REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Rybí Vánoce v Londýně - v restauraci Tincan

Tincan povýšil rybí konzervu na umělecký objekt. V prostorách navržených studiem AL_A lze zakoupit 30 druhů různých konzerv, které obsahují mořské plody a rybí produkty nejvyšší kvality. Konzumovat lze přímo na místě nebo si nákup můžete odnést domů.

Designové a architektonické studio AL_A uvedlo v londýnské Soho na trh nový koncept – šestiměsíční projekt restaurace Tincan (7 Upper James Street, London, W1F 9DH, www.tincanlondon.com/), jenž nabízí zákazníkům konzervované mořské produkty nejvyšší kvality, a to v interiéru využívajícím špičkový povrch DuPont™ Corian®.

Nápad je to velmi zajímavý – žádná kuchyně a žádný kuchař, vybrané konzervované mořské delikatesy, zdravá strava a úžasný design, který stojí právě na oné zmíněné rybí konzervě.

Při navrhování nového kulturního centra v Lisabonu studio AL_A náhodou objevilo bývalou rybárnu, která byla přeměněna v malou, ale velmi rušnou restauraci, servírující pouze konzervované rybí a jiné mořské produkty. Z rychlého oběda ve zmíněné restauraci se rychle stal kreativní nápad, který záhy vyústil v nový projekt.

Povrchový materiál DuPont™ Corian® hraje v celém prostoru prim. Je použit jako obklad vnitřních zdí,  jako police, na kterých jsou vystaveny všemožné konzervy ze všech koutů světa, i jako elegantní barový pult, který skrývá integrované zařízení pro nabíjení smartphonů od Powermatu, jež je v souladu se standardy Powers Matters Alliance.

Designéři pro Tincan vybrali DuPont™ Corian® v novém odstínu Deep Nocturne, jehož sytá čerň je v silném kontrastu k vystavenému zboží. Deep Nocturne je jedním z nových černých odstínů vyrobených postupem DeepColour™ Technology.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Architektura

Brána ze 14. století, na kterou teď město může být opravdu hrdé

Brána ze 14. století, na kterou teď město může být opravdu hrdé

Architekti tu při „oživení“ historické památky využili původní receptury malty. Přesné té, jaká byla použita před více než šesti stoletími. Ovšem k tomu, aby s ní mohli pracovat, se nejdřív museli podívat pořádně do hloubky, z čeho je ona stará brána vlastně vystavěná.

Foto: Alex Shoots Buildings

Funkcionalistický byt s původními prvky a růžovým prasátkem

Jedná se o kompletní rekonstrukci vlastního dvoupokojového bytu ve funkcionalistickém bytovém domě v Praze. Dům i řešený byt si zachovaly řadu původních prvků z konce 30. let 20. století. Cílem bylo zachovat maximum původních prvků, repasovat je a doplnit o současnou vrstvu.

Foto: José Hevia

Dům, který se sotva dotýká země: Casa Maragola vás ohromí lehkostí

Casa Maragola je netradiční španělský dům, zasazený do prudkého svahu, který integraci do krajiny a udržitelnost bere jako svou nedílnou součást. To díky invenci architekta. Výsledkem je obydlí, které respektuje a zároveň zdůrazňuje přírodní krásy svého okolí.

REKLAMA