REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Garážovým vratům i žaluziím LOMAX kraluje šedá barva. Ptáte se proč?

Barvami roku podle společnosti LOMAX jsou jednoznačně odstíny silver grey a basalt grey. Nejen kvůli modernímu odstínu ale také kvůli fyzikálním vlastnostem.
Zdroj: Centrum bydlení a designu

Již dlouhá léta diktují výběr trendy barev pro interiéry ti největší světoví výrobci nátěrových hmot. Největší slovo v tomto ohledu mají společnosti Pantone Color Institute nebo Akzo Nobel známá značkou interiérových nátěrových hmot Dulux. Zatímco tito globální hráči zvolili pro rok 2021 kombinaci dvou barev, šedé a zářivě žluté, společnost LOMAX přichází s jinými odstíny – silver grey (RAL 7001) a basalt grey (RAL 7012). Má to své logické důvody: lepší sladění venkovního stínění s moderními fasádami a okny i lepší fyzikální vlastnosti. LOMAX je jedinou firmou na českém trhu, která tato řešení nabízí napříč celým sortimentem. Vyznačují se totiž příznivějšími vlastnostmi než dlouhodobě velmi populární odstín antracit (RAL 7016). Právě jemu se z hlediska odstínu poměrně blíží, v obou případech jsou však o něco světlejší. To je příčinou lepších fyzikálních vlastností.

Barvy, které si lépe poradí se sluncem

Pozitivní reakce architektů i zákazníků ukazují rostoucí oblibu těchto barev. Dnes patří obecně mezi nejoblíbenější barevná řešení. LOMAX je v tomto směru skutečně jediným na trhu, který obě uvedené barvy nabízí ve standardu napříč celý sortimentem a umožňuje tak uživateli sladit jednotlivé prvky domu nejen vzájemně, ale také s fasádou či okenními rámy.

Pokud bychom měli jít více do hloubky, pak se musíme dotknout testu celkové sluneční difuze podle normy ASTM E 903 s přímým slunečním zářením ASTM G173-03. Pozitivní výsledek těchto odstínů ukazují zejména naměřené hodnoty pohltivosti slunečního záření u žaluzií. Ve srovnání s antracitem vychází zmiňované odstíny o 15 % lépe. Lépe vycházejí i další hodnoty: pohltivost či absorptivita materiálu, která popisuje, jaké množství záření bylo materiálem pohlceno v poměru k množství záření, které na materiál dopadlo. S tím souvisí i druhá důležitá vlastnost, a to je odrazivost, někdy uváděná jako reflexe. Odstíny basalt grey a silver grey vykazují mnohem vyšší odrazivost.

Okna, dveře, vrata, žaluzie nebo rolety - vše jednou barvou

Kromě obou odstínů je možné žaluzie LOMAX pořídit i v dalších sedmi barevných variantách. Mimo zmíněného antracitu jsou to i hnědá, stříbrná, temně stříbrná, metalická šedá, bílá a bronzová. Tyto odstíny jsou zároveň dostupné i v případě dalších produktů společnosti LOMAX pro možnost maximálního barevného sladění celé stavby.

Dodejme, že u garážových vrat je výběr barev bohatší – dosahuje více než dvou a půl tisíce možných odstínů, základním vzorníkem RAL počínaje a variantami imitace dřeva konče.

Barvou roku tedy není zářivě žlutá, ale silver a basalt grey!

Můžete se přijít přesvědčit na vlastní oči - do showroomu LOMAX v areálu Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně.

Centrum bydlení a designu Kaštanová

Kaštanová 515/125a

620 00 Brno - Tuřany

telefon: +420 607 000 707, e-mail: info@kastanova.cz, www.kastanova.cz

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Ploty, vrata

Chraňte svůj majetek i soukromí

Chraňte svůj majetek i soukromí

Ochrana majetku by dnes měla být prioritou každého z nás. Je jasné, že v rámci něho se zaměřujeme na několik základních věcí, kam patří třeba bezpečnostní dveře a podobné prvky. Začít ale můžeme už v oblasti našeho pozemku, který můžeme důkladně oplotit.

Rozmanitost plotů, předělů a zástěn

Rozmanitost plotů, předělů a zástěn

Přestože klasické plaňkové oplocení má stále svoji poezii, zvláště u venkovských stavení, současní investoři bývají mnohem náročnější. Na počátku je vždy nadmíru důležité vědět, co vlastně chceme v prostoru oddělit, co zdůraznit a co naopak potlačit nebo zastínit. Pak se teprve rozhodneme pro vhodnou technologii a…

Příprava garáže a vrat před zimou

Příprava garáže a vrat před zimou

Nastává čas podzimních plískanic, kdy každý řidič ocení, aby mohl vozem pohodlně zajet až do garáže. Podle specialisty Lubomíra Valenty je toto období současně ideální na přípravu garáže před zimním obdobím, kdy garážová vrata trpí nejvíce. Pokud své garáži věnujeme na podzim několik desítek minut péče, odvděčí se…

REKLAMA