REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak vybrat zdicí systém pro novostavbu?

Trh nabízí hned několik možností zdicích systémů. Jak se mezi sebou odlišují a jaký materiál zvolit pro stavbu nízkoenergetického domu?
Zdroj: KM Beta

Stavba rodinného domu je většinou investicí na celý život, proto je potřeba si na úplném začátku nechat vypracovat projekt, který vyřeší výběr zdiva a celkovou energetickou spotřebu budoucí stavby. 

Na našem trhu je několik možností výběru stavebního systému, od dřevostaveb, přes jednovrstvé zdivo až po vícevrstvé konstrukce z nosných zděných stěn se zateplovacími systémy. Kvalita provedení je samozřejmě vyžadována u všech variant, ale její dodržování, a hlavně jednoduchost její kontroly je již poněkud odlišná.

Pokud se zaměříme na zděné stavby z jednovrstvých stěn, kdy cihelný blok plní nejen funkci statickou (nosnost), ale zároveň i tepelně izolační, záleží především na kvalitě odvedené práce. Občasná kontrola stavebním dozorem již nemusí odhalit některé nedostatky (hlavně ty tepelně technické = tepelné mosty), které jsou pak navíc i velmi složitě opravitelné a řekněme si narovinu přináší další přídavné investice do opravy. 

Mezi jednodušší systémy pro obvodové stěny z hlediska jak realizace, tak i kontroly kvality provedení, patří vícevrstvý zdicí systém jako je například zdicí systém z vápenopískových cihel SENDWIX od výrobce stavebního materiálu KM Beta a.s., kde jsou jednotlivé vrstvy prováděny postupně, přičemž každá má svoji roli z hlediska důležitých parametrů celé stavby. Samotné zdivo řeší hlavně statické požadavky a u obvodových stěn jeho následné zateplení pak určuje tepelně technické parametry celé budovy. Proto je mnohem jednodušší kontrolovat průběh stavby, aniž by na ní musel být stavební dozor přítomen. Realizace zateplení je důležitá z hlediska energetické spotřeby stavby. A právě tento krok je u vícevrstvých obvodových stěn snadno kontrolovatelný. Díky tomu vám žádné teplo z domova neunikne ba právě naopak. SENDWIX teplo akumuluje a opět postupně uvolňuje. Tímto procesem ušetříte náklady za vytápění nebo klimatizaci, které dále můžete použít na zařizování svého nového domova. Díky použití zdicího systému SENDWIX tak dosáhnete nízkoenergetický dům, který vám bude šetřit náklady za energie.

KM Beta, a.s.

logo
Dolní Valy 3739/4
695 01 Hodonín

telefon: +420 518 321 134, +420 778 478 736
e-mail: kmbeta@kmbeta.cz

web: www.kmbeta.cz/CZ

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Jak si postavit rodinný dům

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Hansgrohe

Soutěžte o atraktivní výhry od hansgrohe!

Atraktivní výhry od hansgrohe!

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA