Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Co nesmí chybět v novostavbě v roce 2023

Když se podíváte na trendy interiérů v novostavbách v posledních letech, uvidíte, že lidé stále více preferují a upřednostňují několik opakujících se věcí. Chtějí spojit praktičnost, minimalismus a eleganci, zároveň by rádi měli větší propojení s přírodou, a také vytvářejí takové bydlení, aby v něm bylo vhodné místo pro odpočinek. Každý má samozřejmě svůj styl, ale v tomto článku se podíváme na několik trendů, které vás možná budou inspirovat. Když už totiž stavíte novostavbu, případně i rekonstruujete, pak se vyplatí plánovat i některé detaily, které vám udělají radost a zpříjemní vám život v novém domě.
Zdroj: Svět Oken s.r.o.

Multifunkční nábytek

Velmi oblíbeným se stává jednoduchý multifunkční nábytek, který se hodí hlavně do menších bytů. Ušetříte tak prostor a můžete celkem jednoduše využívat jednu místnost třeba jako ložnici a kancelář dohromady. Multifunkční nábytek jde ruku v ruce i s minimalismem, který vyznává stále více lidí. Na trhu je dnes celá řada nejrůznějších druhů nábytku, který má více funkcí, stačí si vybrat, co potřebujete.

Pestrobarevné doplňky

V dnešní době frčí zajímavé kombinace barev. Nejvíce se to projevuje u doplňků. To znamená, že lidé často volí jednu základní nepříliš výraznou barvu pokoje, ale tu pak doplní až pestrobarevnými doplňky. Tato kombinace může vyznívat úžasně a velmi živě, přitom vám nebude vadit, spíše naopak. Volba barev ale není úplně jednoduchá, je potřeba mít cit a představivost, nebo se poradit s bytovým designérem.

Markýza na terase. Zdroj: Svět Oken s.r.o.

Velké prosklené stěny

Když máte u domu zahradu, pak je jasným trendem vytvářet větší prosklené stěny, ideálně za pomoci velkých francouzských oken s hliníkovými profily. Tuto funkci plní i terasové posuvné dveře, které vám také umožní rychlý přístup do zahrady. Velká okna mohou být i fixovaná, což znamená, že se nedají otevírat, čímž dost ušetříte při jejich nákupu. Ideální je samozřejmě vytvářet prosklené stěny směrem na jih, jihovýchod či jihozápad.

Dům propojený s pergolou

Když už máte zahradu, rozhodně se vyplatí investovat do jednoduché hliníkové pergoly. V teplejších měsících si tak rozšíříte obytnou plochu domu, a když budete mít pergolu zasklenou, můžete ji využívat i jako příjemnou zimní zahradu, klidně i s vytápěním po celý rok. Nejlepší je pergolu napojit rovnou na kuchyň a podávat tak část roku jídlo přímo na zahradě.

Nové interiérové dveře. Zdroj: Svět Oken s.r.o.

Retro styl a plast, který vypadá jako dřevo

Už více let se vrací u některých novostaveb do módy retro styl. K němu patří vhodné doplňky, ale také například okna v dřevěném dekoru nebo masivní podlahy, které jsou buď dřevěné, nebo jako dřevo vypadají. Zároveň jsou v kurzu samozřejmě originální přírodní materiály, hlavně nábytek a bytové doplňky a také přímo retro starožitný nábytek. U oken pak často lidem opravdu stačí levnější a kvalitnější plastová okna, která jsou od dřevěných k nerozeznání a nepotřebují takovou údržbu.

Markýzy a venkovní stínění

Jasným trendem je také ústup od vnitřního stínění k venkovní stínící technice, jako jsou venkovní rolety, žaluzie nebo dokonce markýzy. Markýzy mají samozřejmě trochu specifické použití, ale když máte terasu nebo pergolu, markýza vám ji může zastínit nebo elegantně prodloužit.

Zasklené balkóny a odpočinkové zóny

U bytů je stále oblíbenější zasklívání balkónů a lodžií. Důvodů je více. Získáte obyvatelný prostor navíc, budete mít soukromí a novou klidovou zónu, zlepší se tepelně i zvukově izolační vlastnosti domu a v neposlední řadě se tak chráníte i proti případným zlodějům. V rodinných domech také často vznikají nejrůznější odpočinkové zóny, od koutku s křeslem a lampičkou, přes houpací síť na terase až po prostor na cvičení či odpočinek.

Originální prosklení u interiérových dveří

Jako poslední trend dnes zmíníme zajímavé prosklení interiérových dveří. Obecně platí, že interiérové dveře by spolu měly ladit, ale nemusí být stejné. Můžete volit nejrůznější prosklení. Jednak kvůli designu, ale i kvůli praktičnosti, protože někde chcete soukromí (ložnice, koupelna, WC), ale jinde zase prosklení vůbec nevadí (kuchyň, obývací pokoj…).

Nakonec je vybavení nové novostavby stejně jen na vás, tak ať se vám v ní hlavně spokojeně žije!

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Okna

Předsazená montáž oken, Zdroj: PROPASIV s.r.o.

Namontujte okno mimo zeď. Předsazená montáž oken omezí tepelné mosty

Pokud plánujete zateplení domu podle současných požadavků, tedy větší tloušťkou izolantu, pravděpodobně jste o tomto způsobu osazování oken již slyšeli. Pokud ještě ne, určitě by vás to mělo zajímat. V tomto článku si vysvětlíme, co je to předsazená montáž, jakými způsoby jí lze provádět,…

Zdroj: PEXELS

Bezpečný domov a mapa kriminality představená na veletrhu FOR ARCH

Již 34. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH (19. až 23. 9.) odstartoval seminářem Bezpečný domov. V široké nabídce doprovodných programů veletrhu má tato akce již své čestné místo. Aktuálně zaujala přítomné svým dalším vývojem aplikace Mapa kriminality a novými informacemi…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Plechové krytiny SATJAM lze nyní pořídit o něco výhodněji díky výhodné jarní akční nabídce. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA