Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Bezbariérový vstup na terasu si teď můžete dopřát i vy

Máte doma terasu nad místností, ve které je stále zima? Pak jistě zvažujete zateplení. Řešením je položit tepelnou izolaci do souvrství podlahy terasy. Jak ale zajistit bezbariérový přístup na terasu?

Pokud místnost pod terasou od stropu prochládá, pravděpodobně není strop zaizolovaný vůbec nebo je použita nedostačující tenká vrstva tepelné izolace. V tom případě je nutné přistoupit k rekonstrukci – zateplení terasy.

Cílem zateplení terasy je dosáhnout stejných tepelněizolačních parametrů, jako při zateplování střechy. Pokud se rozhodnete použít klasickou tepelnou izolaci, musíte ji aplikovat v dostatečně silné vrstvě. To však vede k vytvoření schodu mezi terasou a interiérem (podlaha exteriéru je výše než podlaha interiéru). Ač se jedná historicky o běžně používané řešení, je nepraktické pro užívání a ani neodpovídá moderním trendům. 

Nadčasový bezbariérový přístup dnes již není doménou pouze novostaveb a teras na terénu. Dopřát si ho můžete i ve starším domě, když využijete moderní tepelnou izolaci VakuPRO®. Jedná se o vysoce efektivní vakuovou izolaci se součinitelem tepelné vodivosti λ = 0,007 W/(m·K). Díky tomu stačí pro stejný tepelněizolační efekt 5× tenčí tloušťka VakuPRO® než běžné izolace. Podlaha terasy se tak výrazně sníží a bezbariérový přístup již není snem.

Aktuálně lze na zateplení domu, tedy i stropu místnosti využít dotační program Oprav dům po babičce. Neváhejte a zeptejte se nás, jak zateplit i vaši terasu.

PROPASIV s.r.o.

logo
Korespondenční adresa
Křídlovická 981/23
603 00 Brno

telefon: +420 773 737 519
e-mail: propasiv@propasiv.cz

web: www.propasiv.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Generováno: AI Midjourney

Jak se vyhnout tepelným mostům při kotvení pergoly do zateplované fasády

Příjemné posezení venku i vytoužený stín v horkých dnech dokáží zajistit pergoly, slunolamy i nejrůznější stříšky. Pokud si je chcete pořídit přímo u domu s ukotvením do zdi, pamatujte, že vrtání do zateplené fasády může mít nečekané následky. Jaké a jak správně při kotvení velkých…

zdroj: PROPASIV s.r.o.

I malý domek může být nízkoenergetický. Pomůže efektivní řešení tepelných mostů.

Původně mělo jít jen o malý rodinný domek v běžném energetickém standardu. Stavební prostor nedával žádnou možnost pracovat s dispozicí domu. Díky moderním technologiím se však podařilo mladým manželům realizovat dokonce pasivní novostavbu a získat dotaci NZÚ. Velkou měrou se na tom podílelo efektivní řešení…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA