REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Karviná zrenovovala za 18 mil. Kč. další sídlištní plochu

V Karviné skončila renovace další sídlištní plochy. Zhruba stovka nových parkovacích míst, malé náměstí s relaxačními zónami i dětská pískoviště celkem za 18 milionů korun přibyly na sídlišti poblíž Základní školy Mendelová v městské části Hranice. Většinu nákladů renovace pokryla evropská dotace, řekla mluvčí magistrátu Šárka Swiderová.
Karviná zrenovovala za 18 mil. Kč. další sídlištní plochu

"Původně u dvou výškových domů bylo jen 30 parkovacích míst. Plochu jsme rozšířili a vybudovali další na nevyužívaných plochách poblíž školy a zastávky MHD. Dnes tady může zaparkovat 95 aut, poslouží to i rodičům, kteří tak děti pohodlně odvezou do školy," uvedl náměstek primátora Lukáš Raszyk (ČSSD). Přibyly nové chodníky, lavičky i osvětlení. Součástí hlavního chodníku je stezka pro cyklisty.

Město postupně upravuje veřejná prostranství na sídlištích od roku 2010. Vznikají tam malá náměstí, relaxační zóny, opravuje se veřejné osvětlení, přidává se zeleně a staví se nová parkoviště.

"Z posledních investic dokončovaných letos je to část sídliště Ráj proti krajské nemocnici, kde ještě v současnosti opravujeme parkovací stání podél Božkovy ulice nebo menší prostranství u jedné z křižovatek v Mizerově," uvedla Swiderová.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška