REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Viessmann přináší nové větrací zařízení pro školy

Jedná se o jedinečná hybridní větrací zařízení, která trvale zásobují prostory čerstvým vzduchem a současně provádí čištění vzduchu. Neustálou cirkulací vzduchu se snižuje množství aerosolu a zavřené místnosti jsou neustále zásobovány venkovním vzduchem, aby byli žáci a učitelé co nejlépe chráněni před nakažlivým virem a učení bylo efektivnější.
Zdroj: Viessmann

„Jako rodinná firma s tradicí dlouhou 103 let jsme se zavázali k vytváření životních prostor pro budoucí generace,“ řekl Max Viessmann. „Nyní je důležité, abychom v krátkodobém horizontu a prakticky chránili naše děti, abychom v této době velkých výzev zachovali část společenského života a široký přístup ke vzdělání.“

Jak zařízení funguje?

Vitovent 200-P využívá takzvaný princip zdrojového vzduchu: prostřednictvím přívodu čerstvého vzduchu na podlaze a endogenního proudění výtlaku je zajištěna přímá a neustálá cirkulace vzduchu. Následně stoupá ohřátý a spotřebovaný vzduch směrem nahoru, přivádí se do zařízení a tam se čistí, dokud se zase jako čerstvý vzduch nepřivede podlahou do místnosti. Neustálý přívod čerstvého vzduchu se zpětným získáním tepla a vlhka zajišťuje i bez větrání okny útulnou atmosféru pro učení a dobrou kvalitu vzduchu.

Tým projektu Vitovent 200-P (Zleva: Dr. Werner Klausmann, Dr. Michael Schaub, Steffen Obermann, Martin Roßmann, Eduard Weinz, Lukas Wiechens, Artur Kunz a Tim Leonhäuser)

Silný týmový výkon – první testy již běží

Vitovent 200-P je perfektním příkladem odvážné spolupráce v tomto roce plném výzev, na kterou jsme všichni do jednoho velmi pyšní! Na tomto místě ještě jednou děkujeme mnoha zúčastněným, kteří vynaložili mimořádné úsilí, přizpůsobili se situaci a dovedli Vitovent 200-P od myšlenky až k sériové výrobě.

Zařízení Vitovent 200-P již byla úspěšně prozkoušena v pilotních projektech na odborných školách po celém Německu. I zpětná hlášení žáků a učitelů jsou velmi pozitivní. Obzvlášť pozitivně je hodnocen velmi tichý chod zařízení a útulné ovzduší v místnosti – odpadne tak časté větrání, které při velmi nízkých venkovních teplotách v zimě představuje další zdravotní riziko, vnitřní vzduch se příliš vysuší a žene nahoru spotřebu energie i emise CO2 na školách. Zásadní informací je i dubnové uvedení tohoto větracího zařízení na trh v České republice.

VIESSMANN, spol. s r.o.

logo
Prodejní zastoupení
Plzeňská 189
252 19 Chrášťany

telefon: 257 090 900
e-mail: viessmann@viessmann.cz

web: www.viessmann.cz, www.tepelka.cz, www.facebook.com/Viessmann.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Zdroj: Tisková zpráva ČVUT

Tým z ČVUT vyvinul novou sondu pro kontrolu spotřeby energie

Novou sondu pro kontrolu spotřeby energie vyvinuli vědci z ČVUT. Podle výzkumníků oproti standardním řešením odečtu energie nevyžaduje zapojení do elektrického okruhu. Lze ji tak využít v podstatě kdekoliv. Sonda nyní prochází poslední fází testování v terénu, uvedla mluvčí ČVUT Andrea Vondráková v dnešní tiskové…

Zdroj: Fotolia - 4ku3_stocksolutions

Pojmy z energetiky, které je potřeba znát při pohledu na své vyúčtování

Nerozumíte svému vyúčtování za elektřinu nebo za plyn? Je potřeba se zorientovat v pojmech, které se na něm vyskytují. Při kontrole vyúčtování za dodávku elektřiny nebo plynu, při změně dodavatele, při porovnávání nabídek cen – tam všude se vyskytují. Přinášíme přehled základních pojmů z energetického trhu, se…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA