Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Vybíráme dveře do našeho interiéru

Součástí dokonalého interiéru není jenom kvalitní nábytek, ale jsou to také nezbytnosti, jako jsou dveře. Ty primárně slouží k zajištění soukromí jednotlivých obyvatel, ale stejně tak slouží i k lepší izolaci a udržení tepla v jednotlivých místnostech. A jelikož variant je na našem trhu více než dost, představíme si několik základních možností a typů, se kterými chybu neuděláte.
Vybíráme dveře do našeho interiéru

Základem by měl být kvalitní materiál

To hlavní, na co byste se měli zaměřit jako první, je samozřejmě samotný materiál. Dnes jasně vede dřevo, díky kterému tak můžete být i u vás doma o kousek blíže přírodě. Nic neobvyklého ale nejsou ani kombinace dřeva se sklem, které slouží jako zajímavá součást – tedy výplň. Ideální je sáhnout po variantách méně průhledných, které zajistí ono tolik potřebné soukromí. Takový typ interiérových dveří tak bude součást vnitřního prostoru, která bude působit velmi elegantním a zajímavým vzhledem a celkově může dotvářet onen příjemný nádech, který z obyčejného místa vytváří skutečný domov.

Správná orientace dveří a typ zámku

Dalším bodem, na který je vhodné se při výběru správných dveří zaměřit, je určitě orientace dveří – tedy zda se jedná o dveře pravé nebo levé. Podle toho se liší umístění kliky, ale také pantů na opačné straně. Volit ale lze také z konkrétního typu zámku, který může být klasický, ale i s jednoduchým systémem zamykání. Ten se hodí například pro dveře umístěné ve vaší koupelně, nebo na toaletě. Své uplatnění ale tento typ dveří najde třeba i ve vaší ložnici.

Klasická, nebo posuvná varianta

Při výběru však lze narazit nejenom na klasické varianty, které jsou nejvyužívanější, ale i na varianty posuvných dveří. Ty jsou ideální tam, kde kromě vzhledu potřebujete také zajistit větší úsporu místa. V takových případech se totiž dveře vysouvají buď podél stěny, nebo takzvaně do pouzdra. Samozřejmostí jsou i dvě základní varianty, a to posuvné dveře:

  • Jednokřídlé
  • Dvoukřídlé

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Nový designový trend: skryté zárubně dveří

Nový designový trend: skryté zárubně dveří

Pokud si říkáte, že na interiérových dveřích už nejde nic vymyslet, jste na omylu. Nové materiály a technologie přímo vybízejí k originálním výtvarným a designovým kreacím. Úspěch mají zejména skryté zárubně dveří a takzvané grafosklo.