REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Budoucí akvizice první fáze Vysočanského mlýna v Praze Vysočanech

MINT I. rezidenční podfond SICAV podepsal akviziční dohodu na první etapu Vysočanského mlýna se společností Metrostav Development a.s., v rámci které MINT získá do svého portfolia přes 200 nových bytů k pronájmu v nově vznikajícím komplexu Vysočanského mlýna v areálu bývalých pekáren Odkolek.
200 nových bytů k pronájmu v nově vznikajícím komplexu Vysočanského mlýna v areálu bývalých pekáren Odkolek, Foto: Metrostav Development
200 nových bytů k pronájmu v nově vznikajícím komplexu Vysočanského mlýna v areálu bývalých pekáren Odkolek, Foto: Metrostav Development

„Pro náš MINT I. rezidenční podfond SICAV se jedná o důležitou transakci, která podtrhuje jasnou strategii fondu – poskytovat kvalitní a moderní nájemní bydlení s vysokým standardem v atraktivních lokalitách. I proto jsme rádi, že první obchod v Praze uzavíráme s tak významným a renomovaným developerem jako je Metrostav Development,“ říká Radim Bajgar, partner v nemovitostní skupině Mint Investments. „Jedná se o první krok k dlouholetému partnerství a to nejen při samotné výstavbě nemovitostí, ale také pro následnou spolupráci při provozování výjimečného komplexu Vysočanského mlýna, který se stane mimořádným místem pro život s jedinečnou kombinací špičkové rezidenční architektury, doplňkových komerčních funkcí a moderního umění. To vše v atmosféře bývalého industriálního areálu pekáren Odkolek,“ dodává Bajgar.

„Prodej celé první etapy ještě před zahájením samotné výstavby vnímám jako potvrzení našich schopností generovat investorsky mimořádně atraktivní developerské projekty. Projekt Vysočanský mlýn velice citlivě naváže na industriální minulost lokality, přičemž vytvoří plnohodnotnou rezidenční čtvrť,“ říká Petr Štyler, ředitel developmentu společnosti Metrostav Development. „Naším cílem je vytvářet moderní město. Proto se v naší společnosti chováme mimořádně nejen ke zvolené lokalitě, ale i k jejímu veřejného prostoru. A jak je vidět, vybraní investoři to chápou a umějí ocenit,“ dodává.

Na složité transakci se za stranu Mintu podíleli poradci bpv Braun Partners, Project Management Service, EY a Svoboda&Williams. Ze strany Metrostav Development pak poradenské společnosti BNT a KPMG.

Hodnotu transakce si společnosti nepřejí zveřejňovat.

Komplex Vysočanský mlýn

Vysočanský mlýn je nově vznikající komplex v areálu bývalých pekáren Odkolek. V rámci tří etap vznikne poutavá kombinace rezidenčních budov a komerčních funkcí, které budou doplněny o umělecká díla. Cílem revitalizace je využít potenciál území, navázat na industriální minulost místa a do areálu znovu vnést život a otevřít ho veřejnosti. V rámci první etapy vzniknou 4 objekty nabízející téměř 12 000 m2 bytových ploch. Na první etapu naváže v příštím roce i druhá etapa, která bude nabídnuta veřejnosti.

Bývalý Freyův cukrovar byl založen v roce 1835 jako první průmyslový podnik Vysočan. Sousední Pekárny Odkolek zde byly postaveny až o téměř 80 let později, tedy v době, kdy byla výroba v cukrovaru ukončena. Po 2. světové válce se areál bývalého Freyova cukrovaru stal součástí pekáren. Ty v té době byly jednou z největších firem svého druhu. Dnes jsou však oba areály rozsáhlými, veřejnosti nepřístupnými brownfieldy a chátrají. Společnost Metrostav Development, a. s. v současné době připravuje projekt revitalizace tohoto území. Cílem revitalizace je využít potenciál území, navázat na industriální minulost místa a do areálu znovu vnést život a otevřít ho veřejnosti.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Reality

Zdroj: AdobeStock - photoschmidt

Domov v karavanu, maringotce, v přívěsu? Bydlení snů, které není pro každého

Minimalismus je v trendu. Pionýři alternativních způsobů bydlení ze zahraničí nám prezentují nepřeberné výhody bydlení v malých mobilních domcích. Ano, život v domech na kolech, maringotkách a přestavěných mikrobusech má jistě své kvality. Ale také pár neduhů, které se rovněž hodí zmínit. Jaké to jsou?

Nový pražský park u slepých ramen Vltavy Foto: Crestyl

Nový pražský park u slepých ramen Vltavy

Čtvrť s názvem DOCK se staví v atraktivní lokalitě na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic okolo dvou slepých ramen Vltavy. Kompletní dokončení je naplánováno na druhou polovinu roku 2022. Otevření přilehlého parku označují realizátoři jako důležitý mezník ve vývoji tohoto ojedinělého projektu.

Zdroj: AdobeStock - pavlobaliukh

Co to je BPEJ? Číslo prozradí kvalitu půdy. Jak jej správně přečíst?

Bonitovaná půdně ekologická jednotka patří mezí základní informační zdroje o zemědělských půdách a stanovištích v České republice. Vychází z ní velké množství legislativy a praktických výstupů, o nichž to ani na první pohled nemusíme tušit. Je vyjádřena pětimístným kódem.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Daikin

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma s čističkou vzduchu v ceně

Čistička vzduchu v hodnotě 24 000 Kč k tepelnému čerpadlu zdarma

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA