Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Chodníky s minulostí? Žádný problém pro Ronacrete

Specializovaný výrobce recyklovaných konstrukcí, společnost Ronacrete, přichází na trh s novou řadou výrobků určených pro tvorbu chodníků a zahradních cest. Není ale dlaždice jako dlaždice.
Chodníky s minulostí? Žádný problém pro Ronacrete

Desky od Ronacrete si zakládají na svém přídomku „enviro-friendly“. Jsou totiž vyrobeny z recyklovaných pneumatik, a k povrchu jsou přichyceny přírodními pryskyřicemi.

Celá nová řada výrobků Ronacrete splňuje normy dané akreditací ISO 14001,“ píše společnost ve svém tiskovém prohlášení. „Chtěli jsme našim klientům nabídnout současně atraktivní, tak i ekologickou alternativu běžným dlážděným chodníkům. Výsledek je vhodný zejména do venkovských zahrad a parků.“

Vulkanizovaný gumový granulát, ze kterého se skládají například tvarově rozmanité desky řady RonaDeck Eco Path mají už celkem dost najeto. Pocházejí totiž z pneumatik a polstrování demontovaných vozů. Vlastně by se zde nemělo hovořit o materiálové recyklaci, ale o up-cycle projektu, neboť z odpadní suroviny se stalo opět něco, co nese hodnotu.

Granulát je doplněn ještě o zaoblený přírodní štěrkový agregát, takže „přírodní“ vzhled je zajištěn. Výsledkem je vysoce porézní systém, ideální k pokládání na zahradníky pěšinky a lemování domovních trávníků. Desky Ronacrete jsou vysoce stabilní a odolné, a výrobce je nabízí v několika variantách barevnosti substrátu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Střešní krytiny SATJAM jsou nyní za zvýhodněnou cenu a představují tak v době nevyzpytatelného vývoje inflace vhodnou investici. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

REKLAMA
REKLAMA