REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Nové distribuční centrum v Chebu

Firma Tchibo postaví v chebské průmyslové zóně distribuční centrum, které zaměstná stovky lidí. Tchibo je původně německý obchodní řetězec obchodů, který nabízí kávu a kávové speciality, speciální kolekce oděvů, elektroniky a dalšího spotřebního zboží.
Nové distribuční centrum v Chebu

Firmu do chebské zóny přivedla společnost Colliers, investorem bude developerská společnost Accolade a stavbu by měla realizovat firma Panattoni Europe. S nimi město Cheb spolupracuje už delší dobu a díky tomu se podařilo do průmyslové zóny přivést i další investory, naposledy například čínskou společnost BWI, která svůj závod už staví.

Distribuční centrum mohlo začít fungovat už letos. "Na základě vydaného územní rozhodnutí se už dělají i terénní úpravy. Během krátké doby by pak mohla vyrůstat samotná konstrukce stavby," řekl ČTK předseda výboru pro strategický rozvoj města Chebu Tomáš Linda.

Chebská průmyslová zóna má asi 40 hektarů a plní se od roku 2004

V poslední době příliv investorů zrychlil. Kromě BWI nedávno začala i stavba haly pro společnost DHL Supply Chain. V objektu bude poskytovat logistické služby pro poskytovatele televize Sky Deutchland v Německu a Rakousku.

Investicí pro Tchibo se ale už prakticky vyčerpaly všechny větší pozemky i v druhé etapě průmyslového parku. Obsazeny nebo zamluveny jsou pozemky i v první části zóny, která vznikla nejdříve.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA
REKLAMA