REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nadzemní nádrže na vodu i pro omezené prostory

Zachytávání dešťové vody do nádrží různých velikostí je již obvyklá praxe. Umístění nadzemní nádrže kamkoliv do domu nebo na pozemek však někdy bývá oříšek. Výrobce MEA Water Management vyřešil problém s omezeným prostorem různými tvary nadzemních nádrží.
Zdroj: MEA Water

Nadzemní nádrže jsou 100 % vodotěsné a vyrobeny bez svařování. Může se v nich uchovávat i pitná voda, nejen užitková. Samonosné nádrže z polyetylenu se umisťují do venkovních, ale i vnitřních prostor. Zachytí od 300 do 15 000 l a dají se optimálně skládat k sobě.

Menší nádrž ve tvaru kvádru o objemu 300 l s výškou pouhých 50 cm v délce 160 cm se může umístit do zahradního domku, pod vyšší terasu nebo dokonce pod lavičku. 

Svislá úzká nádrž o objemu 500 l je široká pouze 65 cm a při dvojnásobné kapacitě má šířku jen 80 cm.  Při těchto rozměrech se snadno umístí i do sklepa, garáže, kůlny nebo technického zázemí. Důvod je prostý, ale zásadní – pronesete jí dveřmi!

MEA nadzemní nádrže - Valigia

Nádrže MEA mají řešení i pro umístění například pod šikmou střechu, přístřešek nebo pod schodiště. Zkosená stěna nádrže tvaru kvádru umožní její umístění i do méně obvyklých prostor.

MEA nadzemní nádrže - Sottoscala

Svislá kruhová samonosná nádrž podle svého průměru a výšky pojme od 300 l až po 15 000 l. Nádrže se mohou vzájemně propojit a tak zvyšovat jejich objem. Při akumulaci dešťové vody je důležité umístit před nádrž účinný filtr, většinou okapový.

MEA nadzemní nádrže Panettone velká

Vodorovná válcová nádrž, cisterna, může skladovat od 1000 do 5000 l kapaliny. Cisterna patří mezi nejpoužívanější nádrže pro akumulaci vody a slouží i pro zemědělské účely.

Video o hospodaření s vodou v obytné zástavbě:

MEA Water Management s.r.o.

logo
Nad Primaskou 9
10000 Praha 10

zelená linka: 841 111 128
e-mail: praha@mea-odvodneni.cz

web: www.mea-odvodneni.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Škola, ilustrační obrázek, fotolia

MŠMT chce do budoucna snížit spotřebu energií až o 15 procent

Ministerstvo školství (MŠMT) chce do budoucna snížit spotřebu energií až o 15 procent. S podporou z evropských dotací se nyní chystá vyměnit okna, zateplit půdy, vyměnit plynové kotle a světla. Úřad rovněž postupně snižuje teplotu na svých chodbách a v kancelářích a školí zaměstnance, jak mají s energiemi šetřit. Na…

Brno, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, aharond

V Brně se majitelé budov budou moci hlásit k městské solární elektrárně

Majitelé budov na území Brna se od ledna budou moci hlásit o připojení do vznikající městské solární elektrárny, kterou postupně buduje SAKO Brno Solar. Jde o dceřinou společnost městské odpadové firmy SAKO Brno. Novinářům to řekli náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL) a předseda představenstva SAKO Brno Filip…

Zdroj: ABB

Jak uspořit energie v domácnosti pomocí chytré elektroinstalace

Ušetřit za elektrickou energii prostřednictvím nové elektroinstalace, rekonstrukce nebo jen dílčích „upgradů“? Poradíme jak na to. Zaměříme se na prvky chytré elektroinstalace v domácnosti, jejichž fungování přináší reálné úspory.

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Šumperská radnice zřídí novou pozici energetika, městu má pomoci uspořit peníze

Šumperská radnice se rozhodla zřídit novou pozici energetika, městu má pomoci navrhovat úsporná opatření a dohlížet na jejich dodržování. Nastoupit by měl již od října, potvrdil to starosta města Tomáš Spurný (Pro Šumperk). Důvodem vytvoření nové pracovní pozice jsou současné náklady města kvůli rapidnímu zvýšení cen…

Zdroj: regulus.cz

Jak skutečně ušetřit se solárním ohřevem vody

Se solárním ohřevem lze významně snížit účty za přípravu teplé vody a větší instalace mohou pomoci i při vytápění. Zároveň lze na fototermické systémy získat dotace. Jak fototermické systémy fungují?

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA