REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Virtuální prohlídky domů za pandemie vzrostly, obliba neklesá

V době koronaviru stoupl zájem o prohlídky domů či bytů ve virtuální podobě. Ani po odeznění pandemických opatření však zájem o vizualizace interiérů i exteriérů budoucích projektů neklesá a u developerských společností jsou dál vyhledávané, vyplývá ze zjištění ČTK mezi developery. Virtuální prohlídku je možné absolvovat z vlastního domova nebo v některém virtuálním centru s použitím 3D brýlí. Zákazník, budoucí obyvatel bytu, nájemce kanceláří či investor se může procházet bytem, "levitovat" ve vzduchu a prohlížet si dům z venku i okolí.
Ilustrační obrázek - stavba, Zdroj: fotolia
Ilustrační obrázek - stavba, Zdroj: fotolia

"Využití virtuální reality hodně vzrostlo během pandemie. Popularita se ale nijak nesnižuje ani nyní. Souvisí to s tím, že se moderní technologie šíří ve všech odvětvích, nejen ve stavebnictví," řekl ČTK výkonný ředitel společnosti Sekyra Group Leoš Andrle. "Neodhadnu, jaký podíl kupujících má zájem projít si byt ve virtuální realitě. Nicméně o virtuální realitu je značný zájem," dodal.

Společnost Sekyra Group stejně jako například developerské firmy Daramis, JRD, YIT, Crestyl a CPI vozí své klienty do pražského Virtuplexu. "Prohlídky jsou úžasný zážitek. Vidíte, jak vypadá budoucí prostor," uvedla například Alexandra Tomášková, ředitelka divize JRD Land, při představování kancelářského objektu Viadukt Anděl, který vyroste na pražském Smíchově.

Při prohlídkách bytů si budoucí nájemce může měnit i standardy vybavení. Vidí, jak v interiéru vypadají různé podlahy, dlažby, obklady či dveře, podotkl Anderle. Podle něho je možné měnit také dobu virtuální prohlídky. Takže si během ní klient může ověřit, zda se sluneční svit dostane do jím vybraného bytu a v jakou denní dobu, dodal.

"Využití virtuální reality v developmentu je cesta, jak můžeme celý proces zrychlit, zlevnit a zjednodušit," uvedl výkonný ředitel firmy Daramis na webu Virtuplexu Martin Vachek.

Společnost Skanska nabízí prohlídky z domova nebo ve svém Home Centru s použitím 3D brýlí. Lidé při prohlídkách získají představu i o okolí. Můžou si ověřit, zda výsadba stromů nebrání ve výhledu i rozestupy mezi domy. "Ve virtuální realitě je možné podívat se na model projektu z ptačí perspektivy. Jde tedy o zrcadlový odraz skutečnosti," uvedla Skanska Development.

Ve virtuální realitě je k vidění i rozsáhlá rekonstrukce obchodního domu Máj. Ale nejen domy a kanceláře se vizualizují. Loni se například zastupitelé či obyvatelé obce Černošice seznámili s novým hřbitovem. "Jde o neobvyklý developerský počin. Na rozdíl od kanceláře je zde kladen velký důraz i na emocionální stránku. Tu na papír přenesete těžko, ale ve virtuální realitě ji můžete zažít," řekl Martin Albrecht, který má ve Virtuplexu na starosti rozvoj obchodních příležitostí a partnerství.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

Škola, ilustrační obrázek, fotolia

MŠMT chce do budoucna snížit spotřebu energií až o 15 procent

Ministerstvo školství (MŠMT) chce do budoucna snížit spotřebu energií až o 15 procent. S podporou z evropských dotací se nyní chystá vyměnit okna, zateplit půdy, vyměnit plynové kotle a světla. Úřad rovněž postupně snižuje teplotu na svých chodbách a v kancelářích a školí zaměstnance, jak mají s energiemi šetřit. Na…

Brno, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, aharond

V Brně se majitelé budov budou moci hlásit k městské solární elektrárně

Majitelé budov na území Brna se od ledna budou moci hlásit o připojení do vznikající městské solární elektrárny, kterou postupně buduje SAKO Brno Solar. Jde o dceřinou společnost městské odpadové firmy SAKO Brno. Novinářům to řekli náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL) a předseda představenstva SAKO Brno Filip…

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Šumperská radnice zřídí novou pozici energetika, městu má pomoci uspořit peníze

Šumperská radnice se rozhodla zřídit novou pozici energetika, městu má pomoci navrhovat úsporná opatření a dohlížet na jejich dodržování. Nastoupit by měl již od října, potvrdil to starosta města Tomáš Spurný (Pro Šumperk). Důvodem vytvoření nové pracovní pozice jsou současné náklady města kvůli rapidnímu zvýšení cen…

Ilustrační obrázek - plyn, Zdroj: adobestock photocreo-bednarek

Maďarsko je proti zastropování cen ruského plynu, uvedl ministr zahraničí

Navrhovaný strop pro ceny ruského plynu je proti evropským a maďarským zájmům. Krátce před začátkem dnešní mimořádné schůzky unijních ministrů energetiky, to podle agentury Reuters řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Upozornil, že by Rusko kvůli cenovému limitu okamžitě zastavilo dodávky plynu do Evropy.

Plyn v EU, ilustrační obrázek, zdroj: adobestock, corund

V Nizozemsku se otevře terminál na zkapalněný plyn, třetinu si pronajali Češi

V přístavu Eemshaven v Nizozemsku se dnes slavnostně otevře terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG). Třetinu jeho roční kapacity si prostřednictvím energetické společnosti ČEZ pro své účely pronajala Česká republika. Státu pomůže pokrýt až třetinu roční spotřeby plynu, a snížit tím závislost na této surovině z Ruska.

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Reformu trhu s elektřinou připravuje Evropská komise, oznámila von der Leyenová

Evropská komise kvůli prudkému růstu cen elektřiny připravuje krizová opatření a systémovou reformu trhu. V projevu na konferenci Bledské strategické fórum to oznámila předsedkyně unijní exekutivy Ursula von der Leyenová. Později doplnila, že je potřeba oddělit cenu elektřiny od ceny plynu a že reforma trhu by mohla…

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, sergeyeva

Česká komora architektů: Novela stavebního zákona je promarněnou příležitostí

Novela stavebního zákona spolu s návrhem zákona o jednotném environmentálním stanovisku podle České komory architektů (ČKA) v řadě případů nijak významně neurychlí ani nezjednoduší stavební řízení a je krokem zpět. ČKA v tiskové zprávě uvádí, že novela je velmi smutný výsledek mnohaleté práce a promarněná…

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Vláda zváží zvýšení normativů pro výpočet příspěvků na bydlení

Vláda zváží úpravu normativních nákladů na bydlení, které slouží pro výpočet výše příspěvku na bydlení. Příští týden požádá příslušné úřady o údaje pro případné navýšení částek. Novinářům to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Při zvýšení normativů se dávka na bydlení zvedne. Debatu o podpoře vyvolal předseda vlády…

Zdroj: Fotolia.com - nespix

V Lednici na Břeclavsku budou z lodních kontejnerů vznikat domy i kanceláře

Zvýšení výroby až o 250 procent umožní firmě RMR STAV KONT přestěhování do nového areálu v Lednici na Břeclavsku. Společnost bude v hale o rozloze 2000 čtverečních metrů měnit vysloužilé lodní kontejnery na domy, kanceláře případně další stavby. Zástupci firmy nové prostory představili novinářům.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA