Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak si levně zařídit interiér domu?

Chcete si zařídit nový byt, ale máte celkem hluboko do kapsy? Máme pro vás pár tipů, které vám pomohou vybavit vaše obydlí levně a přitom nápaditě.
Zdroj: toto-nabytek.cz

Levně si zařídit byt nemusí být jen otázkou nouze a nedostatku peněz. Berte to jako výzvu, ve které je vaším cílem pořídit co nejlepší nábytek za co nejnižší – nebo vůbec žádnou cenu. Z nouzového řešení se pak stane zábavná bojovka, kterou si skvěle užijete. Levný nábytek je v dnešní době dostatečně kvalitní, aby vám sloužil dlouhá léta. Pokud už pokukujete po nových kouscích, nemusíte si vybírat do obývacího pokoje sedačku potaženou kůží, konferenční stolek z mramoru či TV stěnu z masivního dubu. U levnějších kousků nového nábytku sázejte spíše na jejich variabilitu. Měly by být ideálně v neutrálních barvách, aby se k nim daly skvěle barevně ladit doplňky a vy jste tak mohli obměňovat styl svého domova klidně každý rok.

Na čem v ložnici nešetřit

Vybavení ložnice není žádná věda. V podstatě potřebujete postel, noční stolek, šatní skříň a hlavně – kvalitní matraci. Aby se vám opravdu dobře spalo, je matrace to hlavní, na čem byste šetřit neměli. A klidně může být i nejdražším kouskem vaší domácnosti. Šatní skříně či noční stolky se dnes dají získat za odvoz z různých inzertních skupin, nebo za velmi příznivou cenu z bazarů. Ze stejného zdroje můžete mít i postele, ale u těch se vyplatí už trochu více přemýšlet.

Nábytek do ložnice Zdroj: toto-nabytek.cz

Postele dvoulůžka i jednolůžka jsou základem vaší ložnice. I ve skupinách za odvoz se objevují velmi dobré kousky, ale tady nepodlehněte lákadlu prvního nákupu. Spíše si promyslete, jakou funkci by měla vaše postel plnit. Má mít i úložný prostor? Má být pro jednoho, nebo pro dva? Má to být postel nebo rozkládací pohovka, která poslouží dvěma způsoby? Zatímco v obchodech, které mají v sortimentu i levný nábytek máte možnost výběru, u věcí za odvoz nebo u bazarových kousků často podléháme impulsním nákupům – nabízená věc se už přece „nemusí objevit“. Nespěchejte. Ten správný kousek nábytku se vždy objeví.

Jak na sladěnou ložnici

U ložnic ještě chvíli zůstaneme. Chcete-li svou ložnici vyřešit jednoduše, elegantně a zachovat jednotný styl, sáhněte po ložnicových sestavách. Zahrnují postel – jednolůžkovou nebo dvoulůžkovou, noční stolky a často šatní skříň nebo komodu. V bazarech často natrefíte na kousky, které jsou velmi zachovalé a kompletní. Ložnicová sestava je ideálním řešením v situaci, kdy víte, že nedisponujete talentem designéra a přesto chcete, aby vaše ložnice vypadala hezky, a hlavně byla účelná. Ložnicové sestavy mají promyšlený barevný vzhled, ke kterému stačí jen přidat vhodně zvolené doplňky, které můžete v rámci swapu získat zdarma. Potřebujete dekorativní polštářky do postele? Nabídněte za ně láhev vína, bonboniéru nebo sadu hrnečků, které nepoužíváte. Ve swapu se výměnnému obchodu ani fantazii meze nekladou.

Nový byt - nábytek Zdroj: toto-nabytek.cz

Není předsíň jako předsíň

Ani v předsíni nemusíte utrácet velké peníze. Vybavením předsíně je obvykle botník, předsíňová stěna se zrcadlem a úložným prostorem a šatní skříň. Místo botníku ale může sloužit i několik dobře umístěných polic, místo předsíňové stěny můžete použít jednoduché háčky, a zrcadlo prostě jen opřít někam do kouta. Na druhou stranu – je to váš byt a nábytek do předsíně je obvykle to první, co vy i vaši hosté po příchodu domů uvidíte. Vyplatí se proto být kreativní a promyslet si, jak by měla vaše předsíň na hosty působit.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Foto: Designblok

Designblok 2021 bude o štěstí. Co je štěstí?

Letošní festival se bude z větší části odehrávat stejně jako loni v prostoru zvaném Gabriel Loci na pražském Smíchově a nově též na Starém Městě v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Mimo hlavní prostory jsou otevřena i další neméně zajímavá místa, na instalace mohou návštěvníci narazit takřka po celé Praze. 23. ročník…

Zdroj: Tomáš Kovařík

OBRAZEM: Ohlédnutí za festivalem Open House Praha 2021

Další ročník, letos sedmý, festivalu Open House Praha je za námi. Hlavní víkendový program nabídl k návštěvě nakonec celkem 79 objektů či prostorů, které nejsou obvykle přístupné. Festival otevřel letos celkem 26 novinek a již v sobotu se u několika z nich tvořily ráno fronty zájemců, takže není překvapením, že letos…

Průběh rekonstrukce - bazén hotelu Thermal Karlovy Vary. Zdroj: Hotel Thermal

Jak se změní hotel Thermal? Celý rozhovor s ředitelem

Hotel Thermal prochází v současné době velmi sledovanou rekonstrukcí, modernizací. Nedávno otevřený, byť ne zcela dokončený bazén je jen malá část. Hotel prochází změnami zvenku, je čištěna fasáda, vyměňována okna, obnovován nátěr. Přestavba se týká i interiérů chodeb nebo pokojů.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA