Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Praha 6 jmenovala skupinu pro jednání ohledně Ledního medvěda

Praha 6 jmenovala pracovní skupinu, která má zahájit jednání ohledně stavby takzvaného Ledního medvěda na Vítězném náměstí. Z červnového usnesení radních vyplývá, že investor oslovil radnici se třemi návrhy. Rada následně pověřila skupinu, aby všechna navrhovaná řešení odmítla.
Praha 6 jmenovala skupinu pro jednání ohledně Ledního medvěda

Starosta Ondřej Kolář (TOP 09), který je jedním z členů skupiny, nechtěl situaci komentovat. "K tématu se zatím nebudeme vyjadřovat," řekla ČTK mluvčí radnice Edita Valentová.

O umístění sporné stavby, za kterou stojí skupina PPF Real Estate, se v Dejvicích bouřlivě diskutuje už několik let. Návrh architekta Radana Hubičky vyvolává u veřejnosti i odborníků rozporuplné reakce. Pražský magistrát nedávno zrušil územní rozhodnutí. Projekt prý není v souladu s územním plánem a s požadavky památkové péče. Ministerstvo kultury loni také zrušilo kladný posudek magistrátních památkářů, stavbu takových rozměrů považuje za nepřípustnou.

Polyfunkční budova má dotvořit dosud otevřený blok domů, čímž by zásadně proměnila vzhled náměstí. Investor říká, že stavba vedle administrativních ploch přinese nové služby pro obyvatele.

Odpůrci ale upozorňují na velikost plánované budovy. Občanská sdružení vyčítají politikům minulá rozhodnutí týkající se obecního pozemku, na kterém se radnice místo dříve plánované budovy radnice rozhodla ve spolupráci se soukromým investorem postavit komerční budovu. Účasti na projektu se Praha 6 nakonec vzdala. Investorovi Ledního medvěda ale zůstalo předkupní právo na pozemek.

Nejbohatší Čech Petr Kellner, který stojí za skupinou PPF, chystá v Praze i jiné výrazné stavební projekty. Nejvíce pozornosti vzbudilo loňské bourání hotelu Praha a plánovaná výstavba školy, shodou okolností také v Dejvicích nedaleko Vítězného náměstí. Kellner mimo jiné plánuje stavbu nejvyššího českého mrakodrapu na Chodově.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat