Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Czech Best Managed Companies má vítěze i v oblasti realit. Již podruhé získala ocenění společnost PSN

Program Deloitte Best Managed Companies pravidelně uděluje prestižní titul, který má ve světě tradici více než 28 let. Již druhým rokem se z ocenění mohou těšit i české firmy. Již druhým rokem se mezi oceněné firmy dostala společnost PSN, jako jediný zástupce z oblasti nemovitostí. Zařadila se po boku takových společností jako Zásilkovna, Pilulka Lékárny nebo AKESO holding.
City Empiria Zdroj: PSN
City Empiria Zdroj: PSN

Uspěly i v roce pandemie

„Jsem rád, že i v situaci, kdy svět bojoval s pandemií covidu-19, se do programu Czech Best Managed Companies, který oceňuje kvalitu řízení firem, přihlásilo o více než polovinu více společností než do prvního ročníku a že způsob hodnocení společností prokázal univerzálnost i pro mimořádné období a napříč odvětvími ekonomiky,“ uvedl Miroslav Svoboda, lídr programu a partner v Deloitte Private.

„Firmy mají za sebou náročný rok a je důležitější než kdy jindy ocenit jejich úspěchy, strategické vedení a inovativní myšlení. To, s jakou odhodlaností a vytrvalostí přestály pandemický rok, je inspirativní,“ dodává Monika Zahálková, předsedkyně poroty Czech Best Managed Companies, členka Řídícího výboru Czech Institute of Directors a výkonná ředitelka České bankovní asociace.

AKESO holding, zástupce Czech Best Managed Companies z oboru zdravotnictví, ale i oceněné společnosti Pilulka lékárny nebo Zásilkovna přitom museli čelit pandemickému ruchu nejvyšší úrovně. Rušno však bylo i na trhu realit. Ten se po krátkém výpadku s příchodem koronaviru vydal opačným směrem než většina odvětví.

Zdroj: PSNZdroj: PSN

Nemovitosti jako jistota

Zatímco ty nejvíce zasažené firmy musely řešit razantní pokles tržeb, zájem o nemovitosti dosahoval v pandemii závratných výšek. Nemovitosti totiž prokázaly svoji stabilitu a jako forma bezpečného uložení peněz přilákaly drobné i velké investory. Jako investor ostatně působí i společnost PSN, která v roce 2021 oslavila třicáté výročí působení na trhu realit a radost si udělala hned dvojnásobným zařazením mezi Czech Best Managed Companies. I PSN prokázala značnou odolnost vůči nepříznivým podmínkám a schopnost nahlížet na každou změnu jako na výzvu. Blíže popisuje Michal Kozdera, CFO společnosti PSN: „Určitý dočasný pokles jsme zaznamenali u výnosů z nájemného, ty však představují jen malou část celkových tržeb společnosti. Podstatná část našeho byznysu nebyla naštěstí pandemií příliš negativně ovlivněna, prodeje bytů i akvizice nových nemovitostí proběhly v plánovaných objemech, a navíc se zvýšil počet potenciálních akvizičních příležitostí.“

PSN se v roce 2020 také podílela na těch největších transakcích realitního trhu, třeba nákupem ikonického mkrakodrapu City Empiria na Pankráci. A v nákupech pokračuje i letos. S mírným zpožděním si jako dárek k narozeninám nadělila pozemek po bývalém komplexu Transgas, který koupila od HB Reavis za 870 milionů korun. Nyní připravuje detailní studii jeho využití, počítá s multifunkčním objektem, který by okolí Václavského náměstí kultivoval.

Investiční apetit PSN neopouští. Stále také disponuje vlastním kapitálem, a tak se jako investor dokáže vyhnout zdlouhavým schvalovacím procesům. Majitelům nabízí rychlé jednání a spolehlivost, které ocenění Best Managed Companies jenom potvrzuje. Prodáváte nemovitost? Kontaktujte akviziční tým PSN!

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Zdroj: Česká agentura pro standardizaci

Stavařina to je dřina? Nemusí. Robotizace změní i stavebnictví

Jednotvárné a těžké lidské práce nás – snad brzy – zbaví roboti. Tomuto trendu se nevyhne ani stavebnictví. Metoda BIM k tomu otevírá dveře. Informace s Digitálního modelu stavby (DiMS) umožní řídit autonomní stroje i roboty. Takže záhy může nastat doba, kdy lidí na stavbě bude třeba mnohem méně.

Foto: Petr Polák

Tři domy a dvůr pod Lysou horou

Provozní areál údržby golfového hřiště Golf & ski resortu v Ostravici je tou správnou výzvou pro architekta. Jak pojmout ryze účelové zařízení, architektonicko-urbanistické řešení, finanční stránku, materiálové pojetí a začlenění do stávající horské zalesněné krajiny Beskyd? To vše zde naleznete.

Zdroj: AdobeStock.com - iryna

Smlouvy o dílo ve stavebnictví očima právníků: pět nejčastějších chyb objednatelů

Jakých chyb se nejčastěji dopouští objednatelé staveb? Dejte si pozor na tyto zásadní. Smlouva o dílo sice dle zákona může být ústní, ale u staveb lze doporučit písemnou formu. Porušuje-li zhotovitel své povinnosti, oznamte mu to písemně. Nepodceňujte důležitost předávacího protokolu a vady vytkněte bez zbytečného…

Zdroj: AdobeStock.com - bigshottheory-1

Fotovoltaika na bytovém domě umí snížit účty za elektřinu až o třetinu. Čeká se ale na komunitní energetiku

Fotovoltaická elektrárna na bytovém domě může obyvatelům přinést úspory na elektřině v desítkách procent. Navíc na ni lze získat 50 % dotací z programu Nová zelená úsporám. Proč tedy v dobách vysokých cen elektřiny zažívá fotovoltaika boom jen na rodinných domech? Instalace fotovoltaiky na bytový dům je totiž v roce…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA