REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak vybrat dlažbu na terasu? Myslete na vzhled i odolnost

Chcete dokonalou terasu? Pak musíte začít pěkně od podlahy, tedy přesněji řečeno od dlažby a jejího výběru. Myslete proto na její vzhled, povrch, odolnost i na snadnou údržbu.
Zdroj: BEST a.s.

Při výběru dlažby pamatujte hlavně na to, že po ní budete chodit i desítky let. Pokud výběr podceníte, může se stát, že dlaždice k vašemu domu „nesednou” nebo že se brzy poškodí.

Přitom se tomu můžete snadno vyhnout.

Vzhled: Důležitý je rozměr i barvy

Základním prvkem, který lidé u terasové dlažby sledují, je její vzhled. Logicky. Právě ten má zaručit, že budete s terasou spokojení. A že se vám bude líbit třeba i za 10 letech.

Nejčastější rozměr terasové dlažby je 40x40 cm. Vybírat ale můžete i větší rozměry, výborně se tak hodí k moderním domům. Jako například BEST – TERASOVÁ TABELO 60x60 cm. Zdroj: BEST a.s.

Pokud chcete, aby byla terasa nadčasová, zaměřte se nejdřív na rozměr dlaždic. Zatímco ke starším venkovským chalupám se hodí hlavně menší zámková dlažba, u moderních domů hrají prim dlaždice s rozměry 40×40 cm a víc.

Terasa tak má méně spár a působí čistěji, moderněji a elegantněji. Velké dlaždice navíc opticky zvětšují prostor. Oceníte to zejména v případě, že nemáte na terasu příliš prostoru.

A pokud u terasových dlaždic zvolíte vhodnou barvu, sladíte je i se 100 let starou chalupou. Můžete je tak použít prakticky kdekoliv.

Barvu přitom vybírejte hlavně tak, aby ladila s vaším domem. Díky tomu bude terasa vypadat vždy dobře.

Navíc je důležité, jestli je terasa zastíněná. Pokud na ni skoro celý den svítí slunce, příliš tmavé dlaždice vás budou v létě pálit do nohou. A příliš světlé oslňovat.

Povrch nesmí klouzat

Vzhled terasy zdůrazníte správnou volbou povrchu. Kromě klasických hladkých dlaždic můžete zvolit například reliéfní, tryskaný nebo vymývaný povrch. Terasová dlažba pak působí zajímavěji.

Pokud je terasa nebo její část nezastřešená, sáhněte třeba po reliéfním povrchu jako u dlažby BEST – TERASOVÁ RAVERTINO. Ani po dešti se tak nemusíte bát uklouznutí. Zdroj: BEST a.s.

Pokud není vaše terasa zastřešená, hledejte také povrch, který neklouže. Oceníte přitom hlavně betonovou dlažbu. Například největší český výrobce betonové dlažby společnost BEST totiž vyrábí všechny dlaždice tak, aby splňovaly požadavky nejvyšší protiskluzové třídy podle ČSN 72 5191 – T4.

A když chcete mít opravdu jistotu, sáhněte po tryskaném nebo vymývaném povrchu. Tyto dlaždice jsou hrubší. Riziko, že uklouznete, je tak opravdu minimální.

Musí odolat nárazům, mrazu

Aby byla dlažba co nejdéle jako nová, musí něco vydržet. A nesmí se odštípnout, když vám na ni spadne například svazek klíčů.

Ideální je proto lakovaný povrch vytvrzený UV zářením. Dlaždicím dodává maximální odolnost. A zaručuje, že odolají i velkým nárazům. Lakovaný povrch však volte jen do míst, kde nehrozí uklouznutí na mokrém povrchu, nehodí se tedy k bazénům.

U dlažby na terasu musí být samozřejmostí také mrazuvzdornost. Jinak hrozí, že vám dlaždice po první zimě popraskají.

Dík UV ošetření dokáže dlažba odolat i tvrdým nárazům. Jako BEST – TERASOVÁ RAVERTINO. Zdroj: BEST a.s.

Snadný úklid všech nečistot

Nezapomínejte ani na snadnou údržbu. Pokud nechcete dlaždice po každém posezení s přáteli dlouze drhnout, zvolte opět kombinaci laku a UV záření.

Tato varianta zaručuje, že i nejagresivnější nečistoty zůstanou na povrchu. Snadno tak opláchnete třeba rozšlapané uhlíky z grilu.

Ověřená cesta ke správné dlažbě

Ne vždy musí terasová dlažba splňovat veškeré požadavky. Záleží na jejím umístění i na vašich požadavcích. Pokud ale budete na všechny zmíněné prvky myslet, 100% nesáhnete vedle.

BEST, a.s.

logo
Rybnice 148
331 51 Kaznějov

telefon: 373 720 111
zelená linka: 800 848 848
e-mail: best@best.info

web: www.best.info

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: BEST

Vyzvedni si slevu 25 % na dlažbu

Chcete si užít každé radosti léta? Na vlnách letní pohody k vám připlouvá radostná zpráva: 25% sleva na vybrané terasové dlažby!

Zdroj: BEST a.s.

Beton na zahradě? Ano, a může vypadat dokonale!

Zahrada se po zimě konečně probouzí, a tak je nejvyšší čas myslet na její zvelebení. Možností máte spoustu. Pokud hledáte řešení, které bude výborně vypadat spoustu let, sáhněte po betonu. Uvidíte, že na vaší zahradě dokáže divy!

Udělejte si z terasy oázu klidu. Víme, kde musíte začít

Udělejte si z terasy oázu klidu. Víme, kde musíte začít

Přes zavřená víčka vás hladí sluneční paprsky, v nose příjemně šimrá vůně kávy a nohy odpočívají na hladké dlažbě. Prostě dokonalý relax. Takový, jaký si můžete užít jen na vlastní terase. Přestaňte o ní konečně jen snít a pusťte se do díla! A začněte pěkně od základů – od dlažby.

Venkovní dlažby pro nejkrásnější zahrady a terasy

Venkovní dlažby pro nejkrásnější zahrady a terasy

Hledáte kvalitní terasovou, zámkovou, zatravňovací či velkoformátovou dlažbu? Vsaďte na produkty společnosti BEST, která je již více než 30 let jedničkou na trhu, a vyberte si z tisíce variant dlažeb a dalších prvků pro zahradní architekturu.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA