REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Úspěšný sektor průmyslových nemovitostí

Existuje pouze omezená kapacita prostoru pro další výstavbu, která se neustále snižuje a Česká republika již nyní čelí problémům souvisejícím s nedostatkem půdy, připravené k okamžité výstavbě a nedostatkem dostupných pracovních sil u nejžádanějších lokalit.
Logistické centrum pro DHl v Chebu, zdroj: vizualizace Panattoni Europe

Sektor průmyslových nemovitostí zažívá aktuálně obrovský úspěch a lze předpokládat, že tento trend bude pokračovat také v roce 2016. V návaznosti na stávající rok, očekáváme dále rostoucí poptávku, jejímž tahounem bude převážně sektor e-commerce, jehož podíl se neustále zvyšuje. Trh průmyslových nemovitostí bude v příštím roce ovlivněn také zvýšenou poptávkou pro tzv. XXL projektech, tzn. realitách větších než 50 tis. m2.

Nedostatek ploch povede k růstu nájemného

Nicméně na lokálním trhu existuje pouze omezená kapacita prostoru pro další výstavbu, která se neustále snižuje a Česká republika již nyní čelí problémům souvisejícím s nedostatkem půdy, připravené k okamžité výstavbě a nedostatkem dostupných pracovních sil u nejžádanějších lokalit. Trvalý růst poptávky pro průmyslových nemovitostech a zároveň snižující se objem dostupných ploch pro výstavbu pravděpodobně povede k růstu nájemného.

V současné době se již nachází v počáteční přípravné fázi také výstavba řady logistických parků a hal o celkové rozloze více než 1 mil. m2, převážně pak v oblasti severní a severovýchodní části Prahy, v Lovosicích, Hradci Králové, Hodoníně nebo Chebu.

V roce 2016 očekáváme pokračování pozitivního tržního sentimentu a další skvělý rok pro realitní trh i naší společnost. Domníváme se ale, že v porovnání s letošním investičním objemem, který výrazně ovlivnily dvě výjimečně obří transakce, jež se nebudou opakovat, dojde k určitém poklesu. Dle hrubého odhadu předpokládáme investice ve výši dvou miliard Euro s převažujícím podílem maloobchodního a kancelářského sektoru,“ říká Richard Curran, Managing Director společnosti CBRE.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Vizualizace haly pro prvního nájemce - logistickou společnost DSV v Panattoni Parku Prague Airport II

Panattoni Park Prague Airport II vítá prvního klienta

Průmyslový developer Panattoni Europe a jeho partner Logistis, fond společnosti AEW Europe, zahájili přípravné práce k výstavbě haly pro logistickou společnost DSV, prvního nájemce v Panattoni Parku ...

Ilustrační obrázek, foto Ing. D. Kopačková,. Ph.D.

Více stavebních povolení a s vyšší hodnotou

Stavební úřady vydaly meziročně o 3,8 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 29,2 %. Bylo zahájeno meziročně o 17,6 % bytů více, uvádí Český statistický úřad v ...

REKLAMA