REKLAMA

Městský mobiliář jako nepostradatelná součást města

Do městského mobiliáře nepatří jen odpadkové koše a lavičky. Je to celá řada prvků, které společně utváří ucelenou podobu měst a obcí. Především jsou to tedy lavičky, nádoby na květiny nejrůznějších tvarů a materiálů, kašny a nápojová pítka, praktické stojany na kola, zahrazovací a vymezovací sloupky, autobusové zastávky, okrasné prvky a další.
Městský mobiliář jako nepostradatelná součást města

Často opomíjené prvky jsou přitom stále na očích obyvatel, ale i turistů. Právě rostoucí trend pěší a cykloturistiky v tuzemsku vybízí ke zvýšené pozornosti prvkům, které tvoří vizitku města či obce.

Nové a stávající

Dříve bylo možné vybírat jen čistě účelové, někdy nevzhledné prvky. Dnes je možné vybavit více či méně frekventovaná místa přesně tím typem mobiliáře, který zapadne nejen po stránce designové, ale je zároveň dostatečně odolný vůči vandalismu i přírodním živlům. V neposlední řadě musí sloužit přesně k tomu účelu, ke kterému byl vyroben. Procházet se po děravém chodníku je stejně nepříjemné, jako sedět na nepohodlné a rozbité lavičce. A spokojenost uživatelů je přeci na prvním místě.

Výběr a správnou volbu odpovídajícího typu mobiliáře usnadňují služby dodavatelů, kteří jsou schopni nabídnout kompletní služby. Od poradenství a počátečních návrhů přes projekt až k realizaci. Takové služby nabízí třeba firma MEVA-TEC z Roudnice nad Labem, která se městským mobiliářem intenzívně zabývá a svými produkty pokrývá nejen celou Českou republiku, ale i významnou část Evropy.

Trendy a materiály

Moderní lavičky a koše nejenže skvěle vypadají, ale současně jsou z materiálů, které prošly náročnými zátěžovými testy. Jsou robustní konstrukce ze železobetonu, které dobře odolávají vandalům. Recyklované plasty mají také velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, stejně jako lavičky z tvrdého tropického dřeva. Vždy vyžadujte lavičky s robustní konstrukcí, ošetřené speciální povrchovou úpravou proti UV záření a povětrnostním vlivům.

V kategorii odpadkových košů naleznete výrobky kovové s lakovanou povrchovou úpravou, nerezové i dřevěné. Výrobní postupy a přísné výstupní kontroly zaručují nadstandardní odolnost. Široká škála výrobků ve stejném dekoru nabízí možnost vybavit město nebo jeho část mobiliářem, který bude mít stejný design a zároveň vyhoví všem požadavkům na funkčnost.

Kompletní služby

O nabídky dodavatelů není dnes nouze. Kvalitního dodavatele poznáte podle komplexních služeb a široké nabídky začínající u jednotlivých dílů až po ucelené celky městského mobiliáře. K lídrům v této oblasti patří u nás společnost MEVA-TEC. Zkuste využít jejich služeb − je to snadné. Stačí je kontaktovat s požadavkem na doplnění či obnovu mobiliáře. Následně vás navštíví obchodní zástupce, který na základně konkrétních požadavků navrhne optimální řešení.

Kvalita života ve městech se dnes hodnotí z mnoha hledisek. Vzhled a funkční vybavenost jsou jedny z nejdůležitějších aspektů. Dobře vypadající a hlavně kvalitní mobiliář není dnes zdaleka jen otázkou peněz. To nejdražší řešení nebývá vždy to nejlepší a nejkvalitnější. Naštěstí je z čeho vybírat.

Fengl Petr vedoucí prodejního odd. +420 416 823 182, fengl.petr@mevatec.cz

Anděl Jiří obchodní zástupce +420 734 441 704, andel.jiri@mevatec.cz

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Ušetřete více než 60 000 Kč a získejte služby zdarma od Dům jedním tahem

Ušetřete více než 60 000 Kč a získejte služby zdarma od Dům jedním tahem

Akce od Dům jedním tahem: Ušetřete 62.350 Kč vč. DPH

Povrchová úprava střechy Lindab Premium za cenu základní úpravy Classic

Povrchová úprava střechy Lindab Premium za cenu základní úpravy Classic

Střecha Lindab Premium za cenu základní úpravy

Akce Grundfos na prémiová čerpadla pro váš dům a zahradu

Akce Grundfos na prémiová čerpadla pro váš dům a zahradu

Soutěž: Kompletní systém pro vytápění a větrání ZDARMA!

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Získejte prémii až 9000 Kč! Šťavnatá jarní akce na střešní okna FAKRO

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist