REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Lepení obkladů v kuchyni

Při vývoji montážních lepidel se klade důraz zejména na vysokou počáteční přilnavost. Důležité je, aby lepidlo dokázalo udržet i velmi těžké desky na svislé stěně bez dodatečné fixace. Příkladem může být renovace kuchyně s montážním lepidlem Pattex ONE FOR ALL.

Kuchyně je srdcem domácnosti. Moderní kuchyně již nejsou jen místnostmi, kde se připravuje jídlo, ale jsou spojené s ostatním obytným prostorem a vytváří tak místo, kde se rodina společně schází a tráví více času. Proto se vzhled současných kuchyní výrazně změnil, jsou součástí designu celého bytu.

Kuchyně se mohou stát designovou perlou domácnosti, ovšem je nutné zachovat plnou funkčnost tohoto místa. Zdi v okolí varného prostoru je potřeba chránit. Podle designu kuchyně zvolíme materiál. V našem případě je to deska z vysoce kvalitního nerezového materiálu. Montážní lepidlo musí být odolné vůči vlhkosti a díky větší hmotnosti obkladového prvku je potřeba vybírat lepidlo s vysokou počáteční pevností – to znamená, že udrží těžší věc i na svislém povrchu.

Pattex ONE FOR ALL je montážní lepidlo, které je založené na Flextec® polymerové bázi. Díky extrémně vysoké počáteční pevnosti, dokáže udržet během pár sekund až 350 kg na m²*. Toto oceníte zejména při lepení na zdech či stropě nebo při lepení těžkých materiálů. Díky takto vysoké počáteční pevnosti materiál nemusíte fixovat. Lepidlo dokáže po přitlačení udržet desku na příslušném místě. Sílu montážního lepidla Pattex ONE FOR ALL demonstrují i hodnoty konečné pevnosti tj. až 2,3 N/mm2 (23,5 kg/cm²). Pro tuto vlastnost je Pattex ONE FOR ALL šampionem mezi lepidly a nejsilnějším montážním lepidlem z řady Pattex.

Pattex ONE FOR ALL dokáže lepit širokou škálu materiálů, jako jsou cihla, keramika, beton, dřevovláknité a dřevotřískové desky, sádrokarton, překližka, přírodní kámen (tloušťka min. 10 mm), MDF, dřevo, kov, tvrzené PVC, polystyren, sklo, plasty, lakované povrchy, zrcadla. Použití na PE, PP, PTFE, akrylové sklo, měď, mosaz a měkčené PVC není doporučené. Díky speciální receptuře s dobrou elasticitou, se hodí i k vyplňování spár v kovových i dřevěných konstrukcích, ventilacích a klimatizacích, kde je předpoklad určitého pohybu lepeného spoje.

Nový Pattex ONE FOR ALL lze nanášet i na vlhké podklady. Spolehlivě odolává vlhkosti, a proto je vhodný pro lepení v interiéru i exteriéru.

Tmelení

Pattex ONE FOR ALL dokáže nejen lepit, ale vytmelí i menší spáry. Šířka spáry musí být maximálně 20 mm. Důležité je rovnoměrné vyplnění spáry bez vzniku vzduchových bublin a dutin. Během otevřené doby je důležité vtlačit tmel do spáry vhodným nástrojem. Pro dokonalé uhlazení povrchu spáry je vhodný zředěný vodní roztok čisticího prostředku (cca 5 % až 7 %). V případě potřeby je možné ochránit okolí spáry krycí páskou. Po aplikaci lepidla je důležité odstranit krycí pásku ještě před jeho zaschnutím na povrchu a vyhladit povrch roztokem čisticího prostředku. Vytvrzený spoj je částečně přetíratelný barvami. Vhodné jsou akrylátové barvy na bázi vody.

Pattex ONE FOR ALL

 • nejsilnější montážní lepidlo z řady Pattex
 • extrémně silná počáteční přilnavost – až 350 kg na m²*
 • vhodný pro interiér i exteriér, pro savé i nesavé povrchy
 • korekce spoje možná do několika minut
 • lepí a těsní savé i nesavé materiály bez potřeby další fixace – kovové a skleněné panely, zrcadla, cihly, keramiku, kámen, beton, polystyren a mnohé další
 • vhodný i pro tmelení trhlin
 • vhodný i pro vlhké prostředí
 • vytváří flexibilní, trvalý spoj
 • odolává UV záření, teplu a vibracím
 • nestéká
 • přetíratelný, nepropadá se
 • snadná aplikace při nízkých teplotách (již od +5 °C)

Šroubovací uzávěr umožňuje použít lepidlo opakovaně, aniž by zaschlo.

Barva: bílá, balení: 440 g

Technické parametry

Báze: Flextec-Polymer (silanový polymer vytvrzující vzdušnou vlhkostí)
Barva: bílá
Zápach: slabý alkoholový
Teplota zpracování: od +5 °C do +40 °C
Konzistence: nepropadající se pasta
Hustota: cca 1,65 g/cm² (dle ISO 2811-1)
Otevřená doba: cca 15 min.*
Doba vytvrzení: cca 2 mm/24 hod.
Okamžitá přilnavost: cca 35 g/cm² (350 kg/m²)
Vyplňuje spáry: až do 20 mm
Tvrdost (Shore A, ISO 868): cca 60
100% modul pružnosti (DIN 53504): cca 1,5 N/mm²
Pevnost v tahu (DIN 53504): cca 1,6 N/mm²
Konečná pevnost (DIN EN 205): cca 2,3 N/mm2 (23,5 kg/cm²)
Tepelná odolnost: cca od -30 °C do +80 °C (krátkodobě až do +100 °C)
Orientační spotřeba: cca 300 g/m²
Smrštění (ISO 10563): cca -3 %

Síla, vysoká počáteční pevnost, a možnost lepení široké škály materiálů, to je Pattex ONE FOR ALL.

Více informací naleznete na www.pattex.cz

Henkel ČR - Pattex

logo
U Průhonu 10
170 04 Praha 7

telefon: 220 101 101
zelená linka: technické poradenství: 739 325 743

web: www.pattex.cz/cs.html

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Kuchyně

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Pěkné bydlení člověku pozdvihne náladu nejen v dobách, kdy musíme doma trávit více času, než bychom asi sami chtěli. Tipy a triky pro vaši kuchyni, koupelnu, obývací pokoj nebo třeba i jídelnu či pokoj pro studenta přináší interiérové designérky na vzorové instalaci. Přečtěte si jejich tipy.

Architekt: Špatnou ergonomii a dispozici interiéru žádná dekorace nezachrání

Architekt: Špatnou ergonomii a dispozici interiéru žádná dekorace nezachrání

Tentokrát si povídáme s architektem Liborem Kaplanem, který vystudoval architekturu v Brně a v Brightonu. Již během školy spolupracoval s brněnským ateliérem A77, ve kterém působil až do své autorizace. Následně se vydal vlastní cestou a nyní se věnuje návrhům staveb i interiérů. A za návrh interiéru pro firmu…

Autorem smaltů je Olina Francová kuchyně ve vile v Brně cca 2015

Smalt a jeho využití v architektuře a interiéru

Historie smaltu je dlouhá přes 3 000 let, ale v architektuře a interiérovém designu se začala tato tradiční technologie více uplatňovat až od druhé poloviny 20. století. Smalt se nepřestal vyvíjet ani v 21. století a nabízí celou řadu unikátních vlastností a možností, které nejsou v architektuře ještě plně doceněné.…

Stylové zahradní stolování. Zahradní kuchyně pro venkovní vaření

Stylové zahradní stolování. Zahradní kuchyně pro venkovní vaření

Letní kuchyně v zahradě nám umožní trávit celý den ve svém kousku přírody, mimo zdi domu, dokonce i když prší. Kuchyni je nutné dobře umístit, aby nebyla spalována sluncem, aby krb či sporák na dřevo dobře táhnul. Vybavit ji lze mimo místa pro vaření i krbem, plotnou pro sušení bylinek a hub, pecí na chleba či pizzu.…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Daikin

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma s čističkou vzduchu v ceně

Čistička vzduchu v hodnotě 24 000 Kč k tepelnému čerpadlu zdarma

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA