Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Zahájení stavby logistického centra pro společnost DHL v Chebu

Panattoni Europe a česká skupina Accolade postaví v Panattoni Parku Cheb distribuční centrum o velikosti 13 600m2 pro německou společnost DHL, globálního lídra na trhu mezinárodních přepravních a logistických služeb.
Logistické cetrum pro společnost DHL v Chebu, zdroj: Panattoni Europe

Vlastníkem budovy bude skupina Accolade

Developer Panattoni Europe zahájil stavební práce jen pár týdnů poté, co Zastupitelstvo města Chebu schválilo prodej pozemků skupině Accolade. Ta také projekt financuje a stane se vlastníkem budovy. DHL pak u ní bude v dlouhodobém nájmu. V Chebu a okolí by díky této investici mohlo najít práci na 200 lidí. Se vstupem společnosti DHL do této lokality asistovala realitně poradenská společnost CBRE.

„Za výstavbu nové budovy zaplatíme přes sto milionů korun. S DHL, která si ji od nás bude pronajímat, máme už dopředu uzavřenou budoucí nájemní smlouvu na řadu let,“ vysvětluje Milan Kratina, předseda představenstva skupiny Accolade. „Počítáme s tím, že výstavba pro DHL je první částí budoucí větší stavby v průmyslové zóně. Následující segmenty vyrostou s tím, jak budou přicházet další nájemci,“ říká Kratina a dodává, že DHL si Cheb vybralo hlavně díky dostupným kvalifikovaným zaměstnancům a kvalitní dopravní infrastruktuře, navázané zejména na Německo.

Budova bude připravena k předání klientovi v polovině května příštího roku.

„Novou halu pro DHL postavíme přes zimu ve výšce 450 metrů nad mořem, což klade vyšší nároky jak na plánování, tak na technologie použité během samotné výstavby. “ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko.  Budova bude připravena k předání klientovi v polovině května příštího roku.

Dvě stovky nových pracovních příležitostí jsou pro region vynikající zprávou

Město Cheb podepsalo rezervační smlouvu se skupinou Accolade o druhé části průmyslové zóny v roce 2013. Na území připravované Accolade a Panattoni Europe již přišel globální výrobce automobilových tlumičů, čínská společnost BWI.

„Další ohlášená investice v průmyslovém parku během několika měsíců ukazuje, že dlouhodobá strategie rozvoje města míří správným směrem. Učinili jsme správné rozhodnutí, když jsme se zaměřili na úzkou spolupráci se skupinou Accolade a s Panattoni Europe. Zájem o zónu je takový, že v tuto chvíli už jednáme s Karlovarským krajem o dalším možném rozšíření parku,“ říká Petr Navrátil, starosta města Chebu.

 "Podporou zaměstnanosti v regionu se s kolegy na radnicích zabýváme dlouhodobě jako jednou z hlavních priorit. Ještě nedávno patřilo Chebsko a Tachovsko na špičku statistiky nezaměstnanosti a dnes se nám to podařilo změnit k lepšímu,“ pochvaluje si senátor za Chebsko a Tachovsko Miroslav Nenutil.

 

 

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Nové distribuční centrum v Chebu

Nové distribuční centrum v Chebu

Firma Tchibo postaví v chebské průmyslové zóně distribuční centrum, které zaměstná stovky lidí. Tchibo je původně německý obchodní řetězec obchodů, který nabízí kávu a kávové speciality, speciální kolekce oděvů, elektroniky a dalšího spotřebního zboží.

Logistické centrum pro DHl v Chebu, zdroj: vizualizace Panattoni Europe

Úspěšný sektor průmyslových nemovitostí

Existuje pouze omezená kapacita prostoru pro další výstavbu, která se neustále snižuje a Česká republika již nyní čelí problémům souvisejícím s nedostatkem půdy, připravené k okamžité výstavbě a nedostatkem dostupných pracovních sil u nejžádanějších lokalit.

Vizualizace haly pro prvního nájemce - logistickou společnost DSV v Panattoni Parku Prague Airport II

Panattoni Park Prague Airport II vítá prvního klienta

Průmyslový developer Panattoni Europe a jeho partner Logistis, fond společnosti AEW Europe, zahájili přípravné práce k výstavbě haly pro logistickou společnost DSV, prvního nájemce v Panattoni Parku Prague Airport II.

REKLAMA