REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Dešťová voda na zahradu vyčištěná od ropných látek odvodňovacím žlabem MEA Clean

Dešťová voda stéká ze střech, silnic, parkovišť a chodníků na trávníky a do zahrad. Na základě zákonných požadavků nesmí být napojena na kanalizační řád, takže se samovolně vsakuje do půdy.

Bohužel si však v dnešní době můžeme být téměř jisti, že po kontaktu s komunikacemi s sebou do našich zahrad přinese i škodlivé látky. Pokud jí chceme využít pro zálivku nebo v domácnosti, měli bychom jí vyčistit.

Nejjednodušší cesta je nechat vodu vyčistit již při jejím zachycení v liniovém systému odvodnění – ve žlabech. Na trhu existuje unikátní systém pro čištění dešťových vod, odvodňovací žlab a čištění v jednom MEA Clean.

Systém MEA Clean je založen na víceúrovňovém filtračním substrátu, který čistí vodu od olejových a ropných látek a těžkých kovů. Účinnost systému je větší než 99% při životnosti 20 až 25 let. Do země se tak dostane voda, která nezatěžuje zeminu a podzemní prameny nežádoucími látkami.

Při současném umístění akumulační nádrže na zahradě nebo jiné související ploše, je možné dešťovou vodu využít k mnoha účelům a významně tak snížit spotřebu pitné vody a tím i náklady. Dešťovou vodu je možné používat nejen jako zálivku zahrady, ale také v domácnosti (splachování WC, praní).

MEA Water Management s.r.o.

logo
Nad Primaskou 9
10000 Praha 10

zelená linka: 841 111 128
e-mail: praha@mea-odvodneni.cz

web: www.mea-group.com/cz-wma/cs/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Téměř neviditelné odvodnění terasy nerezovým štěrbinovým žlabem

Téměř neviditelné odvodnění terasy nerezovým štěrbinovým žlabem

U menších ploch investoři stále více sledují zpracování stavebních detailů, finálních povrchů a všímají si i způsobu odvodnění. Mezi jejich požadavky také patří estetické řešení jak odvodnění okolí bazénů, tak i menších pochozích ploch a teras.

REKLAMA