REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Na nové kotle OPOP na hnědé uhlí můžete žádat kotlíkové dotace

Moderní kotle H412 EKO i H416 EKO - U jsou určeny pro spalování hnědého uhlí při výkonu 12 respektive 16 kW a jsou vhodné pro použití v rodinných domech či dalších menších objektech. Nově řada kotlů H416EKO-U splňuje přísné podmínky kotlíkových dotací a ekodesignu.

Objemná násypná šachta kotlů umožňuje naložit velké množství paliva a prodlužuje intervaly mezi přikládáním. Bonusem pro uživatele kotlů H412 EKO bude stejná velikost násypné šachty jako je u kotle H416 EKO. Velký přikládací otvor umožňuje snadné přikládání paliva. Tloušťka plechů kotlového tělesa je 5 mm, což prodlužuje životnost kotle, navíc výrobce poskytuje na kotlové těleso záruku 5 let.

Kotle jsou vybaveny litinovými posuvnými rošty a roštovací pákou pro snadné roštování paliva a dochlazovací smyčkou pro bezpečný provoz kotle. Navíc jsou kotle připraveny pro eventuální budoucí použití peletového hořáku, takže uživatelé, kteří se v budoucnu rozhodnou pro automatické pohodlnější vytápění peletami, budou mít kotel pro tuto změnu připraven.

Účinnost a emisní limity

Díky unikátní konstrukci předehřevu primárního a sekundárního vzduchu je dosažena vysoká účinnost kotle okolo 85 %. Ta zajišťuje efektivní využití a nízkou spotřebu paliva, tím šetří uživatelům náklady na vytápění.

Předepsaných emisních limitů je dosaženo bez použití řídící jednotky a ventilátoru, což jednak umožňuje provoz s nulovou spotřebou elektrické energie a současně nízkou pořizovací cenu kotle. Ve spojení s nízkou cenou hnědého uhlí jsou H416 EKO - U i H412 EKO tepelnými zdroji s velmi nízkými náklady na vytápění, nízkou pořizovací cenou a jednoduchou obsluhou a údržbou.

Kotle H416EKO-U a H412 EKO jsou vyráběny se stejnými připojovacími rozměry jako předcházející řady kotlů H412, H418, H41. Výměna kotlů je tak rychlá a snadná. Kotel lze využít i v samotížných systémech.

Kotle si můžete prohlédnout v rámci výstavy INFORTHERMA 2016 v Ostravě na Černé louce od 18. do 21. 1. 2016 na stánku 306, kam Vás tímto srdečně zveme.

OPOP s.r.o.

logo
Zašovská 750
757 01 Valašské Meziříčí

telefon: 571 675 240
e-mail: sales@opop.cz

web: www.opop.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat