REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Pardubice se ve strategii bydlení zaměří i na ohrožené skupiny obyvatel

Město Pardubice bude dál podporovat lidi, kteří se ocitli v nouzi. Poskytne jim bydlení v sociálních bytech. Vyčleňovat bude nadále také byty pro startovací bydlení. Radnice schválila strategii bydlení do roku 2040.
Pardubice - ilustrační obrázek, zdroj: fotolia, lukas
Pardubice - ilustrační obrázek, zdroj: fotolia, lukas

"Jsme si vědomi, že cenová dostupnost nejenom pro mladé, ale i širší skupiny obyvatel je skutečně problémem. Obecně lze říci, že jsme se letos v rámci akčního plánu zaměřili zejména na pokračování v přípravách rozvojových projektů v oblasti bydlení," řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký (ČSSD).

Město například připravuje stavbu domova pro seniory ve Štrossově ulici. Opraví domy v Husově ulici, kde bude 88 revitalizovaných bytů. Připraví program rozvoje bydlení, který zajistí finance pro péči o bytový fond. Vybrané nájemné se má vynakládat na investice do bytů.

"V rámci akčního plánu je také kladen velký důraz na vytvoření transparentních zásad pro spolupráci s developery, kteří plánují ve městě stavět nové byty," řekl Rychtecký.

Navržená opatření podle náměstka zahrnují vytvoření kapacit pro krizové, sociální a startovací bydlení a bydlení pro lidi se zdravotním handicapem. Sociální bydlení cílí zejména na samoživitele a lidi v nepříznivých životních situacích. "Plán modernizace těchto bytových jednotek přitom musí vycházet právě z individuálních potřeb handicapovaných,“ uvedl Rychtecký.

Strategie bydlení má tři oblasti. První se týká sídelní struktury města a urbanismu, druhá je zaměřena na bytový fond, poslední oblast strategie řeší sociální prostředí a sociální bydlení.

V oblasti sídelní struktury města a urbanismu radnice počítá s pořízením regulačních plánů pro zóny určené k nové výstavbě či regeneraci nebo s komplexním řešením otázky brownfieldů. Rozvoj chce magistrát přednostně směřovat do brownfieldů ve městě.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Děti, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia.com, luckyimages

Praha 3 vypsala architektonickou soutěž na podobu nové školky

Radnice Prahy 3 vypsala architektonickou soutěž na podobu nové školky, která má vzniknout místo stávající budovy v Jeseniově ulici. Informovala o tom mluvčí městské části Zuzana Křížková. Nynější školka je ve špatném stavu a radnice ji plánuje zbourat. Podobně je to s domovem pro seniory v ulici Pod Lipami, který má…

Právo, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Hřib: Dostálová porušila sliby samosprávám o stavebním zákoně

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) při projednávání stavebního zákona, který dnes schvaluje Sněmovna, nezohlednila požadavky velkých měst a Svazu měst a obcí ČR (SMO), i když to přislíbila. Novinářům to dnes řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). On a další zástupci samospráv požadují…

Ostrava, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia.com, kaprikfoto

Studie má navrhnout nejlepší propojení centra Ostravy s Dolní oblastí

Ostrava vyhlásila veřejnou zakázku na zpracování koncepční urbanistické studie budoucího využití území, které propojuje centrum krajské metropole s turisticky atraktivní Dolní oblastí Vítkovice. Cílem studie má být analýza území i zapracování všech dosud vzniklých dokumentů, které se k němu vztahují. Úkolem…

Kostel v Gutech - původní stavba, foto: Hons084 / Wikimedia Commons

Veřejnosti se replika dřevěného kostelíku v Gutech otevře 6. června

První bohoslužba v replice vyhořelého dřevěného kostelíku v Třinci-Gutech na Frýdecko-Místecku spojená se slavnostním vysvěcením svatostánku se bude konat 6. června. Termín se měnil hned několikrát, naposledy vinou opatření spojených s epidemií koronaviru. Řekl to farář Kazimierz Płachta, pod jehož farnost kostelík…

ŘOPík, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia.com, tpetr-bonek

Ministerstvo obrany opět prodává předválečné bunkry nebo pozemky

Pozemky na Žatecku a u Spáleného Poříčí nebo bunkry pohraničního opevnění opět nabízí ministerstvo obrany k odkupu. Nově úřad zveřejnil 20 inzerátů s požadovanou celkovou kupní cenou 6,1 milionu korun. Sdělil to Marek Vala z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Zdroj: Tisková zpráva ČVUT

Tým z ČVUT vyvinul novou sondu pro kontrolu spotřeby energie

Novou sondu pro kontrolu spotřeby energie vyvinuli vědci z ČVUT. Podle výzkumníků oproti standardním řešením odečtu energie nevyžaduje zapojení do elektrického okruhu. Lze ji tak využít v podstatě kdekoliv. Sonda nyní prochází poslední fází testování v terénu, uvedla mluvčí ČVUT Andrea Vondráková v dnešní tiskové…

REKLAMA