Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Pracuji z domova. Jak si vybavit home office?

Téma domácích kanceláří nebylo nikdy tak „žhavé“ jako poslední dva roky. Loni na jaře ještě řada z nás pracovala od kuchyňského stolu, ale druhý lockdown i ty nejurputnější optimisty postavil před otázku: jak si to doma zařídit, aby se mi dobře pracovalo?
Zdroj: Konsepti.com

Když není práce z domova jen občasnou záležitostí, je stejně jako v případě kancelářských prostor potřeba myslet na ergonomii. Jinak si můžeme nenávratně poškodit své zdraví. Co je nezbytné?

Nastavitelná židle

Měkká polohovatelná židle s opěrkami na ruce by měla být samozřejmostí jak v samostatné domácí pracovně, tak v pracovním koutu. Je-li k tomu všemu ještě na kolečkách, nelze jí nic vytknout. Před nákupem je dobré si vyzkoušet, zda nám skutečně vyhovují jak její rozměry, tak jednotlivé funkce. Ty by měly být zejména snadno ovladatelné.

  • Pracovní židle AT Mesh byla vyvinuta ve spolupráci s Německou sportovní univerzitou v Kolíně nad Rýnem. Díky unikátní technologii Trimension aktivně podporuje zdravý pohyb i při sezení. 19 500 Kč, Konsepti.com (Wilkhahn)
  • Kancelářská židle Kinesit umožňuje volitelné nastavení výšky opěradla, područek a dalších ergonomických prvků. 21 500 Kč, Konsepti.com (Arper)

Pracovní stůl Eames Desk Unit Zdroj: Konsepti.comPracovní stůl Eames Desk Unit Zdroj: Konsepti.com

Stůl vhodných rozměrů

Při výběru stolu bychom měli brát na zřetel nejen vyhovující výšku – uvádí se, že by měla být 720 mm (plus minus 15 mm). Důležitá je také velikost pracovní plochy tak, abychom se při práci mohli obklopit vším, co k ní potřebujeme.

Někomu stačí notebook a myš, v takovém případě vystačí i s menším stolem na laptop. Potřebujete-li mít po ruce různá „lejstra“, vzorníky, poznámkové bloky, pak volte stůl, který má na šířku minimálně 120 cm.

  • Pracovní stůl Meety nezapře inspiraci konstrukcí mostů. Díky odolným, ale lehkým hliníkovým nohám působí základna, jako by se vznášela. 26 500 Kč, Konsepti.com (Arper)
  • Pracovní stůl Eames Desk Unit (EDU) předběhl svou dobu. Jeho výhody oceníte i dnes – je praktický, lehký a transparentní, navíc zabírá málo místa a laptopu zkrátka sluší. 39 325 Kč, Konsepti.com (Vitra)

Stůl Tone Zdroj: Konsepti.comStůl Tone Zdroj: Konsepti.com

Střídání poloh při práci

Při práci na home office nám mnohdy chybí pohyb, kterým jsme při běžné práci v kanceláři alespoň částečně kompenzovali dlouhé sezení. Zkuste tedy během pracovního dne alespoň střídat různé polohy a vyzkoušejte alternativní způsoby sezení.

  • Stolička Stand-Up je tak trochu jako z pohádky o chytré horákyni. Nebudete s ní ani sedět, ani stát. A vaše tělo vám za to poděkuje! 8843 Kč, Konsepti.com (Wilkhahn)

Skvělé také je, když váš stůl umožňuje regulovat svou výšku tak, abyste si čas od času mohli dopřát i práci vestoje. Pokud kombinujete různé způsoby sezení a chvilku při práci dokonce stojíte, snižujete tak riziko různých neduhů, které může dlouhý pobyt na židli způsobit.

  • Stůl Tone umožňuje snadno nastavit výšku pracovní desky, čímž přispívá ke zdravému střídání poloh při práci. Cena na dotaz, Konsepti.com (Knoll)

Stolní lampa Kelvin Edge Base Zdroj: Konsepti.comStolní lampa Kelvin Edge Base Zdroj: Konsepti.com

Dostatek světla

Nedílnou součástí zdravého pracovního prostředí je kvalitní osvětlení. Kromě centrálního svítidla v místnosti, kde pracujete, by k němu měla patřit i vhodná pracovní lampa. Měla by být nastavitelná tak, aby vždy vyhověla vašim potřebám, a mít dostatečnou intenzitu světla. Důležitá je i barva (teplota chromatičnosti), pro práci je vhodné spíše bílé světlo s podílem modré složky, která podporuje soustředění. Úplně nejlepší je, když světelný zdroj umožňuje barvu světla přepínat.

  • Stolní lampa Kelvin Edge Base disponuje možností volit si mezi dvěma barvami světla (s hodnotou 2700 a 3200 K) i funkcí stmívání.10 706 Kč, Konsepti.com (Flos)

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Energie v EU - ilustrační obrázek, fotolia, Sehenswerk

Šéfové států EU budou hledat způsob, jak zkrotit ceny energií

Prezidenty a premiéry zemí Evropské unie čeká dnes v Bruselu debata o tom, jak se efektivně a podle společných pravidel vyrovnat s rychlým růstem cen energií. Na summitu, který bude zřejmě posledním pro německou kancléřku Angelu Merkelovou a možná i pro českého premiéra Andreje Babiše, se budou věnovat i covidové…

Plyn, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Na kladenské burze roste poptávka po nákupu energií

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) výrazně stoupl počet zájemců o nákup energií. Nejde jen o firmy nebo organizace, které byly nucené odejít od svých dodavatelů. Zvýšila se zejména aktivita odběratelů, kteří na ČMKB běžně energie nakupují a vyčkávali, zda po letošním prudkém růstu cen nenastane nějaká…

Plyn, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, sergbob

Největší distributor plynu v ČR poskytne firmám více času na změnu dodavatele

Společnost GasNet, největší distributor plynu v Česku, je připravena poskytnout firmám, na které se nevztahuje institut dodavatele poslední instance (DPI) po konci Bohemia Energy, čas navíc na změnu dodavatele. Předpokladem je jejich aktivní přístup k řešení situace. Jde o společnosti, jejichž roční spotřeba plynu…

Elektřina - ilustrační obrázek, gina-sanders---fotolia

Bohemia Energy: Závazkům dostojíme, nezkrachovali jsme, pouze ukončili činnost

Končící energetická skupina Bohemia Energy dostojí všem svým závazkům vůči zákazníkům, zaměstnancům, bankám i dodavatelům. Firma odmítá tvrzení, že zkrachovala. Společnost to sdělila v dnešním tiskovém prohlášení. Uvedla, že k utlumení činnosti a ukončení dodávek elektřiny a plynu přistoupila právě z důvodu, aby…

Elektroměr - ilustrační obrázek, gina-sanders---fotolia

ERÚ: Zákazníkům Bohemia Energy se dodavatelé poslední instance ozvou sami

Zákazníkům Bohemia Energy, která oznámila ukončení činnosti, se jejich dodavatel poslední instance sám ozve během několika dnů. Sami nemusí nic dělat, nikam chodit ani volat na pobočky, o nepřetržitou dodávku energií nepřijdou. Od nového dodavatele dostanou základní informace a oznámení o ceně, za kterou jim bude…

Nová zelená úsporám, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Začíná příjem žádostí do další etapy Nové zelené úsporám, nabídne 39 mld. Kč

Dnes začíná příjem žádostí do další etapy dotačního programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Na ekologická opatření má být do roku 2030 k dispozici nejméně 39 miliard korun z národních i evropských zdrojů. Podobu této části představili zástupci Ministerstva životního prostředí (MŽP) a Státního fondu životního prostředí…

Plyn, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

ERÚ prošetřuje možné nefér jednání Bohemia Energy, Europe Easy Energy a Lumiusu

Energetický regulační úřad (ERÚ) prošetřuje dodavatele energií Bohemia Energy, Europe Easy Energy a Lumius kvůli možnému nefér jednání na trhu s energiemi. Řekl to mluvčí úřadu Michal Kebort. U společností Bohemia Energy a Europe Easy Energy šetří podle něj ERÚ možné porušení zákona o ochraně spotřebitele, konkrétně…

Stavba, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Počet zahájených staveb bytů v ČR do konce srpna vzrostl o polovinu

Stavební firmy v Česku zahájily letos do konce srpna stavbu 10.277 nových bytů v bytových domech, meziročně o polovinu více. Tempo růstu se zvýšilo z 37,2 procenta na konci července. Nejvíc jich bylo v Praze, kde do konce srpna jejich počet vzrostl o 61 procent na 4295. Počet zahájených staveb rodinných domů v ČR…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA