Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak ušetřit peníze při novostavbě nebo rekonstrukci?

Díky programu Nová zelená úsporám ušetříte, jakožto majitel stavby, až 50 % z celkových výdajů za výstavbu svého nízkoenergetického domu. Finanční podporu můžete získat jak k rekonstrukci, tak i k novostavbě nízkoenergetického domu. Jak získat tuto dotaci?
Zdroj: KM Beta

Pro získaní dotaci je třeba stavět nebo rekonstruovat svou stavbu ze materiálů, díky kterým se vaše nemovitost zařadí k nízkoenergetickým. Nabízí se otázka, co nízkoenergetický (pasivní) dům vlastně je. Jedná se o budovu, která je navržena s ohledem na minimalizování potřeb energií a využívá obnovitelných zdrojů energie. 

První  fáze k získání dotace na bydlení je  volba ideálně nezastíněného pozemku, který se otevírá na jižní stranu. Tím získáte možnost v plné míře využít solární energii. Energie slunce  vám bude přes okna prohřívat interiér a navíc ji můžete díky fotovoltaice proměnit na elektrickou energii pro váš dům. Fotovoltaické panely na střeše snadno usadíte na střešní tašku BETA kolektorovou nebo střešní tašku HODONKA kolektorovou

Střešní taška kolektorová KMB BETA, Střešní taška kolektorová KMB HODONKA

Druhou fází je výběr projektanta. S nalezením toho správného vám rádi poradí naši regionální manažeři, působící po celé České republice. Projektant vám pomůže nejen s volbou pozemku, studií stavby, ale i s vhodným umístěním domu na pozemek. Díky těmto krokům se posunete blíže nejen ke svému vysněnému bydlení, ale i k získání dotace. Jakmile si odsouhlasíte první návrhy, může projektant zpracovávat finální dokumentaci spolu s energetickým posudkem, který je pro získání dotace velmi důležitý. Hodnotí budovu jako celek od použitých stavebních materiálů až po účinnost zdroje tepla. Jednotlivé parametry stavby dokáže vyladit tak, abyste získali na váš pasivní dům co největší dotaci.

Při samotné výstavbě rodinného domu na řadu přichází výběr zdicího systému. Mnoho stavebníků sází na kvalitu zdicího systému SENDWIX. Při výrobě tohoto systému jsou použity jenom přírodní vstupní materiály. Životní prostředí tím šetříte na dvakrát. Jedenkrát použitím materiálu, který šetří životní prostředí a druhýkrát stavěním za pomoci materiálu, vhodného pro výstavbu pasivního domu. Abychom mohli hovořit o pasivní stavbě musí splňovat požadavky na prostup tepla. Toho dosáhne SENDWIX dvouvrstvá konstrukce, kdy jsou jednotlivé funkce stěny odděleny. Polystyren, případně minerální izolace, zajišťuje tepelně izolační vlastnost zatímco zdivo zajišťuje především nosnou funkci. Díky vysoké pevnosti může být nosné zdivo velmi tenké. Těmito tenkými stěnami  získáte cenné metry podlahové plochy navíc. Vysoká objemová hmotnost vám zaručí kvalitní vnitřní klima bez velkého přehřívání během letních měsíců. Bydlení v nízkoenergetickém domě pomůže naplnit vaši peněženku. 

Chcete zjistit cenovou kalkulaci pro váš vysněný dům? Využijte nezávaznou cenovou kalkulaci

KM Beta, a.s.

logo
Dolní Valy 3739/4
695 01 Hodonín

telefon: +420 518 321 134, +420 778 478 736
e-mail: kmbeta@kmbeta.cz

web: www.kmbeta.cz/CZ

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Jak si postavit rodinný dům