REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Stavba jednoho z nejmodernějších světových závodů pod taktovkou DELTY

V květnu otevřela oficiálně společnost WITTE Automotive svůj nový výrobně-administrativní areál v Ostrově na Karlovarsku. Architektonický návrh a projektovou dokumentaci vypracovala společnost DELTA, která také kompletně řídila celý tendr na dodavatele stavby, zajistila technický dozor investora a koordinovala celou výstavbu.

Stavební management DELTY se opět osvědčil. Na jaře 2015 byl symbolicky položen základní kámen objektu, fyzická výstavba byla zahájena v červnu téhož roku. Ani ne rok na to, již v květnu 2016 proběhl za přítomnosti premiéra vlády ČR, Bohuslava Sobotky, slavnostní Grand Opening této vysoce moderní výrobní haly, která za pomoci jedenácti robotů je schopna v lakovně vyprodukovat až 20 milionů dveřních klik pro různé automobilové značky za jeden rok

DELTA, jako projektový manažer, se významně podílela na úspěšné realizaci naší nové továrny na vnější kliky s integrovanou lakovnou, která v České republice představuje důležitý stavební kámen dalšího růstu společnosti“, vysvětlil jednatel Rainer Gölz. „Zároveň stále investujeme do vývoje inovativních systémových řešení pro dveře, kapoty, interiéry a sedadla.

Když se estetika a funkčnost doplňují

DELTA Projektconsult má v Čechách, na Slovensku, ale i v Rakousku či na Ukrajině s projektováním a řízením výstavby podobných průmyslových hal bohaté zkušenosti. Ve svých referencích v projekci a řízení výstavby má mnohačetné průmyslové budovy a zejména obdobné projekty z automobilového průmyslu. Proto také dostala DELTA příležitost pracovat na rozsáhlém stavebním projektu společnosti WITTE, aby se jako projektový manažer podílela na utváření základní vize objektu, a proto hned při startu projektu zpracovala investorovi na míru architektonický návrh.

„Architektura objektu vychází ze skulpturálního vnímání hmoty objektu s primárně řešeným rohem administrativního průčelí objektu při vstupu do areálu WITTE. Svým tvarovým řešením jsme zároveň chtěli vyjádřit náš pozitivní postoj k designu vyráběných dílů pro automobilový průmysl. Zaoblené, moderní a ergonomické tvary s výrazným pohledem na využitelnost se přetavily do hmot a prostorového členění architektury. Vnímání automobilů jako rychle se pohybujících objektů jsme transformovali do měnícího se vnímání objektu stavby v závislosti na úhlu pohledu na ni samotnou. Měnící efekt barevnosti byl dosažen díky různé barevnosti stran vertikálních protislunečních lamel.  Protože se jedná o výrobní halu s administrativní částí, oceňuji, že se podařilo najít architektonickou řeč této stavby za přiměřenou cenu, tak aby svým vzhledem a uživatelností byla přívětivá pro okolojdoucí, návštěvníky a samozřejmě pro samotné uživatele budovy“, doplňuje ke zrodu architektonického návrhu této vysoce moderní rozlehlé továrny Ing. arch. Adam Cifra z bratislavské pobočky společnosti DELTA. 

Tolik potřebné garance a kvalita

Tato výrobní hala podléhá díky provozu, který pracuje s barvami, vysoké úrovni ochrany proti požáru a znečištění životního prostředí, což bylo úkolem společnosti DELTA zajistit prostřednictvím precizního stavebního dozoru vysoký důraz na kvalitu provedení protipožárních opatření a souvisejících technických příprav.

Tato moderní výrobní hala, jejíž celkové investiční náklady dosáhly cirka 1,33 miliardy korun, výrazně podpoří zaměstnanost v Karlovarském regionu a první pracovní místa nabídla již začátkem roku 2016. Celkově v novém výrobním závodu nalezne práci zhruba 500 lidí.

DELTA Projektconsult s.r.o.

logoKomenského nám 1342/7
674 01 Třebíč

telefon: +420 568 800 800
e-mail: office@delta-cz.com

web: www.delta.at/cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Přesídlení firmy jako příležitost k novému startu

Přesídlení firmy jako příležitost k novému startu

Strategické rozhodnutí o změně sídla firmy může výrazně zvýšit její výkonnost. Nové prostory je třeba vnímat jako novou šanci pro systematické „znovuobrození“ nejrůznějších procesů ve firmě či ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška