REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Ochlaďte vzduch v interiéru aneb jakou klimatizaci do bytu zvolit

Horké letní dny svými vysokými teplotami sužují snad každého. Návrat z rozpálených ulic do bytu je proto o něco příjemnější, pokud se máte čím zchladit. Ventilátory jsou tak v těchto parných nepostradatelným zbožím. Nedokážou sice místnost vychladit na příjemných osmnáct stupňů, ale přinášejí alespoň studený a osvěžující vzduch. Pokud si však chcete léto udělat o něco snesitelnějším, pořiďte si klimatizaci do bytu.
Zdroj: gavri.cz
Zdroj: gavri.cz

Jakou zvolit klimatizaci do bytu

Klimatizace do bytu je efektivním řešením, pokud chcete udržet teplotu vašeho bytu pod kontrolou. S klimatizací si můžete libovolně upravovat teplotu i vlhkost přesně podle potřeb. Zatímco v létě přijdou vhod nižší teploty, v zimě s ní můžete i přitápět. Vybírat můžete z několika typů.

Mobilní klimatizace

Dobrou a spolehlivou volbou bude mobilní klimatizace. Není nijak nákladná, navíc její zapojení je zcela jednoduché a nevyžaduje žádné stavební úpravy. Hned po jejím pořízení ji můžete začít používat. Tato klimatizace odvádí horký vzduch hadicí, která musí být umístěna ven z okna či dveří. Dokážou však ochladit i prostornější místnosti. Velkým kladem je jejich snadná manipulovatelnost, proto si ji můžete pohodlně přemisťovat. Některé modely zároveň fungují i jako odvlhčovače vzduchu.

Nástěnná klimatizace

Drahá, ale efektivní. Splní vaše očekávání, pokud hledáte klimatizaci, která bude designově sympatická a prostorově nenáročná. Navíc dokáže ochlazovat i více místností najednou a šetří provozní náklady. Její nevětší nevýhodou oproti mobilní klimatizaci je, že není přenosná. Nástěnná klimatizace je složena ze dvou částí. Vnitřní jednotka, která je umístěna uvnitř bytu a venkovní neboli kondenzační jednotka. Jsou spojeny pomoci rozvodů, v nichž proudí chladicí kapalina. Existuje však i varianta bez venkovní jednotky. Taková klimatizace však už vyžaduje značné stavební úpravy.

Okenní klimatizace

Okenní klimatizace je řešením, pokud hledáte typ nenáročný na údržbu. Bohužel jsou dražší a instalují se do okenního rámu nebo do předem připraveného otvoru ve stěně. Nemusíte mít obavy, jejich montáž je snadná. Značnou nevýhodou je však jejich hlučnost a chlazení prostorů pouze kolem jednotky.

A co stropní ventilátor?

Levnější, energicky nenáročnější variantou, než je klimatizace, může být stropní ventilátor. Ten je vybaven motorem, který pohání lopatky větráku, díky čemuž se po místnosti rozproudí studený a jemný proud vzduchu. Proudící vzduch však neochlazuje místnost, naopak víří prach a může být hlučný. Výhodou stropního ventilátoru ale je, že nikde nepřekáží a díky integrovanému osvětlení v některých modelech jej můžete používat i jako hlavní světlo.  

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Zdroj: Fotolia.com

Navštívili jsme veletrhy For Pasiv a Střechy Praha

Zájemci o tepelná čerpadla, fotovoltaiku, úspory energie a pasivní domy mohli do soboty 11. 2. navštívit veletrhy For Pasiv, Střechy Praha a další souběžné veletrhy v pražských Letňanech. Průřez nabídek ze stánků firem nabízíme i v naší reportáži.

Foto: MŽP ČR

Nová zelená úsporám Light. Peníze dostanete předem. Šanci mají ti nejzranitelnější

Příjem žádostí běží, ale s podporovanými úpravami domů bylo možné začít již od 12. září loňského roku. Nová zelená úsporám Light má tentokrát pomoci domácnostem seniorů a dalším nízkopříjmovým skupinám obyvatel, aby se snáze vyrovnaly s rostoucími cenami energií. Zajímavé mohou být i nejrůznější kombinace podpor.…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA