REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Dekory a materiály, které oceníte v každém interiéru

Řešíte nedostatek úložných prostor a nechcete si byt zastavět skříněmi? Správně navržené úložné prostory ale modernímu vzhledu interiéru vašeho domova neublíží, právě naopak. Inspirací mohou být následující návrhy, vycházející z Globální a Trendové kolekce dekorů Kronodesign od českého výrobce Kronospan.

Luxusní ložnice s dostatkem úložných prostor

Kromě promyšleného návrhu konstrukce nábytku, je důležitá zejména vhodná kombinace dekorů a materiálů. V našem návrhu ložnice je použit dřevodekor K079 PW Grey Clubhouse Oak v neutrálním šedém tónu na větších plochách. A přestože odstín 5981 BS Cashmere na dřevodekor barevně navazuje, vytváří kontrast, a tím celou plochu oživuje. Dojem luxusu dodává ložnici dominantní prvek, kterým je kovolaminát AL04 Brushed Gold na stěně za postelí. Důležité jsou samozřejmě i detaily v podobě nábytkových hran. V tomto případě navazuje hrana barevně na již zmíněný kovolaminát. Jedná se o kontrastní metalickou nábytkovou hranu od českého výrobce Hranipex, konkrétně HD 29930 ABS hrana zlatá. V kombinaci s touto kontrastní metalickou hranou vynikne i jemná kresba dřevodekoru.

Návrh ukazuje maximální možné využití plochy ložnice pro vznik úložných prostor, aniž by celek působil stísněně nebo přeplněně. Základem je kromě vybraných dekorů také vhodné rozložení nábytku. V návrhu jsou například otevřené niky, které „rozbijí“ velké plochy. Použité dekory vyniknou také díky důmyslnému nasvícení, které zajišťují svítidla ve stylu glamour. Potřebné útulnosti je docíleno kobercem, bez kterého si řada lidí ani ložnici představit nedovede. 

V dnešní době, se comebacku dočkaly obývací stěny „od stěny ke stěně“ a „od podlahy ke stropu“, které nabízejí dostatek úložného prostoru. Dnes si navíc každý může vybrat z velkého množství dekorů a materiálů a obývací stěny tedy nejsou unifikované. Naopak, mohou vzniknout originální kousky, které ozdobí každý pokoj.

V návrhu je použit dřevodekor K086 PW Natural Rockford Hickory doplněný o klasický dekor 8100 SM Pearl White. Dřevodekor se zajímavou kresbou a neutrální barevností je jemný, bez náznaku žlutých nebo oranžových podtónů. Moderní vzhled dřevodekoru K086 PW Natural Rockford Hickory podtrhují  šedé odstíny v kresbě, díky nimž působí  velmi originálně a navíc ho lze kombinovat s různými barevnými dekory. Skvěle vypadá vedle teplých odstínů, jako je trendy červená a terakotová, ale i vedle široké škály chladných barev.

Obývací pokoj s úložnými prostory

Ať už jsou tedy vaše preference jakékoli, tento dřevodekor můžete kombinovat s barvami sytými i pastelovými. My jsme použili bílý dekor 8100 SM Pearl White, který celek prosvětlí a zjemní. Příjemný dřevodekor působí vždy útulným dojmem a při správné volbě rozvržení skříněk a polic, nebude ani stěna vypadat mohutně, přestože bude poskytovat dostatečné množství úložného prostoru.

K086 PW Natural Rockford Hickory

8100 SM Pearl White

Kuchyně s jídelnou

Určitě budete souhlasit, že kuchyně spojená s jídelní a obývací částí bývá mnohdy nejfrekventovanějším místem v každém domě. Je to místo, které by v každém mělo vyvolat příjemný pocit útulného domova. A abychom tento pocit umocnili, navrhli jsme desku linky a ostrůvku v dekoru K104 SL Dark Lunar Stone. Tento lehce výrazný a přesto barevně neutrální dekor je použit také na obkladu za linkou a televizní stěnou v obývací části. Podařilo se nám tak opticky propojit celou místnost, kdy kuchyňská linka přímo navazuje na nábytek v obývací části. Neskutečnou harmonii dodává prostoru použití jemného odstínu 7045 SU Satin na pohledových dvířkách. Doplňkovým  dekorem je K078 PW Dark Riverside Cherry, který svým lehce načervenalým podtónem prostor zahřeje.

K104 SL Dark Lunar Stone patří mez odolné HPL lamináty a je přímo určen pro výrobu  pracovních  nebo obkladových desek. Navíc povrch toho materiálu vynikne ještě víc v přirozeném denním světle, kdy je vidět jeho zajímavá struktura. Jelikož je dekor 7045 SU Satin k dispozici jako lamino i laminát, může si každý vybrat dle svých potřeb a finančních možností, jaký materiál zvolí. Naopak pro stolovou desku z K078 PW Dark Riverside Cherry přímo doporučujeme vybrat  mnohem odolnější variantu HPL laminátu.

Posledním interiérem, kterému se dnes budeme věnovat, je návrh prázdninového apartmánu. V apartmánu můžete trávit dovolenou a víkendy v létě i v zimě, je dobré navrhnout si ho tedy tak, aby vám v něm bylo dobře v každém ročním období. Na druhou stranu se vám zřejmě dekory ani nestihnou okoukat a můžete být tedy při návrhu více kreativní a volit výraznější barvy a dekory. Základem našeho návrhu se stal opět dřevodekor doplněný o barevný odstín a tentokrát i kovolaminát. 

Prázdninový apartmán

Dřevodekor  K354 PW Colonial Grange Oak sice působí rustikálně, ale lze jej použít i do moderních prostor a vytvořit tak potřebný kontrast. My jsme ho použili na horní skříňky kuchyňské linky a skříňku pod televizí v obývací části. Tento zajímavý dekor jsme, na spodních skříňkách kuchyňské linky, doplnili výrazným tyrkysovým odstínem 0245 SU Ocean. Jedná se o barevně sytý dekor plný energie. Měděný kovolaminát AL05 Brushed Copper svým metalickým povrchem oba dva dekory ještě rozzáří a dodává interiéru dojem luxusu a originality. Použili jsme ho jako zástěnu kuchyňské linky a je rovněž i na stěně za televizí.  

Do apartmánu jezdíte relaxovat a určitě nechcete trávit mnoho času úklidem. Proto je dobré do interiéru zvolit dobře udržovatelné a praktické materiály. Lamina a lamináty díky svým hladkým a dobře čistitelným povrchům praktické rozhodně jsou. Na pracovní desku v kuchyňském koutu jsme navíc použili interiérovou kompaktní desku řady Slim Line, která umožňuje spodní montáž dřezu. Díky této instalaci dřezu je vše v jedné hladké ploše bez drážek a přechodů, a tím pádem opět snazší na údržbu.  

Tyto a další návrhy interiérů si můžete prohlédnout také ve videu na YouTube kanálu Kronospan CR.

Představí vám je přímo designérka, která je navrhla.

Všechny dekory z Globální a Trendové kolekce naleznete na:

www.kronospan-express.com

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: KRONOSPAN CR, spol. s r.o

Výběr správného dekoru do atraktivního interiéru

Ve chvíli kdy plánujete rekonstrukci stávajících interiérů, nebo řešíte návrh úplně nového interiéru, hledáte mnohdy inspiraci, nápad. Český výrobce desek na bázi dřeva Kronospan CR po celý rok přinášel inspiraci v celoroční kampani Dekor měsíce. V rámci kampaně představil v průběhu roku dvanáct návrhů atraktivních…

Zdroj: KRONOSPAN CR, spol. s r.o.

Inspirace z Kronospanu pro design vašeho interiéru

Pro všechny, kteří hledají inspiraci a možná i odvahu pro kreativní kombinace v interiérovém designu, připravil Kronospan na celý rok 2021 unikátní kampaň Dekor měsíce. V rámci kampaně Kronospan spolupracuje s interiérovou designerkou Ivou Bastlovou.

REKLAMA
REKLAMA