Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Aktualizace: Fotosoutěž Otevřená Praha 2024 zná své vítěze

Třetí ročník fotosoutěže Otevřená Praha zná své vítěze. Do soutěže dorazilo přes 290 snímků, ze kterých porota anonymně vybrala ty nejlepší. O konečném vítězi rozhodlo vaše hlasování. Hlasovat jste mohli do 2. 6. 2024 do 12:00. Níže vidíte počty hlasů jednotlivých snímků.

Názvy a popisky fotografií poslali sami autoři, které pro účely hlasování ponecháváme v anonymitě. Kompletní pravidla fotosoutěže naleznete na ESTAV.cz pod tímto odkazem. V anketě jsou fotografie řazeny bez ohledu na preference poroty. Pořadí v anketě je chronologicky, dle data a času zaslání do soutěže.

Hlavní partner soutěže je Škola kreativní fotografie

HLASOVÁNÍ UKONČENO - počet hlasů vidíte v anketě

Hlasování bylo ukončeno, počty hlasů vidíte níže v anketách. Vítěže budeme brzy kontaktovat emailem.

Kategorie Architektura: Prostor a prostředí

Komplexní pohled na architekturu extriéru či interiéru, větší stavební celky budov.

Který obrázek z kategorie Architektura: Prostor a prostředí se vám líbí?
Vrstvy: Schodiště ve Státním reformovaném reálném gymnáziu
 
174
Střechy Starého města: Ze střechy paláce Adria byl vidět protější palác Ara (včetně účastníků festivalu OpenhousePraha s festivalovými balonky), za ním věže kostela sv. Havla a ještě dál Týnský chrám.
 
39
Výhled z Adrie: Ráda fotím střechy, komíny a detaily. Porovnávám různé styly architektury a napojení. Zaujalo mě nebe s mraky a kontrast pohledu, ač se přímo neváže k honosné budově Adrii. Palác Adria je velmi barevný a ozdobný. Pohled ze střechy na Žižkovský vysílač mi vůči Adrii přišel velmi strohý. (pozn.: redakčně kráceno pro účely ankety)
 
27
Schodiště v budově ARA: Pohled, který prostor nabídl byl prostě půvabný!
 
32
Velký strahovský stadion: Pohled z východní tribuny Velkého strahovského stadionu směrem k Petřínu.
 
156
Celkem hlasů: 428

Kategorie Detail: umění a řemeslo

Architektonické a stavební detaily (kliky, vitráže, zábradlí atp.).

Který obrázek z kategorie Detail: umění a řemeslo se vám líbí?
The Beauty of Illumination: In an era of mistrust and misinformation (especially in the context of global governments), it is common for citizens to fear seemingly inaccessible parts of their administration. This photograph, taken under one of the intricate chandeliers inside the Palace of Skoda Works, represents the importance of informing the public about their government, both through education, communication, and by illuminating any artificial barriers between the truth of local governance and the truth disseminated by public consciousness. (pozn: redakčně kráceno pro účely ankety)
 
46
Hloubka: Nádherný průřez v budově Ministerstva průmyslu a obchodu.
 
100
Skleněná soustředěnost: Fotografie byla vyfocena v Kongresovém centru Praha v průběhu komentované prohlídky tohoto objektu v rámci festivalu Open House Praha 2024.
 
108
Slunce: Opona Slunce Aloise Fišárka v Kongresovém sále Kongresového centra. Toto Slunce bylo svědkem mezinárodního astronomického kongresu, kde bylo rozhodnuto, že Pluto nebude považováno za planetu naší sluneční soustavy.
 
42
Baňky a žebroví: Lustr je umístěn v Jižním salónku 1 Kongresového centra, který je též přezdívaný "Schwarzenegger room". Dílo Františka Víznera je složeno z několika stovek skleněných baněk obklopených žebrovím a upoutá pohled prakticky ihned. Autor za něj právem získal ocenění Czech Grand Design.
 
38
Celkem hlasů: 334

Kategorie Lidé: město a přístupnost

Momentky z návštěvy, fotografie účastníků nebo pořadatelů na akci.

Který obrázek z kategorie Lidé: město a přístupnost se vám líbí?
Dechberoucí dřevo a křišťál: Fotografie byla pořízena v 1. patře Škodova paláce, kde se nachází jiný svět, svět okázalého luxusu první republiky. Stropy a stěny jsou obloženy vzácným dřevem, které doplňují blyštivé originály dochovaných lustrů. Ty nutí všechny návštěvníky Open House Festivalu pohledět i vzhůru, a tím si vychutnat každý detail tohoto magického interiéru.
 
164
Na pódiu: Fotografie byla pořízena v rámci akce Open House 2024, v "Paláci kultury – Kongresovém centru Praha". Při prohlídce sálu jsem si všiml postavení účastníků akce, přišli mi jako herci zkoušející novou hru.
 
156
Kola: Budova Automotoklubu v Opletalově ulici má bezbariérový přístup.
 
48
To je fantazie: Obraz visící v budově na Nové Waltrovce zrcadlí dějiny bývalého strojírenského podniku a návštěvnice obdivující strop této budovy před prohlídkou teras. V obrazu na stěně si lze všimnout začátků ve výrobě součástek a strojů od společnosti Walter, tedy motocyklů, automobilů a leteckých motorů. V kompozici mne zaujala slečna vzhlížející nahoru a zkoumající industriálně dekorovaný strop, přesto, že se zde hlavní prvek zdá být barevný obraz umístěný v horní polovině fotografie. (pozn.: redakčně kráceno pro účely ankety)
 
46
Tady je to taky zajímavé: Stará škodovka před vilou Karla Čapka a malý chlapec hrající si před autem s hladinou kaluže po nočním dešti. Nedělní dopoledne obdařené přívětivým počasím a nezdolné čekání návštěvníků v zástupu za sebou donutilo nejmenší účastníky, aby podnikli jinou, zábavnější aktivitu, která by na chvilku zahnala jejich dlouhé čekání. V kompozici snímku mne zaujala nejen stará škodovka stojící před letitým domem Karla Čapka, jež zde navodila atmosféru dřívějších dob, ale také malý chlapec, který si vystačil i s málem a v podřepu si hraje s kamínky v kaluži. (redakčně kráceno pro účely ankety)
 
61
Celkem hlasů: 475

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Open House Praha

Vila Savoya v Poissy, asi nejznámější realizace Le Corbusiera. Zdroj: PhDr. Eliška Zlatohlávková, PhD.

Protiklady a paralely v tvorbě Adolfa Loose a Le Corbusiera - 1. díl

Asi jen těžko bychom hledali jiné dvě osobnosti, které doslova formovaly podobu moderní architektury, zatímco jejich přístup k samotné tvorbě byl současně tak odlišný, než byli Adolf Loos a Le Corbusier, vrcholní představitelé architektury 1. poloviny 20. století.

Zdroj: Fotolia, Richard Villalon

Vyfoťte Otevřenou Prahu – fotosoutěž ESTAV.cz a Open House Praha 2024

Chystáte se na festival Open House Praha? Rádi fotíte ať již na mobil nebo zrcadlovku? Rádi byste se ve fotografii i zlepšovali? Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavé odměny, tisícikorunové vouchery na školu fotografie. Soutěžit můžete ve třech kategoriích. Foťte to, co vás zajímá – krásné prostory, jemné detaily…