Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Investor Ledního medvěda podal kvůli rozsudku kasační stížnost

Společnost Vítězné náměstí podala kasační stížnost proti rozsudku, jímž městský soud v Praze nedávno zrušil úpravu územního plánu týkající se projektu Lední medvěd na Vítězném náměstí v Praze 6.
Lední medvěd na Vítězném náměstí

ČTK to řekl mediální zástupce firmy patřící do skupiny PPF Real Estate Mirek Beneš. Investor žádá, aby Nejvyšším správní soud (NSS) rozsudek zrušil a vrátil jej městskému soudu k opětovnému projednání. Lední medvěd původně získal výjimku z územního plánu. Stavba by se totiž svým plánovaným rozsahem nevešla do omezení, které pro Vítězné náměstí platí. Proti udělení výjimky podali žalobu dva obyvatelé z okolních nemovitostí a soud rozhodl v jejich prospěch.

"Soud nezohlednil, že projekt Ledního medvěda ve skutečnosti prošel projednáním s dotčenými orgány a veřejností, a to v rámci řádného územního řízení," argumentuje za investora Beneš. Developer zároveň požádal magistrát o přerušení územního řízení do 30. dubna příštího roku. Magistrát územní rozhodnutí sice vydal už loni v listopadu, dosud ale nenabylo platnosti. Čekalo se právě na rozhodnutí soudu. Podle opozice tak úřad znovu otevřel cestu k debatě o tom, zda by měla stavba na náměstí vůbec vyrůst. O umístění budovy V Dejvicích se diskutuje už několik měsíců. Návrh architekta Radana Hubičky vyvolává u veřejnosti i odborníků rozporuplné reakce, jak je tomu v případě netradiční architektury pravidelně.

Lední mědvěd, zdroj: www.viteznenamesti.czLední mědvěd, zdroj: www.viteznenamesti.cz


Polyfunkční budova má dotvořit dosud otevřený blok domů, čímž by zásadně by proměnila vzhled náměstí. Investor říká, že stavba vedle administrativních ploch přinese i nové služby pro obyvatele. Loni byl návrh oceněn jako nejlepší architektonický projekt v rámci renomované soutěže Stavba roku. Opozice a občanská sdružení koalici vyčítají minulá rozhodnutí týkající se obecního pozemku, na kterém se radnice namísto dříve plánované budovy radnice rozhodla ve spolupráci se soukromým investorem postavit komerční budovu. Účasti na projektu se Praha 6 nakonec vzdala. Investorovi Ledního medvěda ale zůstalo předkupní právo na pozemek.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Praha 6 jmenovala skupinu pro jednání ohledně Ledního medvěda

Praha 6 jmenovala skupinu pro jednání ohledně Ledního medvěda

Praha 6 jmenovala pracovní skupinu, která má zahájit jednání ohledně stavby takzvaného Ledního medvěda na Vítězném náměstí. Z červnového usnesení radních vyplývá, že investor oslovil radnici se třemi návrhy. Rada následně pověřila skupinu, aby všechna navrhovaná řešení odmítla.

REKLAMA