Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak ušetřit při stavbě rodinného domu? Začněte u kvalitního typového projektu!

Téma „Jak ušetřit na stavbě rodinného domu?“ patří v současné době k velmi populárním. Jen málokdo, kdo plánuje stavět, očekává rychlý návrat cen stavebních materiálů a hypoték ještě k nedávnému normálu. Proto vstupuje potřeba „na něčem ušetřit“ do každé fáze výstavby. Začít můžete už při plánování výstavby. Stačí si vybrat kvalitní typový projekt. Můžete ho získat zcela zdarma.
Zdroj: liapor.cz

Proti individuálním projektům domů, jejichž cena se může snadno vyšplhat i k částkám okolo sta tisíc, jsou typové projekty ideálním řešením. Projekty od Dům jedním tahem (DJT) vás v typovém provedení nebudou stát ani korunu. Vycházejí z letitých zkušeností s výstavbou rodinných domů a také nejčastějších požadavků zákazníků. Jsou prověřené reálnou výstavbou a mají vyřešené detaily. Další jejich výhodou je zrychlení plánování výstavby. Prakticky okamžitě máte k dispozici podklady pro předběžné schválení stavebním úřadem a do dvou dnů také základní podklady pro žádost o hypotéku.

Nové virtuální prohlídky a tištěný katalog zdarma

Informace o jednotlivých typových projektech najdete na webu www.dumjednimtahem.cz. U většiny domů máte k dispozici také virtuální prohlídku domu, která vám pomůže si lépe představit, jak je dům uspořádán a jak jsou velké jednotlivé místnosti. Díky modernímu provedení interiérů se můžete také inspirovat pro budoucí zařízení svého domu. Pokud jste spíše katalogový typ, stačí vyplnit krátký formulář a očekávat během několika málo dnů tištěný katalog zdarma ve své schránce. Se všemi dotazy se pak můžete obrátit na obchodně-technické poradce Dům jedním tahem.

Zdroj: Liapor

Nešetřete na kvalitě, nevyplatí se to

Při výběru svého domu byste ale ani v současnosti neměli šetřit na kvalitě. I přes lákavé prezentace různých alternativních stavebních systémů, je důležité si uvědomit, že dům by tu pro vás a další generace měl vydržet po dlouhá léta. Proto je krátkozraké uchýlit se k dočasným nebo polovičatým řešením, která za deset dvacet let nemusí mít už zdaleka takovou hodnotu, nebo být vůbec způsobilé k bydlení. Investujte do stavebního systému, který bez větších nákladů na údržbu bude sloužit i vašim dětem a vnoučatům.

Rychlá výstavba, skvělé vlastnosti

Domy jedním tahem se staví z velkoplošných dílců z lehkého keramického Liaporbetonu. Spojují tak ty nejlepší vlastnosti montovaných domů a dlouhověkosti keramických materiálů. Jejich výstavba je velmi rychlá. Na připravené základové desce vyroste hrubá stavba přízemního domu za pouhý 1 den. Postavit patrový dům trvá jen o den déle. Do dvou měsíců je pak hotový “dům k dokončení” se střechou, komínem a výplněmi otvorů. A do půl roku od zahájení výstavby můžete při správném naplánování dokončovacích prací bydlet. Díky minimu mokrých procesů nemusí dům vymrznout přes zimu a po dokončení výstavby je možno se ihned nastěhovat. Keramický beton zajišťuje příjemné klima po celý rok. Díky skvělým izolačním vlastnostem domy v základním provedení dosahují nízkoenergetického standardu.

LIAPOR | Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s.

logo
Vintířov 176
357 35 Vintířov

telefon: 352 324 444
e-mail: info@liapor.cz

web: www.liapor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Články

Zdroj: Open House Praha

Vítězné fotografie ve fotosoutěži Otevřená Praha 2023

Známe vítěze ve fotosoutěži Otevřená Praha 2023. Soutěž spolupořádali ESTAV.cz a Open House Praha. Ze zaslaných fotografií ve třech kategoriích vybrala porota anonymně finalisty. O konečném vítězi rozhodlo hlasování čtenářů. Vyhrál váš favorit? Podívejte se na snímky a zavzpomínejte ještě jednou na letošní ročník…

foto: Silvia Lavit

Áčkové chaty pro rekreaci na vinici. Skoro jako sestry. Stejné ale jiné

LiLeLo, Little Leisure Lodge, je prostě projektem plným cenných nápadů. Není stereotypní, silně se vymyká, je odvážný. Ale přitom zachovává respekt k místu, krajině. Je velmi svérázný, to ano. Ale k Piemontu sedí mnohem víc, než by kdy nejspíš dokázal tuctový módní penzion vinařství.

Zdroj: Tiny House

Malé úsporné i mobilní domy. Je potřeba povolení? A jsou potřeba základy? Zeptali jsme se

Zvýšené náklady na klasické bydlení vytvářejí prostor pro minimalismus spojený nejčastěji s cestováním a stylem zvaným glamping. Mobilní minidomky, stylové dřevostavby zasazené v bujaré přírodě, modulární objekt či speciální glampingové chaty a stany možná nejsou vysněné bydlení pro každého, ale jako alternativa nebo…

REKLAMA