REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Stavbu bytového komplexu na Slavkově zdrželi aktivisté

Stavba bytového komplexu Kaunicův dvůr ve Slavkově u Brna se zdržela kvůli skupině aktivistů, která se stavbou bytů nesouhlasí. Původně měla developerská firma SKR stav začít stavět letos na podzim, stejně tak měla byty začít nabízet zájemcům. Zda termín stihne, nyní není jisté. Řekl to jednatel developera Ivo Skřivánek. SKR stav má podanou žádost o územní rozhodnutí.
Stavbu bytového komplexu na Slavkově zdrželi aktivisté

V lokalitě má vzniknout až 100 bytů, cena projektu je přes 100 milionů korun, řekl. Aktivisté chtěli maximálně 30 bytů, nebo rodinné domy, proto adresovali petici vedení města. Předchozí zastupitelstvo už se však záležitostí nezabývalo a nechalo rozhodnutí na novém po podzimních volbách.

Nyní už mají aktivisté možnosti omezené. Mohou se sice zúčastnit stavebního řízení, developer však tvrdí, dodržel dikci územního plánu i dalších požadavků na stavbu. Radní i zastupitelé v prosinci schválili připojení stavby na sítě a také smlouvu, ve které se developer zavázal postavit za sedm milionů korun novou silnici a její okolí osázet zelení.

"Pro město je to výhodné a bylo by hloupé, kdyby to neudělalo," řekl starosta Michal Boudný (ČSSD). Nyní je dotčené území holou plání s rozpadajícím se zbytkem bývalého hospodářského dvora. Stavba počítá se 16 dvoupodlažními domy, které respektují současné uliční uspořádání. Volné plochy uvnitř bloku mají být osázené zelení a část má zabírat jezírko. Každý byt bude mít svoje parkovací stání a v okolí mají vzniknout další parkovací místa.

Město má přes 6200 obyvatel, za posledních deset let se rozrostlo zhruba o 350 lidí. Poptávka po bytech tu trvá i vzhledem k dobré dopravní dostupnosti do Brna. Ceny bytů z projektu se mají pohybovat v obvyklých relacích pro zdejší oblast. Například šedesátimetrový byt 2+kk stojí podle realitních serverů v novostavbě ve městě kolem dvou milionů korun.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat