výrazně podpoří zaměstnanost v Karlovarském regionu a první pracovní místa nabídla již začátkem roku 2016. Celkově v novém výrobním závodu nalezne práci zhruba 500 lidí.

DELTA Group ČR - Delta Projektconsult s.r.o.

logo
Třebíč - Marcel Mašek, projektový manager senior
Komenského nám 1342/7
674 01 Třebíč

telefon: +420 568 800 806
e-mail: m.masek@delta-group.cz

web: www.delta-group.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Přesídlení firmy jako příležitost k novému startu

Přesídlení firmy jako příležitost k novému startu

Strategické rozhodnutí o změně sídla firmy může výrazně zvýšit její výkonnost. Nové prostory je třeba vnímat jako novou šanci pro systematické „znovuobrození“ nejrůznějších procesů ve firmě či firemní kultury. Navíc příjemným bonusem je fakt, že změna pronajímaných prostor často vede k poměrně vysoké úspoře.

Seestadt Wien patří k největším projektům pro rozvoj měst v Evropě

Seestadt Wien patří k největším projektům pro rozvoj měst v Evropě

Moderní architektura, kvalitně zrealizované byty, prostorné společné prostory a podpora pro společné aktivity jsou jen některé z předností. Na tento fakt může být pyšná firma DELTA, která jako generální projektant a architekt, spolu s AllesWirdGut v Seestadt Wien – Aspern vytvořila tuto téměř celou novou čtvrť se 170…