REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Bohemia LED - česká LED svítidla, kompletně vyrobená ve vlastní společnosti

Kvalitní materiály a zpracování, vlastní patentovaná LED technologie, dlouhá životnost svítidel, kompletní výroba všech částí svítidla ve vlastní společnosti – to jsou hlavní benefity svítidel Bohemia LED s. r. o. – společnosti sídlící v Praze 19 – Kbelích.
Zdroj: Bohemia LED s. r. o.

O společnosti:

Společnost Bohemia LED s. r. o. sídlí spolu se svou sesterskou společností DYTRON EUROPE s. r. o. ve vlastních prostorách na severním okraji Prahy ve Kbelích. Byla založena v roce 1998 a zabývá se vlastním vývojem, výrobou, montáží a servisem kvalitních LED svítidel. Společnost zajišťuje i komplexní tvorbu návrhů osvětlení a odborné poradenství. Na svítidla je poskytována záruka 5 let.

U zrodu obou firem stála především vysoká odbornost majitele a zakladatele pana Pavla Dvořáka, MBA, jeho výborná znalost technologické stránky obou oborů a současně jeho zájem objevovat zde nová řešení.

V případě firmy Bohemia LED spojil svůj zájem o tehdy poměrně nové LED technologie, vztah k produktovému designu a současně možnost kompletního výrobního zázemí ve vlastní firmě DYTRON EUROPE. Za těchto podmínek tak může ovlivnit a garantovat kvalitu všech jednotlivých složek produktu.

Základními hodnotami výrobků jsou, kromě zmíněné vlastní výroby bez podílu levných komponentů z cizích zemí, také koncepce výrobků s co nejšetrnějším vlivem na lidský zrak, použití kvalitních materiálů a nadčasový design.

Svítidla Bohemia LED jsou určena především k osvětlení různých typů veřejných prostor – společenských, technických, výrobních, ale některá ze svítidel jsou koncipována i jako osvětlení bytového prostoru. Firma se příležitostně věnuje i drobným renovačním zakázkám, kdy do stávajících svítidel zákazníků vyrábí nové vnitřní elektronické vybavení a v případně potřeby vyrobí na 3D tiskárnách i nový vnější tvar svítidla.

Vývoj svítidel, patentovaná LED technologie:

Společnost Bohemia LED má vlastní vývojové oddělení, testovací centrum a zkušební laboratoř. Prvotním záměrem byl vývoj svítidla s co nejdéle možnou životností. Cíl se zdařil a výsledkem jsou LED svítidla s technologií založenou na chlazení LED diod. Čipy LEDek jsou v tomto případě udržovány na hodnotách 40 – 50°C. Díky tomu svítidla dosahují životnosti min 50.000 hodin, což odpovídá nepřetržitému svícení po dobu téměř 6 let. Za tato originální konstrukční řešení bylo firmě Bohemia LED uděleno několik patentů. Z principu způsobu osazování LED diod na desku plošných spojů vycházejí i tvary svítidel.

Kvalitu a dlouhou životnost výrobků podporuje i volba materiálů. Povrchy svítidel jsou vyráběny výhradně z ušlechtilých materiálů (eloxovaný hliník, broušený nerez apod.), které nejsou v důsledku pro životní prostředí tak zátěžové.

Barva světelného zdroje:

Společnost se zabývá také působením barvy světla na lidský zrak a lidskou psychiku a odborným poradenstvím v této oblasti. Vyrábí svítidla s variantou studené, neutrální i teplé barvy světla či řešení, kdy v sobě světelný zdroj kombinuje teplý i studený odstín bílé barvy světla a poměrem těchto dvou složek si lze intenzitu i barevnost světla navolit.

Z tohoto důvodu svítidla hodnotí jako šetrná k lidskému zraku i jeden ze zákazníků firmy, MUDr. Tomáš Vido, oční lékař působící v oční ordinaci v Praze 19 – Kbelích. Dobrou zkušenost má i s použitím světel k akvarijnímu svícení.

Společnost má v nabídce také řadu různých typů difuzorů a nabízí v tomto směru i individuální odborné poradenství.

Spolupráce s designérem Janem Čtvrtníkem

V současné době se firma zaměřuje na inovaci a rozšíření svého sortimentu. V roce 2019 zahájila spolupráci s designérem Janem Čtvrtníkem, držitelem řady ocenění, například Czech Grand design – designér roku 2008, mj. spolupráce se společnostmi Electrolux, NASA, AEG, IKEA, v současnosti působícím jako designér ve společnosti Liebherr v Německu.

Prozatím vznikly v této spolupráci tři modulární svítidla, určená k osvětlení veřejných i bytových prostor. Jedná se o svítidlo ACAMAR, ALCOR a VEGA UPS. Lze je uplatnit například k osvětlení chodeb a přístupových cest, schodišť, nábytkových sestav či kuchyňských linek. 

Hledáte-li řešení osvětlení kanceláře, provozovny či bytu, mohou být Vaší volbou česká svítidla Bohemia LED. Rádi Vás také uvítají ve svém showroomu v Toužimské 1023/24d, Praha 19 – Kbely, kde si svítidla budete moci prohlédnout a kde Vám rádi poskytnou i více informací.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Osvětlení

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Studie: Výměna zastaralého osvětlení může Česku ročně ušetřit 1,9 miliardy Kč

Úplný přechod na LED osvětlení v oblastech souvisejících s veřejnými rozpočty, tj. u silničního a pouličního osvětlení, ve zdravotnictví a vzdělávání by Česku pomohl dosáhnout ročních úspor na spotřebě elektřiny za 1,9 miliardy korun. Vyplývá to ze studie společnosti Signify, lídra světového trhu osvětlení, která…

Zdroj: Fotolia.com

7. ročník odborného semináře INTERIÉRY

Srdečně zveme všechny profesionály z oboru interiérů na již 7. ročník odborného semináře INTERIÉRY, který se koná ve čtvrtek 8. listopadu 2018 na VOŠ Volyně.

REKLAMA

REKLAMA