REKLAMA

Chodníky s minulostí? Žádný problém pro Ronacrete

Specializovaný výrobce recyklovaných konstrukcí, společnost Ronacrete, přichází na trh s novou řadou výrobků určených pro tvorbu chodníků a zahradních cest. Není ale dlaždice jako dlaždice.
Chodníky s minulostí? Žádný problém pro Ronacrete

Desky od Ronacrete si zakládají na svém přídomku „enviro-friendly“. Jsou totiž vyrobeny z recyklovaných pneumatik, a k povrchu jsou přichyceny přírodními pryskyřicemi.

Celá nová řada výrobků Ronacrete splňuje normy dané akreditací ISO 14001,“ píše společnost ve svém tiskovém prohlášení. „Chtěli jsme našim klientům nabídnout současně atraktivní, tak i ekologickou alternativu běžným dlážděným chodníkům. Výsledek je vhodný zejména do venkovských zahrad a parků.“

Vulkanizovaný gumový granulát, ze kterého se skládají například tvarově rozmanité desky řady RonaDeck Eco Path mají už celkem dost najeto. Pocházejí totiž z pneumatik a polstrování demontovaných vozů. Vlastně by se zde nemělo hovořit o materiálové recyklaci, ale o up-cycle projektu, neboť z odpadní suroviny se stalo opět něco, co nese hodnotu.

Granulát je doplněn ještě o zaoblený přírodní štěrkový agregát, takže „přírodní“ vzhled je zajištěn. Výsledkem je vysoce porézní systém, ideální k pokládání na zahradníky pěšinky a lemování domovních trávníků. Desky Ronacrete jsou vysoce stabilní a odolné, a výrobce je nabízí v několika variantách barevnosti substrátu.

Sdílet / hodnotit tento článek

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Získejte prémii až 9000 Kč! Šťavnatá jarní akce na střešní okna FAKRO

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist