REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Ochlaďte vzduch v interiéru aneb jakou klimatizaci do bytu zvolit

Horké letní dny svými vysokými teplotami sužují snad každého. Návrat z rozpálených ulic do bytu je proto o něco příjemnější, pokud se máte čím zchladit. Ventilátory jsou tak v těchto parných nepostradatelným zbožím. Nedokážou sice místnost vychladit na příjemných osmnáct stupňů, ale přinášejí alespoň studený a osvěžující vzduch. Pokud si však chcete léto udělat o něco snesitelnějším, pořiďte si klimatizaci do bytu.
Zdroj: gavri.cz
Zdroj: gavri.cz

Jakou zvolit klimatizaci do bytu

Klimatizace do bytu je efektivním řešením, pokud chcete udržet teplotu vašeho bytu pod kontrolou. S klimatizací si můžete libovolně upravovat teplotu i vlhkost přesně podle potřeb. Zatímco v létě přijdou vhod nižší teploty, v zimě s ní můžete i přitápět. Vybírat můžete z několika typů.

Mobilní klimatizace

Dobrou a spolehlivou volbou bude mobilní klimatizace. Není nijak nákladná, navíc její zapojení je zcela jednoduché a nevyžaduje žádné stavební úpravy. Hned po jejím pořízení ji můžete začít používat. Tato klimatizace odvádí horký vzduch hadicí, která musí být umístěna ven z okna či dveří. Dokážou však ochladit i prostornější místnosti. Velkým kladem je jejich snadná manipulovatelnost, proto si ji můžete pohodlně přemisťovat. Některé modely zároveň fungují i jako odvlhčovače vzduchu.

Nástěnná klimatizace

Drahá, ale efektivní. Splní vaše očekávání, pokud hledáte klimatizaci, která bude designově sympatická a prostorově nenáročná. Navíc dokáže ochlazovat i více místností najednou a šetří provozní náklady. Její nevětší nevýhodou oproti mobilní klimatizaci je, že není přenosná. Nástěnná klimatizace je složena ze dvou částí. Vnitřní jednotka, která je umístěna uvnitř bytu a venkovní neboli kondenzační jednotka. Jsou spojeny pomoci rozvodů, v nichž proudí chladicí kapalina. Existuje však i varianta bez venkovní jednotky. Taková klimatizace však už vyžaduje značné stavební úpravy.

Okenní klimatizace

Okenní klimatizace je řešením, pokud hledáte typ nenáročný na údržbu. Bohužel jsou dražší a instalují se do okenního rámu nebo do předem připraveného otvoru ve stěně. Nemusíte mít obavy, jejich montáž je snadná. Značnou nevýhodou je však jejich hlučnost a chlazení prostorů pouze kolem jednotky.

A co stropní ventilátor?

Levnější, energicky nenáročnější variantou, než je klimatizace, může být stropní ventilátor. Ten je vybaven motorem, který pohání lopatky větráku, díky čemuž se po místnosti rozproudí studený a jemný proud vzduchu. Proudící vzduch však neochlazuje místnost, naopak víří prach a může být hlučný. Výhodou stropního ventilátoru ale je, že nikde nepřekáží a díky integrovanému osvětlení v některých modelech jej můžete používat i jako hlavní světlo.  

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Zdroj: TZB-info

Jak rekonstruovat a provozovat bytový dům? Poradíme na konferenci. Registrujte se!

S rozvojem technologií, zvyšováním podpory z dotačních programů a s novými povinnostmi z oblasti elektromobility čekají nové i stávající bytové domy nové investice. Jak se na ně připravit a kde na ně vzít? I to bude tématem konference Rekonstrukce a provoz bytových domů, kterou pořádá portál TZB-info 3. listopadu v…

Zdroj: AdobeStock - leungchopan

Města mají své mikrobiální otisky. Lze podle nich poznat, kudy jste cestovali

Přijíždíte z dovolené v Aténách anebo jste pobývali na pracovní cestě v Tokiu? Pravdu se může vyšetřující policista anebo vaše manželka dozvědět z vašeho pasu, ale k poznání pravdy vedou i diskrétnější cesty. Každé město na zemi totiž hostí do jisté míry unikátní mikroflóru. A její složení, typické pro danou oblast,…

Zdroj: Společnost JRD

Jak kvalitní je vzduch, který dýchají děti ve školkách? Měření z MŠ Beránek

Zdravé vnitřní prostředí ve školních budovách se netýká pouze kvality vzduchu, důležitá je také kvalita osvětlení, akustiky i vytápění. Naměřené hodnoty vnitřního prostředí v mateřské škole Beránek ukazují, že kvalitní podmínky pro výuku lze u takovýchto staveb zajistit pouze s komplexním týmem odborníků.

Zdroj: spotrebitelov.cz

Jak ochladit byt během horkých letních dní

Letní dny přicházejí, přílišné horko je ale v čase nesmírně vyčerpávající. Naštěstí existují účinné způsoby, jak se v bytě ochladit. Které to jsou? Vyzkoušejte klimatizaci a další chytré triky.

Zdroj: AdobeStock - Photographee.eu

Přívod externího vzduchu pro krb nebo kamna. Proč a jak vést vzduch ke spotřebiči

V kamnářské praxi se denně setkávám s dotazy zákazníků, stavebních firem nebo projektantů, jak správně přivést externí vzduch ke spotřebiči – kamnům, krbům, krbovým vložkám a zdali je to vůbec potřeba. Podíváme se podrobněji na to, proč a jak vzduch přivádět, když to v minulosti nebylo potřeba.

REKLAMA