Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Lepení obkladů v kuchyni

Při vývoji montážních lepidel se klade důraz zejména na vysokou počáteční přilnavost. Důležité je, aby lepidlo dokázalo udržet i velmi těžké desky na svislé stěně bez dodatečné fixace. Příkladem může být renovace kuchyně s montážním lepidlem Pattex ONE FOR ALL.

Kuchyně je srdcem domácnosti. Moderní kuchyně již nejsou jen místnostmi, kde se připravuje jídlo, ale jsou spojené s ostatním obytným prostorem a vytváří tak místo, kde se rodina společně schází a tráví více času. Proto se vzhled současných kuchyní výrazně změnil, jsou součástí designu celého bytu.

Kuchyně se mohou stát designovou perlou domácnosti, ovšem je nutné zachovat plnou funkčnost tohoto místa. Zdi v okolí varného prostoru je potřeba chránit. Podle designu kuchyně zvolíme materiál. V našem případě je to deska z vysoce kvalitního nerezového materiálu. Montážní lepidlo musí být odolné vůči vlhkosti a díky větší hmotnosti obkladového prvku je potřeba vybírat lepidlo s vysokou počáteční pevností – to znamená, že udrží těžší věc i na svislém povrchu.

Pattex ONE FOR ALL je montážní lepidlo, které je založené na Flextec® polymerové bázi. Díky extrémně vysoké počáteční pevnosti, dokáže udržet během pár sekund až 350 kg na m²*. Toto oceníte zejména při lepení na zdech či stropě nebo při lepení těžkých materiálů. Díky takto vysoké počáteční pevnosti materiál nemusíte fixovat. Lepidlo dokáže po přitlačení udržet desku na příslušném místě. Sílu montážního lepidla Pattex ONE FOR ALL demonstrují i hodnoty konečné pevnosti tj. až 2,3 N/mm2 (23,5 kg/cm²). Pro tuto vlastnost je Pattex ONE FOR ALL šampionem mezi lepidly a nejsilnějším montážním lepidlem z řady Pattex.

Pattex ONE FOR ALL dokáže lepit širokou škálu materiálů, jako jsou cihla, keramika, beton, dřevovláknité a dřevotřískové desky, sádrokarton, překližka, přírodní kámen (tloušťka min. 10 mm), MDF, dřevo, kov, tvrzené PVC, polystyren, sklo, plasty, lakované povrchy, zrcadla. Použití na PE, PP, PTFE, akrylové sklo, měď, mosaz a měkčené PVC není doporučené. Díky speciální receptuře s dobrou elasticitou, se hodí i k vyplňování spár v kovových i dřevěných konstrukcích, ventilacích a klimatizacích, kde je předpoklad určitého pohybu lepeného spoje.

Nový Pattex ONE FOR ALL lze nanášet i na vlhké podklady. Spolehlivě odolává vlhkosti, a proto je vhodný pro lepení v interiéru i exteriéru.

Tmelení

Pattex ONE FOR ALL dokáže nejen lepit, ale vytmelí i menší spáry. Šířka spáry musí být maximálně 20 mm. Důležité je rovnoměrné vyplnění spáry bez vzniku vzduchových bublin a dutin. Během otevřené doby je důležité vtlačit tmel do spáry vhodným nástrojem. Pro dokonalé uhlazení povrchu spáry je vhodný zředěný vodní roztok čisticího prostředku (cca 5 % až 7 %). V případě potřeby je možné ochránit okolí spáry krycí páskou. Po aplikaci lepidla je důležité odstranit krycí pásku ještě před jeho zaschnutím na povrchu a vyhladit povrch roztokem čisticího prostředku. Vytvrzený spoj je částečně přetíratelný barvami. Vhodné jsou akrylátové barvy na bázi vody.

Pattex ONE FOR ALL

 • nejsilnější montážní lepidlo z řady Pattex
 • extrémně silná počáteční přilnavost – až 350 kg na m²*
 • vhodný pro interiér i exteriér, pro savé i nesavé povrchy
 • korekce spoje možná do několika minut
 • lepí a těsní savé i nesavé materiály bez potřeby další fixace – kovové a skleněné panely, zrcadla, cihly, keramiku, kámen, beton, polystyren a mnohé další
 • vhodný i pro tmelení trhlin
 • vhodný i pro vlhké prostředí
 • vytváří flexibilní, trvalý spoj
 • odolává UV záření, teplu a vibracím
 • nestéká
 • přetíratelný, nepropadá se
 • snadná aplikace při nízkých teplotách (již od +5 °C)

Šroubovací uzávěr umožňuje použít lepidlo opakovaně, aniž by zaschlo.

Barva: bílá, balení: 440 g

Technické parametry

Báze: Flextec-Polymer (silanový polymer vytvrzující vzdušnou vlhkostí)
Barva: bílá
Zápach: slabý alkoholový
Teplota zpracování: od +5 °C do +40 °C
Konzistence: nepropadající se pasta
Hustota: cca 1,65 g/cm² (dle ISO 2811-1)
Otevřená doba: cca 15 min.*
Doba vytvrzení: cca 2 mm/24 hod.
Okamžitá přilnavost: cca 35 g/cm² (350 kg/m²)
Vyplňuje spáry: až do 20 mm
Tvrdost (Shore A, ISO 868): cca 60
100% modul pružnosti (DIN 53504): cca 1,5 N/mm²
Pevnost v tahu (DIN 53504): cca 1,6 N/mm²
Konečná pevnost (DIN EN 205): cca 2,3 N/mm2 (23,5 kg/cm²)
Tepelná odolnost: cca od -30 °C do +80 °C (krátkodobě až do +100 °C)
Orientační spotřeba: cca 300 g/m²
Smrštění (ISO 10563): cca -3 %

Síla, vysoká počáteční pevnost, a možnost lepení široké škály materiálů, to je Pattex ONE FOR ALL.

Více informací naleznete na www.pattex.cz

Henkel ČR - Pattex

logo
U Průhonu 10
170 04 Praha 7

telefon: 220 101 101
zelená linka: technické poradenství: 739 325 743

web: www.pattex.cz/cs.html

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Kuchyně

FOTO: MOBALPA, PEXELS, Studio Podrini – HI-MACS

Designové tipy pro chaty či chalupy. Je libo kousek Itálie či Francie na český venkov?

Pobyty na chatě či chalupě zažívají renesanci. Určitě se o to zasloužila neblahá pandemická situace, která velkou měrou omezila náš běžný život i cestování do zahraničí. Jelikož v nich trávíme více času, chceme v nich i lepší prostředí. A to je důvod pro obměnu interiéru. Vítězí francouzské a italské vlivy. Proměňují…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.