REKLAMA

Zapf Daigfuss – nejstarší výrobce vápenopískových cihel a lídr v inovacích

Víte, že již před 50 lety Herbert Zapf na svých vzorových stavbách používal zateplovací systémy tak, jak je známe dnes z každé stavby? Firma Zapf nyní vyrábí na 500 druhů výrobků a realizuje s nimi ty nejnáročnější projekty.

Před úspěchem v podnikání stojí vždy fascinující idea! První závod na výrobu vápenopískových cihel v jižním Německu je toho důkazem. Firma Zapf Daigfuss není dnes jen nejstarším výrobcem vápenopískových cihel Kalksandstein na světě. Je to také lídr v inovacích.

Rodinná firma Zapf Daigfuss se vám krátce představuje v následujícím videu:

S velkou podnikatelskou odvahou a s tehdy úctyhodnými 150.000 marek založil dne 4. 11. 1899 29letý drogista Georg Zapf "Erste Bayerische Kunstsandsteinwerke Gesellschaft mit begrenzter Haftung Behringersdorf“ (První bavorský závod na výrobu umělého pískovce s.r.o. v městě Behringersdorfu). To, co bylo tenkrát v Rehau, několik dní před koncem století, v hospodě „U Kotvy“ úředně potvrzeno notářem Otto von Rückerem, ale ovlivnilo stavebnictví po celé 20. století. Nové strojně vyráběné zdicí prvky z vápna, písku a vody si velmi brzy získaly na stavbách svůj respekt. A tak to platí dodnes. S vápenopískovými cihlami jsou dnes realizovány nejnáročnější stavební projekty, jako např. pasivní domy, nebo vysokopodlažní bytové domy s nejvyššími nároky na akustiku a kvalitu vnitřního prostředí.

V dlouhé historii bylo postaveno mnoho výrobních závodů, v současnosti vlastní firma Zapf Daigfuss 9 výrobních linek. Nejmodernější linky produkují nejúspěšnější vápenopískový zdicí systém všech dob: KS-QUADRO. Systém strojního zdění, který se pomalu ale jistě začíná prosazovat také v České republice.

Vápenopískové cihly Kalksandstein dodává firma Zapf Daigfuss na český trh již od roku 2006. Poradenství a další informace je možné v ČR získat prostřednictvím Kalksandstein CZ s.r.o., www.kalksandstein.cz

Kalksandstein CZ s.r.o., vápenopískové cihly Zapf Daigfuss

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist