REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Trestní odpovědnost stavební firmy nezanikne, pokud je převedena na jiného vlastníka nebo sloučena s jinou firmou

Trestní odpovědnost právnických osob je poměrně nový nástroj našeho právního řádu. Jakých trestných činů se může dopustit právnická osoba? A pokud je za trestný čin stíhána právnická osoba, může za něj být stíhána ještě osoba fyzická? A co když je právnická osoba, například stavební firma, rozdělena, prodána, sloučena s jinou? Zbavuje se tím zodpovědnosti nebo je odpovědnost převedena do nové společnosti?

Více zajímavých videí na estav.tvOn-line televize pro architekturu, stavbu a bydlení

Pro každého majitele a provozovatele stavební společnosti je dobré vědět, kdy se může jeho firma dostat do problémů se zákonem. Například i oblíbená daňová optimalizace má své meze a když je překročíte, může se o vaši firmu začít zajímat policie.

A co když už policie klepe na dveře? Jak se připravit na domovní prohlídku? Je dobré vědět, jakou součinnost policii musíte poskytnout a jakou již poskytovat nemusíte. A že zbavit se vlastní odpovědnosti za vlastní firmu, není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. V třídílném seriálu probereme všechny aspekty trestní odpovědnosti právnických osob s advokátem Lukášem Duffkem z kanceláře Rowan-legal advokáti. První díl seriálu můžete vidět ve videu výše, celý seriál pak naleznete na estav.tv.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Pohled boční z nadhledu Foto: BoysPlayNice

Libeňské Docky dýchají atmosférou „libeňského Amsterodamu“

Návrh studia QARTA Architektura navazuje na koncepci regenerace celého území bývalých přístavních doků. Pět bytových domů vystavěných na bývalém přístavním brownfieldu evokuje atmosféru „libeňského Amsterdamu“. Domy stojí na výlučném místě, úzkém poloostrově lemovaném protějšími zelenými břehy.

foto Libeňské Docky /STUDIO QARTA ARCHITEKTURA/ BoysPlayNice

Zájem investorů o výstavbu na brownfieldech loni v ČR vzrostl o 51 procent

Mezi investory, kteří hledají v Česku lokality pro své podnikání, se loni o 51 procent zvýšil zájem o stavby na brownfieldech, tedy nevyužívaných nemovitostech. Důvodem je mimo jiné nedostatek vhodných a infrastrukturně připravených pozemků. ČTK o tom dnes informovala státní agentura CzechInvest. V Národní databázi…

Průmyslový palác Zdroj: Jiří Šebek

Jak probíhá rekonstrukce průmyslového paláce rok od jejího zahájení

Je to přesně rok, co byla zahájena rekonstrukce Průmyslového paláce v Praze. Již letos bychom se měli dočkat montáže ocelové konstrukce nového levého křídla, které vyhořelo v roce 2008. Hotové jsou vrty pro tepelná čerpadla a práce pod základovou deskou, na které se právě pracuje. Ve střední hale a v pravém křídle…

REKLAMA