Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nechcete prožít celý život ve tmě? LUXMETR zjistí, kolik světla potřebuje váš domov

Interiér zalitý denním světlem, v němž pracujete i relaxujete společně se svými blízkými. To je představa ideálního bydlení pro většinu lidí. Díky aplikaci LUXMETR si můžete už v hrubé stavbě porovnat představu s budoucí realitou a změřit intenzitu osvětlení v novém domově.

Pokud chcete přivést přirozené denní světlo do tmavých místností, jako jsou koupelny, předsíně nebo šatny, řešením jsou světlovody VELUX. Kolik jich budete potřebovat, poradí webová aplikace VELUX LUX kalkulátor.

V současné době jsou velkým hitem domy s nízkým sklonem střechy, obecně nazývané bungalovy. Pro řadu lidí je bungalov cesta, jak si splnit sen o vlastním domě za rozumnou cenu. Při hledání ekonomické cesty k bydlení je často pozapomenuta problematika dostatečného prosvětlení domu. Přitom právě dostatek denního světla je pro 70 % lidí nejdůležitější kritérium při koupi domu. Na nedostatek světla majitelé často přijdou až po nastěhování. Přitom lze rozčarování jednoduše předejít.

LUXMETR změří intenzitu světla v místnostech už v hrubé stavbě

Stačí si do chytrého telefonu nebo tabletu stáhnout aplikaci LUXMETR a vydat se na procházku vaším obydlím – rychle a snadno zjistíte intenzitu osvětlení. Držte telefon displejem nahoru a sledujte hodnoty prosvětlení v různých místnostech. Aplikace vám zároveň ihned ukáže, pro jaký prostor se dané prosvětlení hodí a jaké jsou doporučené hodnoty prosvětlení denním světlem pro určitou místnost. Aktuálně naměřený výsledek si můžete na obrazovce zastavit pomocí tlačítka „pause“, měření opětovně spustíte stisknutím tlačítka „play“. Aplikace měří a zobrazuje orientační hodnotu intenzity osvětlení v luxech.

Denní světlo i do tmavých místností – světlovody VELUX

Pokud zvažujete, jak přivést denní světlo do prostorů závislých na umělém světle, jako bývají koupelny, chodby, šatny či předsíně, šikovnou pomůcku může být VELUX LUX kalkulátor, který nově najdete na webu firmy Velux. Kalkulátor podle polohy stavby a typu místnosti spočítá, kolik světlovodů v místnosti budete potřebovat a kolik světla do místnosti přinesou. Prvním krokem v kalkulátoru je určení geografické polohy vaší stavby, pak následuje specifikace osvětlovaného prostoru.

Světlovody jsou optimálním zdrojem přirozeného denního světla pro koupelny, šatny, chodby, dílny i schodiště. O počtu světlovodů rozhodují rozměry dané místnosti, sklon střechy a typ střešní krytiny. Důležitým faktorem je také orientace střechy vůči světové straně, kde chcete umístit světlovod, a výška střechy.

Denní světlo pro fyzické i psychické zdraví

Intenzivní bílé světlo během dne podporuje naši výkonnost a produktivitu i psychiku. Večer se naopak intenzita světla snižuje v souladu s naším biologickým rytmem, aby organismus postupně přešel do klidového režimu. Chcete vědět, jaké dávky přirozeného denního světla máte k dispozici v prostorách svého domu? Stáhněte si aplikaci LUXMETR na Google Play nebo App Store.

VELUX Česká republika, s.r.o.

logo
Sokolova 1d
619 00 Brno

telefon: +420 531 015 512
e-mail: info.v-cz@VELUX.com

web: www.velux.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Montážní postup: Osazení střešního okna

Montážní postup: Osazení střešního okna

Krabice se střešním oknem se rozbaluje bez použití nářadí, aby nedošlo k poškození okna. Střešní okno se položí na zem do vodorovné polohy na zadní stranu a krabice se otevře dvěma prsty v místě připravené perforace. Po vyjmutí z krabice se okno zvedne do svislé polohy a přetočí se křídlo.

Střešní okna VELUX - kategorie a příslušenství

Střešní okna VELUX - kategorie a příslušenství

Střešní okna VELUX spadají do tří kvalitativních tříd: STANDARD, STANDARD PLUS a PREMIUM. Třída STANDARD jako základní řada nabízí funkční a spolehlivé řešení pro ty, kteří volí uživatelsky příjemné vlastnosti střešního okna. Třída STANDARD PLUS je nadstandardní řada střešních oken, která přináší další praktické…