REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Rychlost výstavby se zdivem Kalksandstein demonstruje rezidence Ponavia

Firma Zapf Daigfuss v České republice již 10 let prodává unikátní systém strojního zdění KS-QUADRO E, který co do přesnosti a rychlosti výstavby lze jen stěží překonat. Pět podlaží bytového domu Ponavia rezidence se 78 byty bylo v Brně vyzděno za pouhých devět týdnů.

Kalksandstein – vápenopískové zdivo se používá v Německu zejména k bytové výstavbě, stavbě hotelů, penzionů již skoro 120 let. U těchto staveb totiž vynikají unikátní vlastnosti vápenopískového zdiva.

  • Vysoký akustický útlum a tím pádem vynikající akustické mikroklima – kde jinde bychom si mohli přát více klidu než doma, nebo v hotelovém pokoji? Kde jinde nepotřebuji poslouchat sousedy, co si právě povídají, jakou pouštějí muziku, jestli právě jede výtah do našeho patra, nebo o patro níž?
  • Vysoká míra akumulace a tím i tepelná stabilita v zimě i v létě. Materiál Kalksandstein díky svojí objemové hmotnosti zajišťuje, že v létě se dům nepřehřívá, v zimě zase rychle nevychladne, vnitřní prostředí je stabilní, příjemné bez dalších klimatizačních jednotek apod.
  • Co největší podlahová plocha – Kalksandstein díky svým pevnostem přináší vysokou úsporu na podlahové ploše, což zejména ve městech oceňují investoři – na stejný obestavěný prostor je možné získat až o 10 % podlahové plochy navíc…a kdo by si nepřál 10 % podlahové plochy navíc? V tom se skrývají obrovské úspory na výstavbu.

To jsou ty nejhlavnější důvody, proč právě v občanské výstavbě tvoří Kalksandstein více než 40 % všech staveb v Německu. Německý zákazník je náročný. Byty se provádí zejména pro nájemní bydlení a investor si nemůže dovolit, aby mu všichni nájemníci utekli do lepšího bydlení. Proto staví kvalitu, často např. na poli akustiky mají požadavky vysoce převyšující zákonné požadavky technických norem.

Dalšími parametry, které zajímají investora, stavebníka je přesnost a rychlost výstavby.

Přesnost jednotlivých bloků KS-QUADRO, které se vyrábějí ve velikosti 0,5x0,5 m je +-1 mm. Rychlost výstavby pomocí minijeřábu je min. 4 m2/hod. s jedním pracovníkem, který obsluhuje minijeřáb.

Pro přesné zdění KS-QUADRO se ve výrobě pro každý projekt zpracovávají přesné plány, tzv. KS-QUADROPLAN. Zdění podle těchto plánů je jako z dětské stavebnice, zvládne ho naprosto každý s vysokou produktivitou práce.

Krátce po zahájení strojního zdění 22. 4. 2016

Ponavia rezidence

V České republice se již objevují další a další projekty pro systém strojního zdění, a tak se výhody zdiva Kalksandstein od firmy Zapf Daigfuss projevují pro investory a stavební firmy naplno.

Rychlost výstavby si pojďme demonstrovat na jedné konkrétní stavbě v Brně. Na bydlení se mění i zdejší brownfield v ulici U Červeného mlýna. Na jeho místě vzniká bytový dům Ponavia rezidence, jehož investorem je firma Trikaya. Ten je jedním z vůbec prvních bytových domů v Brně, který staví developer právě pomocí strojního zdění KS-QUADRO Zapf Daigfuss. Zájem o byty v Králově Poli je obrovský, a to tak, že již před dokončením hrubé stavby je téměř vyprodáno. To svědčí také o tom, že projekt je připravený velmi kvalitně. Rozhodně se nejedná o jeden z mnoha projektů, kde investor chce za co nejlevnější peníze postavit, jen aby o chlup splnil požadavky technických norem a Stavebního zákona, a co nejdráže prodal. Byty jsou připravené v energetické třídě A. Nejlepší akustice napomáhají objemové hmotnosti Kalksandstein 2,0 kg/dm3.

Jedná se o bytový dům se 78 byty. Po železobetonové spodní stavbě garáží následovala výstavba bytů ve 2. - 6. NP. Tato výstavba pomocí strojního zdění trvala pouze 59 dní od 19. 4. 2016 do 17. 6. 2016.

Nasazeny byly na strojní zdění 4 minijeřáby, které zvládne obsluhovat 6 pracovníků. Každé podlaží s cca 15 byty je vyzděno a vč. výroby ŽB monolitické stropní konstrukce trvá pouze 9 dní! Tomu odpovídá také logistika jak na stavbě, tak při přísunu materiálu.

Stavbu obsluhují 2 věžové jeřáby a ty se činí krom přestávky na oběd bez přestání a i tak se objevovaly stížnosti od minijeřábů na rychlejší přísun materiálu. KS-QUADRO bylo denně zpracováno okolo 4-5 plně naložených kamionů, tj. cca 100 tun materiálu, jak již bylo zmíněno dříve s pouhými 6 pracovníky na zdění na stavbě. Materiál je samozřejmě dodáván přesně dle harmonogramu a dle jednotlivých plánů, tak aby skládačka na stavbě mohla rychle nepřetržitě pokračovat.

Více není potřeba dodávat, průběh výstavby si můžete prohlédnout na časosběrném videu, kde je vidět, jak probíhalo strojní zdění tohoto objektu:

Více o projektu se můžete dozvědět na stránkách Ponavia rezidence nebo na stránkách investora.

Kalksandstein CZ s.r.o., vápenopískové cihly Zapf Daigfuss

logo
U Krematoria 551/24
460 01 Liberec IV - Perštýn

telefon: +420 732 809 890
e-mail: dudek@kalksandstein.cz

web: www.kalksandstein.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA