REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

SYNEGO SLIDE úplně jednoduše otevíratelná posuvná okna a dveře

Posuvné systémy dveří a oken mají jednu velkou výhodu. Šetří významně prostor, což dovolí uživateli nebo architektovi využít při návrhu interiéru rozměry na maximum a navíc také nepřekáží. Což je zas dobré z pohledu mobility. Velkoformátové dveře, o jejichž rostoucí popularitě netřeba se ani zmiňovat, vytváří i přirozenější kontakt interiéru s vnějším prostředím, čili zjednoduší vstup na terasu, zahradu apod.
Zdroj: REHAU s.r.o.

Tento koncept myšlení se uplatňuje nejen u stavby nových rodinných domů, případně u jejich rekonstrukcí, ale velké formáty posuvných dveří jsou v poslední době vidět i u bytů v nových bytových domech. Výrobci posuvných okenních systémů, jako například firma REHAU, kladou kromě velikosti také důraz na snadnou manipulaci.

Za ideální řešení považují mnozí HS portál, neboť komfort ovládání je bezkonkurenčně nejvyšší a s příchodem nových materiálů (jakým je kompozit) nabízí i neskutečně velké rozměry. HS portál dovolí uživatelům dokonce i reálný bezbariérový vstup. To však něco stojí. Firma REHAU přišla ale s novinkou, která sice nabídne o něco menší rozměry prvků, ale za to příznivější cenu – jedná se o systém SYNEGO SLIDE.

Zdroj: Rehau

SYNEGO SLIDE bylo navrženo s cílem oslovit zákazníky, kteří ocení elegantní design subtilnější konstrukce a zajásají nad lehkostí ovládání. Jak je to možné? Profil SYNEGO SLIDE vychází ze standardní konstrukční hloubky 80 mm, ale je vybaven novým posuvným a uzamykatelným systémem, který de facto kombinuje vlastnosti HS portálu a PSK systému. V praxi to znamená, že v první fázi otevírání dveří se posuvný prvek vysune o 1 cm z rámu, aby se tak dostal na kolejnici, která umožní jeho snadné odsunutí, jako by se jednalo o klasický HS portál. Pevná část systému SYNEGO SLIDE je ukončena standardním SYNEGO sloupkem. Proto je také u posuvného prvku prosklená plocha viditelně větší, což působí elegantním dojmem. Kdo si proto potrpí na provedení takových detailů, bude naprosto spokojen. Protože se posuvný prvek (křídlo) přitlačuje při uzavírání k rámu, vykazuje SYNEGO SLIDE dobré tepelně-izolační vlastnosti (hodnota Uf je do 1,2 W/m2K) a vynikající těsnost i vůči silnému dešti. I tak mohou být rozměry křídla slušně veliké, konkrétně 2 metry na šířku a 2,5 metru na výšku. Zasklení je klasické jako u SYNEGA, čili 51 mm. Hlukový útlum, který může být v některých rušných městských lokalitách důležitý, je okolo 43 dB.  

Zdroj: Rehau

Nový systém SYNEGO SLIDE je použitelný u dveřních i okenních prvků, což přináší do interiéru novou atraktivní alternativu pro řešení stavebního otvoru. Praktické například v kuchyních nebo v obývacích pokojích. SYNEGO SLIDE si můžete pořídit ve všech odstínech podle vzorníku barev a designů KALEIDO COLOR včetně dřevodekorů WOODEC, anebo lze prvky opatřit hliníkovými obložkami.

Firma REHAU přispěla svým dalším inovativním řešením k větší svobodě v interiéru a k tomu ještě nabídla neuvěřitelně lehké ovládání společně s příznivější cenou.

www.rehau.cz

Jak funguje SYNEGO SLIDE? Podívejte se na video:

REHAU, s.r.o.

logo
Obchodní 117
251 70 Čestlice

telefon: +420 272 190 111
e-mail: praha@rehau.com

web: www.rehau.com/cz-cs

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Okna

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

Zdroj: TZB-info

Jak rekonstruovat a provozovat bytový dům? Poradíme na konferenci. Registrujte se!

S rozvojem technologií, zvyšováním podpory z dotačních programů a s novými povinnostmi z oblasti elektromobility čekají nové i stávající bytové domy nové investice. Jak se na ně připravit a kde na ně vzít? I to bude tématem konference Rekonstrukce a provoz bytových domů, kterou pořádá portál TZB-info 3. listopadu v…

Zdroj: Jiří Zilvar

Český soběstačný dům využívá na maximum výhledy do krajiny a energii ze slunce. Vyzkoušeli jsme ho!

Samota, klid, výhled na okolní lesy, zpěv ptáků a bzučení hmyzu. To jsou hlavní atributy místa, ve kterém stojí dům, který nepotřeboval žádné přípojky. Funguje zcela autonomně a známý je pod názvem Český soběstačný dům. Naši redaktoři v něm strávili tři dny, aby ho důkladně odzkoušeli. Co zaujalo šéfredaktora…

REKLAMA