Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Seestadt Wien patří k největším projektům pro rozvoj měst v Evropě

Moderní architektura, kvalitně zrealizované byty, prostorné společné prostory a podpora pro společné aktivity jsou jen některé z předností. Na tento fakt může být pyšná firma DELTA, která jako generální projektant a architekt, spolu s AllesWirdGut v Seestadt Wien – Aspern vytvořila tuto téměř celou novou čtvrť se 170 byty a 7 obchody.

Při návštěvě je zřejmé, že se jedná o obytný areál téměř bez aut, soustředěný navíc na vícegenerační bydlení. Na první pohled působí tato čtvrť jako harmonický celek, který se zdá v centru hektické střední Evropy k neuvěření. „Jsme hrdí na to, že jsme mohli zřídit bytový komplex, který představuje z ekonomického, ekologického, tak jako i sociálního pohledu trvale udržitelnou a do budoucna konkurenceschopnou nemovitost pro Vídeň,“ řekl Erik Štefanovič, jednatel české firmy DELTA Projektconsult ČR.

Koncentrace na to, co je skutečně důležité

Tým firmy DELTA – generální projektant a také tým, který byl v tomto projektu zodpovědný za architekturu ve spolupráci s AllesWirdGut vytvořil moderní byty v nízko-nákladovém standardu, s balkóny a terasami, prostornými a světlými venkovními plochami i početnými společenskými prostory. Celý projekt byl vyhotovený jako „přizpůsobivá bytová výstavba.“ Prozíravá projekce a vyhnutí se zbytečným stavebním bariérám jsou základem pro dobrý přístup do bytu. Díky tomu mohou i lidé, kteří jsou věkem, nehodou anebo nemocí odkázáni na invalidní vozík, neomezeně užívat byty. Přestože nebyly použité drahé materiály, vykazují byty vysoký standard a kvalitu bydlení.

Bytový komplex v nízko-energetickém standardu

Spotřeba tepla v bytovém komplexu představuje přibližně 21 kWh/m2a. Byla naprojektovaná centrálně monitorovaná spotřeba energie všech uživatelských jednotek, přičemž jsou sumarizovány všechny hodnoty spotřeby v budově a jednotlivých její částí, až po samotné byty a jejich spotřebu proudu, tepla a vody vzhledem na klimatické podmínky.

„Tento projekt nízko-energetického, navíc vícegeneračního bydlení je hmatatelným důkazem toho, že to nejpřirozenější řešení je také ekonomicky i lidsky nejsmysluplnější,“ říká s přesvědčením Erik Štefanovič

Budovy byly certifikované v souladu se zadáním soutěže podle směrnic rakouské společnosti pro udržitelnou výstavbu, odpovídající TQB (hodnocení Total Quality). Certifikát Total Quality dokumentuje kvalitu budovy od projektu přes výstavbu až po uživatelský komfort a přináší také jistotu a výhody pro uplatnění na trhu s nemovitostmi.

Bydlení v jezerním městě Wien-Aspern

Minulý rok se již nastěhovali první nájemci do bytových jednotek města největší výstavby v Rakousku. Od roku 2013 je jezerní město napojeno na metro. Jezerní město Seestadt disponuje velkým jezerem na ploše 50 000 m2 a nákupní ulicí. Do konce letošního roku 2016 bude zcela dokončena první etapa s přibližně 2 600 byty. Do roku 2028 bude postaveno na ploše asi 340 fotbalových hřišť cirka 10 000 bytů.

DELTA Group ČR - Delta Projektconsult s.r.o.

logo
Třebíč - Marcel Mašek, projektový manager senior
Komenského nám 1342/7
674 01 Třebíč

telefon: +420 568 800 806
e-mail: m.masek@delta-group.cz

web: www.delta-group.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Stavba jednoho z nejmodernějších světových závodů pod taktovkou DELTY

Stavba jednoho z nejmodernějších světových závodů pod taktovkou DELTY

V květnu otevřela oficiálně společnost WITTE Automotive svůj nový výrobně-administrativní areál v Ostrově na Karlovarsku. Architektonický návrh a projektovou dokumentaci vypracovala společnost DELTA, která také kompletně řídila celý tendr na dodavatele stavby, zajistila technický dozor investora a koordinovala celou…

REKLAMA