Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nepodléhejte předsudkům o větrání. Ušetříte, větráte efektivněji a bez starostí

Ohledně řízeného větrání s rekuperací tepla panuje v široké veřejnosti mnoho předsudků. Na vině jsou zejména předchozí zkušenosti se zastaralými technologiemi i nevhodný výběr větrací jednotky a její nesprávné nastavení.
Větrací jednotka Zehnder ComfoAir Q 350 má funkci úsporného režimu AWAY. Zdroj: Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Potenciální uživatelé s pořízením systému řízeného větrání s rekuperací do svého domu mnohdy váhají, jelikož nejsou přesvědčeni, že se jim tato počáteční investice vyplatí,“ uvádí Bc. Pavel Vořech, produktový manažer pro komfortní větrání Zehnder. Řízené větrání s rekuperací tepla má přitom výrazně pozitivní vliv na energetickou náročnost budov. Pokud je systém kvalitní, správně navržený a zaregulovaný, dosahuje až 94% účinnosti rekuperace, čímž uspoří až polovinu nákladů na vytápění. Stabilní temperování vzduchu díky rekuperaci je totiž energeticky mnohem efektivnější, než manuální větrání okny. Těmi si do interiéru v zimním období pouštíme studený vzduch, který je třeba ohřát – což znamená více topit. „Provoz větrací jednotky v běžném rodinném domě se v nákladech na energie pohybuje v řádu nižších stovek měsíčně, nikoli tisíců korun, jak se mnozí domnívají,“ dodává odborník.

Správně dimenzovaný systém řízeného větrání s rekuperací tepla dokáže uspořit až polovinu nákladů na vytápění. Zdroj: Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Mylná je navíc i představa úspor při dočasném vypnutí systému řízeného větrání například při odjezdu na dovolenou. To naopak efektivitu rekuperace snižuje. V případě potřeby je možné využít integrovaných technologií samotných jednotek – například větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q nabízejí úsporný režim „AWAY“, při kterém je spotřeba energie naprosto zanedbatelná, pouze kolem 10 W.

Investice do bydlení je zkrátka investicí na celý život a podléhat předsudkům při jejím zvažování se nevyplácí. Samotná rekuperace naopak rozhodně ano.

Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

logo
Pod Kovosvitem 1431
391 02 Sezimovo Ústí

telefon: 383 136 222, 731 414 443
e-mail: info@zehnder.cz

web: www.zehnder.cz/cs

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Správně dimenzovaný a instalovaný systém řízeného větrání vytváří zdravé vnitřní klima. Zdroj: Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Zdravé vnitřní klima je základ. Zbavte se předsudků o řízeném větrání. Část třetí: Zdraví a hygiena

Zdravotní a hygienické přínosy řízeného větrání jsou nejdůležitějším argumentem pro jeho pořízení. Přesto však v tomto ohledu stále panují předsudky týkající se kvality vzduchu – plísní a nečistot, ale i hlučnosti celého systému. Na ty se nyní zaměříme společně se zástupci švýcarského výrobce…

Větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q disponují funkcí úsporného režimu AWAY. Zdroj: Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Nevypínat, temperovat!

Přípravy na zimní dovolenou v plném proudu a s tím blížící se otázka, co všechno v domácnosti vypnout, kde ušetřit na provozu…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Plechové krytiny SATJAM lze nyní pořídit o něco výhodněji díky výhodné jarní akční nabídce. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA